661063-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi związane z odpadami – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Lipnica Murowana – Część I i II
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Lipnica Murowana – Część I i II
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Lipnica Murowana – Część I i II” 2. Zamówienie obejmuje 2 części: 1) Część I – „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Lipnica Murowana” Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Lipnica Murowana w okresie: od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego przy Oczyszczalni Ścieków w Lipnicy Dolnej (działka ewidencyjna nr 897/8 w Lipnicy Dolnej [0002]), w sposób umożliwiający ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733 z późn. zm.), ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz.U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) oraz rozporządzeniami wykonawczymi do w/w ustaw i uchwałami Rady Gminy Lipnica Murowana uchwalonymi na podstawie w/w ustaw. Wykonawca realizując przedmiot zamówienia zobowiązany jest do zagospodarowania zebranych odpadów komunalnych w sposób zgodny z hierarchią postępowania z odpadami, o którym mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) oraz zgodnie z obowiązującym Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Małopolskiego. 2) Część II – „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z miejsc publicznych na terenie Gminy Lipnica Murowana” Zamówienie obejmuje usługę odbierania i zagospodarowania wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z miejsc publicznych na terenie gminy Lipnica Murowana, w sposób zgodny z przepisami prawa, a w szczególności przepisami: 1) ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 733 z późn. zm.), 2) ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z póź. zm.), 3) Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego, 4) Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lipnica Murowana wprowadzonym Uchwałą Nr XL.389.2023 Rady Gminy Lipnica Murowana z dnia 24 marca 2023 r. w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lipnica Murowana (Dz. U.Woj. Małop. z 2023 r. poz. 2230 z późn. zm.); W przypadku zmian w/w przepisów prawa Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania aktualnie obowiązujących przepisów.
Wewnętrzny identyfikator: IWEiGP-ZP. 271.7.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511000 Usługi wywozu odpadów, 90511200 Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90512000 Usługi transportu odpadów, 90513000 Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne, 90513100 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90533000 Usługi gospodarki odpadami, 90514000 Usługi recyklingu odpadów, 90511300 Usługi zbierania śmieci, 90000000 Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Część I – „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Lipnica Murowana”
Opis: Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Lipnica Murowana w okresie: od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego przy Oczyszczalni Ścieków w Lipnicy Dolnej (działka ewidencyjna nr 897/8 w Lipnicy Dolnej [0002]), w sposób umożliwiający ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733 z późn. zm.), ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz.U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) oraz rozporządzeniami wykonawczymi do w/w ustaw i uchwałami Rady Gminy Lipnica Murowana uchwalonymi na podstawie w/w ustaw. Wykonawca realizując przedmiot zamówienia zobowiązany jest do zagospodarowania zebranych odpadów komunalnych w sposób zgodny z hierarchią postępowania z odpadami, o którym mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) oraz zgodnie z obowiązującym Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Małopolskiego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: opis przedmiotu zamówienia oraz projektowane postanowienia umowy stanowiące odpowiednio załączniki nr 11 a i nr 12 b do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie instalacji wskazanych w Planie Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego oraz znajdujących się na liście funkcjonujących na terenie województwa małopolski instalacji komunalnych prowadzonej przez Marszałka Województwa Małopolskiego.
Wewnętrzny identyfikator: IWEiGP-ZP. 271.7.2026 Część I zamówienia
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511000 Usługi wywozu odpadów, 90511200 Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90512000 Usługi transportu odpadów, 90513000 Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne, 90513100 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90533000 Usługi gospodarki odpadami, 90514000 Usługi recyklingu odpadów, 90511300 Usługi zbierania śmieci
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Część II – „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z miejsc publicznych na terenie Gminy Lipnica Murowana”
Opis: Zamówienie obejmuje usługę odbierania i zagospodarowania wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z miejsc publicznych na terenie gminy Lipnica Murowana, w sposób zgodny z przepisami prawa, a w szczególności przepisami: 1) ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 733 z późn. zm.), 2) ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z póź. zm.), 3) Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego, 4) Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lipnica Murowana wprowadzonym Uchwałą Nr XL.389.2023 Rady Gminy Lipnica Murowana z dnia 24 marca 2023 r. w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lipnica Murowana (Dz. U.Woj. Małop. z 2023 r. poz. 2230 z późn. zm.); W przypadku zmian w/w przepisów prawa Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania aktualnie obowiązujących przepisów.
Wewnętrzny identyfikator: IWEiGP-ZP. 271.7.2026 Część II zamówienia
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511000 Usługi wywozu odpadów, 90512000 Usługi transportu odpadów, 90533000 Usługi gospodarki odpadami, 90514000 Usługi recyklingu odpadów, 90000000 Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne