86019-2024 - Vooraankondiging onderhandse gunning
Nederland – Software en informatiesystemen – Ter beschikking stellen van Software ten behoeve van Cyber Security
Aankondiging in geval van vrijwillige transparantie vooraf
Leveringen
2. Procedure
Procedure
Titel: Ter beschikking stellen van Software ten behoeve van Cyber Security
Beschrijving: Beschikbaar stellen van zelflerende (A.I.) software op gebied van Cyber security. Beschikbaar stellen van zelflerende (A.I.) software op gebied van Cyber security.
Interne identificatiecode: 24.332-BV
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 48000000 Software en informatiesystemen
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Beschrijving: Cybersecurity staat aan de vooravond van verschillende belangrijke ontwikkelingen. De wereld staat niet stil en bedreigingen van netwerken met alle kwalijke gevolgen die daaraan zijn verbonden, zijn aan de orde van de dag. Edam-Volendam wil daarom haar data, de in- en uitstroom van digitale informatie, zodanig reguleren dat de veiligheid is geborgd. Dit wil zij op een zo effectief en efficiënt mogelijke manier doen. De markt m.b.t. cybersecurity is groot en divers. Veel aanbieders bieden instrumenten die als fracties van een geheel kunnen worden gezien, en dus niet de hele oplossing bieden. Wij zoeken echter een applicatie, welke als platform de gehele infrastructuur ontsluit, naadloos met Microsoft samenwerkt, rapportages kan genereren en zichzelf verbetert. In voorbereiding naar een (EU) aanbesteding en naar oordeel van de gemeente Edam-Volendam is Darktrace op dit moment de enige partij die zowel aan de architectuur en visie van de Gemeente Edam-Volendam als aan de gestelde eisen en wensen van deze opdracht kan voldoen. Deze conclusie is gebaseerd op zowel deskresearch als raadpleging van diverse interne en externe deskundigen met marktkennis op het gebied van Cyber security. Hierbij is gebleken dat Darktrace veel verder in de ontwikkeling is en een unieke dienst levert. Dit gebeurt concreet via zelflerende AI om de normale context te begrijpen en statistische afwijkingen veroorzaakt door cyber security dreigingen autonoom te detecteren, onderzoeken en 24/7 actie te nemen indien nodig. De dreigingen worden dus gedetecteerd op basis van statistische afwijkingen en niet op basis van ‘threat intelligence’. Data wordt lokaal opgeslagen op een fysieke appliance. De technologie is in staat om de bevindingen verkregen uit o.a. de Cloud, SaaS, E-mail, IoT, ICS en het bedrijfsnetwerk, vanuit één engine, in één platform, zonder agents, vanuit één dashboard te correleren. Ook zijn de bevindingen gemakkelijk vanuit een mobiele app te monitoren en te beheersen, deze app wordt door de leverancier zelf aangeboden. De Darktrace technologie is in staat om zelfstandig/autonoom 24/7 in te grijpen zonder dat hierbij integraties nodig zijn met andere (security) oplossingen. De actie is op maat gemaakt en afhankelijk van de context bepaald de technologie zelf waar en met welke mate de actie wordt uitgevoerd, het forceren van normaal gedrag staat hierbij centraal (zodat impact op legitieme processen wordt geminimaliseerd). Aanvullend kan Darktrace ook 24/7 dienstverlening leveren zonder dat hier gebruik wordt gemaakt van externe partijen. Gemeente Edam-Volendam kiest er daarom voor om met Darktrace een onderhandelingsprocedure op te starten met als doel een overeenkomst te realiseren. Hierbij wordt gekozen voor een overeenkomst onder bezwarende titel voor de duur van 4 jaar met een optionele verlenging van 2 * 1 jaar. Let op! Deze aankondiging wordt enkel gebruikt om de voorgenomen procedurekeuze vooraf bekend te stellen aan de markt teneinde belanghebbenden in de gelegenheid te stellen om eventuele bezwaren kenbaar te maken. Indien belanghebbenden, ondanks bijgevoegde motivering, bezwaar wensen aan te tekenen tegen bovengenoemd voornemen, dienen zij binnen een termijn van 20 kalenderdagen na publicatie van deze aankondiging een met reden omkleed bezwaar tegen de voortzetting van deze procedure in te dienen. Hiervoor kunt u gebruik maken van het e-mailadres zoals vermeld in de contactgegevens of door een bericht te versturen via de berichtenmodule in TenderNed. Gemeente Edam-Volendam neemt een eventueel bezwaar mee in zijn afweging. Indien er gedurende deze termijn geen bezwaar kenbaar is gemaakt, vervallen de rechten van ondernemingen om nog op te komen tegen de voorgenomen procedure. Beschikbaar stellen van zelflerende (A.I.) software op gebied van Cyber security.
Interne identificatiecode: 1