404885-2024 - Wyniki
Polska – Słoneczne moduły fotoelektryczne – Budowa instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej na terenie Gminy Bielsk
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia lub ogłoszenie o udzieleniu koncesji – tryb standardowy
Roboty budowlane - Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Budowa instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej na terenie Gminy Bielsk
Opis: 4.1 Wybudowanie metodą „zaprojektuj i wybuduj” instalacji fotowoltaicznej na 8 obiektach użyteczności publicznej tj.: a) (1) Stacja Uzdatniania Wody Józinek, b) (2) Stacja Uzdatniania Wody Smolino, c) (3) Szkoła Podstawowa w Bielsku, d) (4) Szkoła Podstawowa w Leszczynie Szlacheckim, e) (5) Zespół Szkół Nr 2 w Ciachcinie, f) (6) Zespół SzkółNr 4 w Zągotach, g) (7) Klub Dziecięcy Maluszek, h) (8) budynek komunalny w Bielsku ul. Drobińska 19 (jest to wspólny budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Bielsku i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku) 4.2. Opis inwestycji -każdego obiektu użyteczności publicznej: a) (1) Stacja Uzdatniania Wody Józinek: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż Instalacji fotowoltaicznej o mocy min 39,44 kWp wytwarzającej energię elektryczną na potrzeby własne budynku Hydroforni Stacji Uzdatniania Wody. b) (2) Stacja Uzdatniania Wody Smolino:Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż Instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,88kWp c) (3) Szkoła Podstawowa w Bielsku: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż Instalacji fotowoltaicznej o mocy 32,48 kWp d) (4) Szkoła Podstawowa w Leszczynie Szlacheckim: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż Instalacji fotowoltaicznej o mocy 15,64 kWp e) (5)Zespół Szkół Nr 2 w Ciachcinie: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż Instalacji fotowoltaicznej o mocy 31,74 kWp f) (6) Zespół Szkół Nr 4 w Zągotach: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż Instalacji fotowoltaicznej o mocy 19,78 kWp g) (7) Klub Dziecięcy„Maluszek”: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż Instalacji fotowoltaicznej o mocy 10,12 kWp h) (8) budynek komunalny w Bielsku ul. Drobińska 19 (jest to wspólny budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Bielsku i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku): Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż Instalacji fotowoltaicznej o mocy 19,78 kWp 4.3. Przedmiot zamówienia obejmuje również m.in.: a) opracowanie dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi wymaganymi prawem uzgodnieniami i sprawdzeń rozwiązań projektowych z odpowiednimi instytucjami, w tym wymaganych operatów, ekspertyz, dokumentacji hydrogeologicznej, dokumentację geotechniczną, itp., uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia wykonania robót budowlanych (jeśli będą wymagane prawem) b) przygotowanie wniosku i uzyskanie w imieniu Zamawiającego warunków przyłączenia do sieci energetycznej z firmy ENERGA- OPERATOR S.A. Oddział w Płocku c) Wykonanie prób, badań i rozruch instalacji fotowoltaicznej. Warunkiem uruchomienia instalacji są pozytywne wyniki obowiązujących pomiarów, które należy przeprowadzić po wykonaniu instalacji. Protokoły pomiarów przekazać Zamawiającemu. d) Przeszkolenie użytkownika co do zasad prawidłowej eksploatacji instalacji fotowoltaicznej wraz z opracowaniem szczegółowej instrukcji obsługi i przekazanie użytkownikowi, e) Podłączenie instalacji do sieci elektroenergetycznej wraz ze zgłoszeniem przyłączenia instalacji do sieci dystrybucyjnej właściwego Operatora Sieci Dystrybucji (OSD), na podstawie wytycznych dostępnych u OSD. f) wykonawca dokona przycinki drzew (na terenach częściowo zadrzewionym) w zakresie niezbędnym do funkcjonowania instalacji PV. Wykonawca przed przycinką wykona inwentaryzacje drzew i w razie konieczności uzyska w imieniu Zamawiającemu pozwolenie na ich wycinkę. 4.4.Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) opracowanego dla każdego obiektu użyteczności publicznej. 5. