95293-2024 - Resultaat
Nederland – Volwasseneneducatie en andere vormen van onderwijs – Taaloffensief
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Taaloffensief
Beschrijving: De gemeente Amsterdam wil het educatieaanbod ten behoeve van het verbeteren van basisvaardigheden (taal-, reken-, en digitale vaardigheden) inkopen.
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 80400000 Volwasseneneducatie en andere vormen van onderwijs
Aanvullende classificatie (cpv): 80580000 Geven van taalcursussen
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: PERCEEL 1: NT2 aanbod gericht op participatie en zelfredzaamheid
Beschrijving: De regio Groot-Amsterdam wil dat vooral inwoners die minder zelfredzaam zijn en de grootste problemen ondervinden van een laag niveau basisvaardigheden deelnemen aan de gemeentelijke cursussen. Maar het bereiken van deze doelgroep is een uitdaging. Dit perceel is gericht op deze inwoners. Het doel van hun deelname aan het cursusaanbod is dat hun zelfredzaamheid toeneemt en de drempels voor maatschappelijke participatie worden verlaagd. Daarnaast wil de Opdrachtgever de overdracht van laaggeletterdheid van ouder op kind helpen te doorbreken, door te investeren in de vaardigheden van ouders en verzorgers. De Opdrachtgever wil de vindbaarheid van het cursusaanbod vergroten en drempels voor deelname aan de cursussen verlagen. De Opdrachtgever wil daarom het aanbod voor deze doelgroep samenbrengen onder de noemer de Buurtschool: een herkenbare en vertrouwde plek waar bewoners makkelijk binnenlopen, en die goed is ingebed binnen het netwerk in de wijk. Door wervingscampagnes onder de naam de Buurtschool te voeren en het logo van de Buurtschool door de uitvoerende aanbieders te laten gebruiken, wil de Opdrachtgever de zichtbaarheid van het taalaanbod voor Deelnemers en verwijzers vergroten. Doelgroep De doelgroep van perceel 1 bestaat uit inwoners in de regio Groot-Amsterdam voor wie Nederlands niet de eerste taal is (NT2), die de grootste problemen door lage basisvaardigheden ervaren en moeilijk te bereiken is. Het bereiken en motiveren van deze doelgroep is prioriteit. In dit perceel bieden we ook aanbod aan ouders en verzorgers om hun basisvaardigheden te verbeteren, zodat zij hun kinderen beter kunnen ondersteunen bij de taalontwikkeling. Aanbod: trajecten Buurtschool In perceel 1 gaan we uit van drie typen cursussen: Taal in de Buurt Taal en Ouderbetrokkenheid Taal op Maat
Interne identificatiecode: AIS-2023-0002
Perceel: LOT-0002
Titel: PERCEEL 2 NT2-aanbod gericht op de arbeidsmarkt en opleiding
Beschrijving: NT2-aanbod gericht op de arbeidsmarkt
Perceel: LOT-0003
Titel: PERCEEL 3: NT1-aanbod
Beschrijving: De regio Groot-Amsterdam wil dat laaggeletterde, Nederlands sprekende inwoners voldoende zelfredzaam worden om te participeren in de samenleving. Dit perceel is gericht op deze inwoners.