2. Procedura
Procedura
Tytuł: Usługi Inżyniera Kontraktu, w tym usługi projektowo-przygotowawcze, rozliczeniowe oraz nadzoru inwestorskiego, dla Inwestycji pn.: „BUDOWA CIEPŁOWNI GEOTERMALNEJ W KUTNIE WRAZ Z JEJ PRZYŁĄCZENIEM DO SYSTEMU CIEPŁOWNICZEGO ECO KUTNO SP. Z O.O.”
Opis: Przedmiot niniejszego zamówienia stanowi wykonanie usługi Inżyniera Kontraktu, w tym usługi projektowo-przygotowawczej, rozliczeniowej oraz nadzoru inwestorskiego dla Inwestycji pn.: „Budowa Ciepłowni Geotermalnej w Kutnie wraz z jej przyłączeniem do systemu ciepłowniczego ECO Kutno Sp. o.o.”. Wybrany wykonawca będzie świadczył swoje usługi zgodnie z OPZ, w tym w podziale na dwa zakresy (pięć Etapów) wynikające z przebiegu realizacji Inwestycji i planowanego zawarcia Umów o dofinansowanie w formie dotacji lub pożyczki z NFOŚiGW: Zakres gwarantowany – zakres obligatoryjny, stanowiący zobowiązanie Zamawiającego, który stanowi przedmiot Postępowania IK i który zostanie udzielony IK. Zakres gwarantowany dzieli się na trzy następujące Etapy: Etap I – przygotowanie przez IK postępowania o udzielenie zamówienia na wybór WI K1 w zakresie prac związanych z wykonaniem odwiertu badawczego Kutno GT-1 oraz odwiertu Kutno GT-2 (Kontrakt 1), na zasadach opisanych w SWZ, Umowie oraz OPZ, w tym sporządzenie OPZ K1 oraz wykonanie Projektu Robót Geologicznych Kutno GT-2 wraz z wszelkimi niezbędnymi zgodami, pozwoleniami oraz pozostałymi formalnościami. Etap II - całość usług i czynności wykonywanych przez IK, zgodnie z SWZ (w tym OPZ i Umową) mających na celu wykonywanie usług nadzoru, Inżyniera Kontraktu, zrealizowanie i rozliczenie Kontraktu 1. Etap II będzie realizowany w sytuacji otrzymania przez Zamawiającego dofinansowania na realizację Zakresu opcjonalnego (tj. zagwarantowanie finansowania pozwalającego na pełne wykonanie i uruchomienie Ciepłowni Geotermalnej). Etap III - uczestniczenie w procesie (w tym przygotowanie) materiałów niezbędnych dla Zamawiającego i NFOŚiGW w ramach realizowanego Projektu, celem podjęcia decyzji o kontynuowaniu prac wiertniczych po wykonaniu odwiertu Kutno GT-1. Zakres opcjonalny - uprawnienie Zamawiającego do rozszerzenia zamówienia w stosunku do Zakresu gwarantowanego, które nie ma charakteru zobowiązania. Rozszerzenie zakresu zamówienia nastąpi na zasadach określonych w Umowie, poprzez jednostronną decyzję Zamawiającego. Zlecenie Zakresu opcjonalnego jest uzależnione m.in. od wyników odwiertu GT-1 i dokonania ich analizy przez IK w zakresie celowości realizacji Inwestycji, jak również od otrzymania przez Zamawiającego dofinansowania na realizację Zakresu opcjonalnego (tj. zagwarantowanie finansowania pozwalającego na pełne wykonanie i uruchomienie Ciepłowni Geotermalnej). Zakres opcjonalny dzieli się na następujące Etapy (które mogą być zlecone niezależnie od siebie): Etap IV - przygotowanie przez IK postępowania o udzielenie zamówienia na wybór WI K2 w zakresie prac związanych z wykonaniem Ciepłowni Geotermalnej (Kontrakt 2), na zasadach opisanych w SWZ, Umowie oraz OPZ, w tym sporządzenie OPZ K2 w formule „zaprojektuj i wybuduj”; Etap V - całość usług i czynności wykonywanych przez IK, zgodnie z SWZ (w tym OPZ i Umową) mających na celu wykonywanie usług nadzoru, Inżyniera Kontraktu, zrealizowanie i rozliczenie całości Inwestycji, w tym Kontraktu 2, w szczególności budowy Ciepłowni Geotermalnej w Kutnie wraz z przyłączeniem do sieci ciepłowniczej i pozostałą niezbędną infrastrukturą, dostawami, usługami oraz zagospodarowaniem terenu wraz z budową zbiornika na solankę oraz realizacją strefy edukacyjnej. Etap V obejmuje również usługi projektowo-przygotowawcze niezbędne do zakończenia Inwestycji i jej eksploatacji. Szczegółowy opis etapów i zakresu obowiązków przedstawiony został we wszystkich częściach SWZ, w szczególności OPZ (Część III SWZ). Zamawiający stosownie do treści art. 441 ust.1 Pzp , zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie oraz na warunkach szczegółowo opisanych w OPZ (Część I SWZ) i PPU (Część II SWZ).
Poprzednie ogłoszenie: 81494-2026
Wewnętrzny identyfikator: 01/ZP/2025
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71340000 Zintegrowane usługi inżynieryjne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71540000 Usługi zarządzania budową, 71520000 Usługi nadzoru budowlanego, 71541000 Usługi zarządzania projektem budowlanym, 71310000 Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane, 71350000 Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne, 71247000 Nadzór nad robotami budowlanymi, 71248000 Nadzór nad projektem i dokumentacją, 79421000 Usługi zarządzania projektem inne niż w zakresie robot budowlanych, 71631000 Usługi nadzoru technicznego, 71631300 Usługi technicznego nadzoru budowlanego, 71521000 Usługi nadzorowania placu budowy, 79994000 Usługi zarządzania umowami, 71332000 Geotechniczne usługi inżynieryjne, 71351910 Usługi geologiczne, 71351220 Geologiczne usługi doradcze, 71355200 Wykonywanie badań, 71242000 Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów, 45212120 Roboty budowlane w zakresie parków tematycznych, 45112710 Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych, 45212100 Roboty budowlane w zakresie obiektów wypoczynkowych, 45214000 Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami, 71351730 Usługi poszukiwań geologicznych, 71500000 Usługi związane z budownictwem, 71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne, 71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania, 79930000 Specjalne usługi projektowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje:
Opis opcji: Szczegółowe zasady określające rodzaj, okoliczności skorzystania z opcji i maksymalną wartość opcji przedstawione zostały w OPZ (Część I SWZ) oraz PPU (Część II SWZ)