2. Procedura
Procedura
Tytuł: Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy i budowy ul. Nowowiejskiego w Stalowej Woli
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadań pn.: 1) Zadanie I - „Przebudowa i budowa ul. Nowowiejskiego od ul. Chopina do ul. Granicznej”, 2) Zadanie II - „Budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w ul. Nowowiejskiego” 2. Zakres opracowania obejmuje w szczególności: 1) opracowanie dokumentacji projektowej, 2) uzyskanie wszelkich uzgodnień, decyzji i opinii oraz prawomocnego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla Zadania I, 3) uzyskanie wszelkich uzgodnień, decyzji i opinii oraz prawomocnego pozwolenia na budowę dla Zadania II, d) opracowanie i zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają Załączniki nr 7 – Opis przedmiotu zamówienia, Załącznik nr 8 - Ogólne wytyczne projektowe przy projektowaniu kanałów deszczowych w gminie stalowa wola, Załącznik nr 9 - Mapy, rysunki, Załącznik nr 10 – Warunki, Załącznik nr 16 – Warunki PGE Dystrybucja S.A. oraz Załączniki nr 11 – Wzór umowy do niniejszej SWZ. 4. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 5. Zamawiający nie określa wymagań związanych z zatrudnianiem osób przez Wykonawca stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. 6. Nazwy i kod robót wiodących wg CPV: Główny przedmiot: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne 71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
Poprzednie ogłoszenie: 527885-2024
Wewnętrzny identyfikator: ZP-II.271.164.2024.KA
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: 1. Postepowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych tj. (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.), zwanej w dalszej treści ustawą Pzp., o wartości szacunkowej powyżej progów ustalonych na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy Pzp., tj. o wartości zamówienia przekraczającej wyrażonej w złotych równowartość kwoty 221 000 euro. 2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344 z późn. zm.). 3. Przy realizacji niniejszego postępowania przetargowego mają zastosowanie między innymi, następujące akty prawne: 1) Ustawa z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych tj. (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.); 2) Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 roku w 350055-2024 sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U.2020 poz. 2452 z późn. zm.); 3) Obwieszczenie Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych z dnia z dnia 3 grudnia 2023 w sprawie aktualnych progów unijnych, ich równowartości w złotych, równowartości w złotych kwot wyrażonych w euro oraz średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych lub konkursów (M.P. 2023 poz.1344 z dnia 6.12.2023 4) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 roku w sprawie ogłoszeń zamieszczanych w Biuletynie Zamówień Publicznych (Dz. U. 2020 poz. 2439 z późn. zm.); 5) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 21 grudnia 2020 roku w sprawie informacji o złożonych wnioskach o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofertach przekazywanej Prezesowi Urzędu Zamówień Publicznych (Dz.U. 2020 poz. 2406 z późn. zm.); 6) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 roku w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. 2023 poz. 1824); 7) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 18 grudnia 2020 roku w sprawie protokołów postępowania oraz dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (Dz.U. 2020 poz. 2434 z późn. zm.); 8) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2021 r. poz. 2454 z późn. zm.) tekst jednolity; 9) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U.2021 poz. 2458); 10) Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2023 r, poz. 1610 z późn. zm.). 11) Ustawa z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2023 r. poz.1497 z późn. zm.); 12) Rozporządzenie(UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr833 /2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71300000 Usługi inżynieryjne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001