97975-2024 - Mededinging
Nederland – Diensten in verband met software – Fraudebestrijding gemeente Enschede en Losser
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen - Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Fraudebestrijding gemeente Enschede en Losser
Beschrijving: De gemeente Enschede als aanbestedende dienst, wil één opdrachtnemer contracteren voor: Leveren van software/gebruiksrechten (licenties) en onderhoud/support op gebruiksrechten tbv genoemde vormen van fraude; Het betreft hier nadrukkelijk geen maatwerk software maar COTS (Commercial Off The Shelf) software, welke dus niet specifiek ten behoeve van Opdrachtgever is ontwikkeld. Leveren en inrichting van hardware/apparatuur t.b.v. genoemde vormen van identiteits- en documentfraude. De gemeente is bronhouder van de BRP (Basisregistratie Personen). Vanuit die hoedanigheid is de gemeente verantwoordelijk voor juistheid, volledigheid en actualiteit van de gegevens die in de BRP vermeld staan. Daarnaast is de gemeente ook eindverantwoordelijk voor het uitgeven van identificerende documenten (Paspoort, Nederlandse Identiteitskaart). Enschede doet dat bovendien ook nog voor Nederlanders die in het buitenland woonachtig zijn. Vanuit die verantwoordelijkheden dient de gemeente effectieve en betrouwbare processen en systemen in te richten teneinde eventuele fraude die op dit vlak kan worden gepleegd tegen te gaan c.q. heeft de gemeente ook de taak zo veel als mogelijk fraudegevallen op te sporen. De gemeente Enschede is voor de afdeling Burgerzaken én voor burgerzaken van de gemeente Losser, voornemens diensten/leveringen in te kopen ter bestrijding/voorkoming van de onderstaande vormen van fraude: Identiteitsfraude: fraude door het overleggen van een vals identificerend document1 (Paspoort, ID kaart of rijbewijs) of het bewust vermelden van foutieve gegevens hierop. Documentfraude: fraude door het overleggen van valse documenten (buitenlandse paspoort, akten en uittreksels) waaruit BRP gegevens worden afgeleid. Doel van dit aanbestedingstraject is om één Overeenkomst voor 3 jaar, met de optie tot 2x 1 jaar verlenging, af te sluiten voor: Leveren van software/gebruiksrechten (licenties) en onderhoud/support op gebruiksrechten tbv genoemde vormen van fraude;Het betreft hier nadrukkelijk geen maatwerk software maar COTS (Commercial Off The Shelf) software, welke dus niet specifiek ten behoeve van Opdrachtgever is ontwikkeld. Leveren en inrichting van hardware/apparatuur t.b.v. genoemde vormen van identiteits- en documentfraude.
Interne identificatiecode: 2023-57-SM/T55108
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Aanvullende aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 72260000 Diensten in verband met software
Aanvullende classificatie (cpv): 35125300 Veiligheidscamera's, 38651000 Camera's
5. Perceel
Perceel: LOT-0000