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę następujących okresów gwarancji na następujące elementy składające się na przedmiot zamówienia: 5.1. Gwarancji producenta paneli fotowoltaicznych: • nie mniej niż 10 lat na minimum 90% wydajności dla paneli fotowoltaicznych, • nie mniej niż 25 lat na minimum 80% wydajności dla paneli fotowoltaicznych, • nie mniej niż 10 lat gwarancji produktowej dla paneli fotowoltaicznych wraz z niezbędnym osprzętem oraz urządzeniami umożliwiającymi pracę całej instalacji 5.2. Gwarancji Wykonawcy – minimum 36 miesięcy na wykonany przedmiot zamówienia (w tym roboty budowlano-montażowe oraz wszystkie urządzenia, elementy instalacji), licząc od dnia końcowego odbioru przedmiotu zamówienia oraz zapewnienia bezpłatnego serwisu urządzeń na czas trwania gwarancji. 5.3. Urządzenia wchodzące w skład instalacji muszą być fabrycznie nowe, mieć datę produkcji nie starszą niż 1 rok od daty dostawy, posiadać instrukcję i niezbędne dokumenty w języku polskim, oraz muszą mieć potwierdzenie dopuszczania do stosowania w Polsce. 5.4. Czas reakcji Wykonawcy na zgłoszenie wady, awarii lub usterki w okresie gwarancji nie może być dłuższy, niż 5 dni od momentu zgłoszenia.Przez czas reakcji rozumie się czas od momentu zgłoszenia do momentu rozpoczęcia usuwania zgłoszonej wady, awarii lub usterki. Do napraw gwarancyjnych Wykonawca jest zobowiązany użyć fabrycznie nowych elementów o parametrach nie gorszych niż elementów uszkodzonych sprzed usterki, wszelkie koszty napraw i kosztów eksploatacyjnych w okresie gwarancji są po stronie Wykonawcy. 6. Wykonawca jako wytwórca odpadów w rozumieniu art. 3 ust.3 pkt. 32 ustawy o odpadach ma obowiązek zagospodarowania (wywozu i utylizacji) na własny koszt odpadów powstałych podczas realizacji zadania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 7. Stosowanie materiałów, urządzeń równoważnych: Jeżeli w jakimkolwiek miejscu specyfikacji warunków zamówienia oraz jej załącznikach tj. PFU, zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia należy to traktować jako rozwiązanie przykładowe określające standardy, wygląd i wymagania techniczne – c.d w SWZ
Wewnętrzny identyfikator: RRiRG.I.271.4.2024
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Dodatkowy charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 09331200 Słoneczne moduły fotoelektryczne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania, 45000000 Roboty budowlane, 45111200 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne, 45310000 Roboty instalacyjne elektryczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 4.1 Wybudowanie metodą „zaprojektuj i wybuduj” instalacji fotowoltaicznej na 8 obiektach użyteczności publicznej tj.: a) (1) Stacja Uzdatniania Wody Józinek, b) (2) Stacja Uzdatniania Wody Smolino, c) (3) Szkoła Podstawowa w Bielsku, d) (4) Szkoła Podstawowa w Leszczynie Szlacheckim, e) (5) Zespół Szkół Nr 2 w Ciachcinie, f) (6) Zespół Szkół Nr 4 w Zągotach, g) (7) Klub Dziecięcy Maluszek, h) (8) budynek komunalny w Bielsku ul. Drobińska 19 (jest to wspólny budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Bielsku i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku) 4.2. Opis inwestycji każdego obiektu użyteczności publicznej: a) (1) Stacja Uzdatniania Wody Józinek: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż Instalacji fotowoltaicznej o mocy min 39,44 kWp wytwarzającej energię elektryczną na potrzeby własne budynku Hydroforni Stacji Uzdatniania Wody. b) (2) Stacja Uzdatniania Wody Smolino:Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż Instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,88kWp c) (3) Szkoła Podstawowa w Bielsku: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż Instalacji fotowoltaicznej o mocy 32,48 kWp d) (4) Szkoła Podstawowa w Leszczynie Szlacheckim: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż Instalacji fotowoltaicznej o mocy 15,64 kWp f) (6)Zespół Szkół Nr 4 w Zągotach: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż Instalacji fotowoltaicznej o mocy 19,78 kWp g) (7) Klub Dziecięcy „Maluszek”: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż Instalacji fotowoltaicznej o mocy 10,12 kWp h) (8) budynek komunalny w Bielsku ul.Drobińska 19 (jest to wspólny budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Bielsku i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku): Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż Instalacji fotowoltaicznej o mocy 19,78 kWp, c.d. w SWZ