99787-2025 - Resultaat
Nederland – Bouwwerkzaamheden – Verbreding Yangtzekanaal fase B
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Werken
2. Procedure
Procedure
Titel: Verbreding Yangtzekanaal fase B
Beschrijving: Sinds 2013 is het Yangtzekanaal het toegangskanaal voor de havenbekkens naar Maasvlakte 2. Vanwege de gefaseerde ontwikkeling van Maasvlakte 2 is dit kanaal in eerste aanleg smaller aangelegd dan in de eindsituatie nodig is. Het huidige kanaal is uitgelegd op 1-richtingverkeer van de grotere containerschepen. Hierdoor moeten schepen soms op zee wachten tot het vertrekkende schip de haven heeft verlaten. Dit heeft een negatieve invloed op turn-around tijd en concurrentiepositie van Rotterdam. Deze wachttijden zullen in de toekomst nog verder oplopen, wanneer er meer en grotere schepen naar Maasvlakte 2 gaan varen. Daarom is een verbreding en verdieping van het Yangtzekanaal nodig. Teneinde het vaarpad van het Yangtzekanaal op de gewenste diepte en breedte te brengen, is het noodzakelijk aan de zuidzijde van het kanaal twee kademuren te realiseren, aan weerszijden van de bestaande Antarcticakade. Deze kademuren bieden naast een verdiepende functie ook de mogelijkheid om andere servicegerichte functies te accommoderen. Binnen het programma Verbreding Yangtzekanaal onderscheiden we de volgende projectonderdelen: Fase A – 500 meter kade aan de Oostzijde van de Antarcticakade t.b.v. verdieping Yangtzekanaal, in te richten voor slepersligplaatsen (in uitvoering); Fase B – 1400 meter kade t.b.v. verdieping Yangtzekanaal aan de westzijde van de Antarcticakade, in te richten voor binnenvaart; Fase C – baggerwerk voor verbreding en verdieping van het vaarpad + aanpassingen aan de bestaande Antarcticakade. Deze selectieprocedure heeft betrekking op de realisatie van Fase B. Projectscope Met de realisatie van Fase B wordt voorzien in: Ca. 1400 meter kademuur met een kerende hoogte van circa 15 meter, inclusief bodembescherming; Kademuur met afmeervoorzieningen, laborantentrappen, meubilair, kathodische bescherming middels opgedrukte stroom, afwatering en diverse putten; In de deksloof wordt geopolymeerbeton toegepast; Baggerwerkzaamheden aan de zuidzijde van het kanaal (circa 1.300.000m3); Aansluiting op bestaande Antarcticakade.
Interne identificatiecode: I.001827
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45000000 Bouwwerkzaamheden
Aanvullende classificatie (cpv): 45220000 Civieltechnische en bouwwerkzaamheden, 45240000 Waterbouwwerkzaamheden
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Opties:
Beschrijving van de opties: aangeboden opties zoals aangeboden in de gunningsfase.