2. Procedure
Procedure
Titel: Audit van alle marktgerelateerde dataprocessen toegepast door Fluvius System Operator cv in de activiteiten elektriciteits- en aardgasdistributie
Beschrijving: Voor deze opdracht wil de VREG beroep doen op een dienstverlener voor de uitvoering van een externe audit over alle marktgerelateerde dataprocessen die toegepast worden door Fluvius System Operator cv, (of een dochteronderneming hiervan zoals Atrias cv) in de activiteiten van het elektriciteits- en aardgasdistributienetbeheer. Met marktgerelateerd wordt bedoeld betrekking hebbend op activiteiten van de distributienetbeheerders in de elektriciteits- en gasmarkt. Het kan bijvoorbeeld gaan over de registratie, verwerking en de communicatie van data van meetgegevens, afrekeningen, enzovoort. Het zuivere asset-beheer en de financiële boekhouding (incl. premies en steuncertificaten aan gezinnen, producenten, …) worden voor deze opdracht niet beschouwd als marktgerelateerd en vallen buiten de toekomstige audit. De opdracht omvat geen controle van maatregelen met betrekking tot privacybescherming. Om te garanderen dat de marktpartijen beschikken over de juiste gegevens voor de aan de elektriciteits- en aardgasmarktgerelateerde processen, wenst de VREG door middel van de externe audit een redelijke zekerheid te verkrijgen over de goede opzet, uitvoering en effectiviteit van deze dataprocessen bij Fluvius System Operator cv (hierna “Fluvius”) en Atrias cv (hierna “Atrias”) en over de verwerking van de gegevens door de specifieke applicaties, alsook dat ze voldoen aan de wettelijke bepalingen en het gereguleerde kader. De VREG verwacht van de dienstverlener een aanpak om deze analyse van de marktgerelateerde dataprocessen bij Fluvius en Atrias te maken met aandacht voor de IT-Governance van de organisaties, de Data-Governance van deze processen en de specifieke applicaties en hun bijhorende datastromen (intern en met externe partners). Deze analyse moet o.a. onderzoeken of: • de gegevens correct verwerkt worden, • de systemen voldoende schaalbaar zijn om bv. de gegevens van de volledige uitrol van de digitale meters in meetregime SMR3 te kunnen verwerken • de IT-architectuur van de applicaties voldoende agile is om te evolueren in functie van de toekomstige noden. Een meer uitgebreide beschrijving is opgenomen in het hoofdstuk 7 TECHNISCHE VOORSCHRIFTEN.
Interne identificatiecode: PPP08P-1888/5054/BE/VREG/0106
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79212000 Auditdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: BE/VREG/0106_1
Aanvullende classificatie (cpv): 72222100 Strategisch onderzoek van informatiesystemen of -technologie, 79212000 Auditdiensten, 72000000 IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning, 72266000 Advies over software, 72322000 Gegevensbeheerdiensten, 72800000 Computeraudit- en testdiensten