See the notice on TED website
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Bydgoska Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.
Opis: 1. Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Ustawy Pzp). Zamawiającym upoważnionym do przeprowadzenia postępowania oraz wyboru najkorzystniejszej oferty (część 1, część 2 oraz część 3 zamówienia) jest Miasto Bydgoszcz. 2. Dane dotyczące ilości energii elektrycznej podlegającej zakupowi mają charakter orientacyjny. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej w okresie 12 miesięcy, z uwzględnieniem projektowanych zmian w użytkowaniu oraz podjętych przez zamawiających działań, o których mowa w art. 37 ustawy z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku oraz w 2024 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz szacunkowej ilości energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach wytwórczych. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii. Wskazana szacowana ilość energii, to ilość jaką zamawiający zamierzają nabyć po uwzględnieniu ilości energii elektrycznej wyprodukowanej we własnym zakresie i zużytej w ramach autokonsumpcji. 3. Standardy jakościowe 1) Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. 2) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (t.j. Dz. U 2025 poz. 919 z poźn.zm.). 3) Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Energii w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (t.j. Dz. U. 2026. 1182). 4. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 Ustawy Pzp. 5. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych zgodnie z opisem w pkt 8 - 11 Rozdział VII SWZ – z następującym zastrzeżeniem: 1) Wykonawca może potwierdzić spełnianie warunków udziału w postępowaniu za pomocą certyfikatu wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli zakres certyfikacji obejmuje warunki udziału określone przez zamawiającego w niniejszym postępowaniu. W przypadku, gdy certyfikat obejmuje jedynie część warunków udziału w postępowaniu, wykonawca zobowiązany jest wykazać spełnianie pozostałych warunków w sposób określony w SWZ (pkt 8 i następne). 2) Wykonawca może potwierdzić brak podstaw wykluczenia poprzez przedstawienie ważnego certyfikatu wykonawcy zamówień publicznych obejmującego swoim zakresem okoliczności dotyczące niepodlegania wykluczeniu. 3) Jeżeli wykonawca posiada ważny certyfikat wykonawcy zamówienia publicznego, zamawiający uzna go za podmiotowy środek dowodowy w zakresie informacji objętych certyfikacją. W zakresie objętym certyfikatem zamawiający nie będzie wymagał składania odrębnych podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia (w zakresie wskazanym w Ustawie o certyfikacji art. 3 ust.2 pkt 1) o ile certyfikat obejmuje wymagane okoliczności. Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich wymaganych okoliczności, zamawiający może żądać dokumentów wyłącznie w zakresie nieobjętym certyfikatem. 4) W przypadku, gdy wykonawca zamierza posługiwać się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, informację o certyfikacie należy wskazać w JEDZ część II sekcji A, w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych Wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu. W takim przypadku wykonawca powinien podać dane umożliwiające identyfikację certyfikatu, ustalenie podmiotu certyfikującego, okresu ważności certyfikacji oraz zakresu, w jakim zamierza posługiwać się certyfikatem w niniejszym postępowaniu.
Wewnętrzny identyfikator: WZP.271.15.2026.E
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 09300000 Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 09310000 Elektryczność
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Część 1 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – pozostałe grupy taryfowe
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie 32 773,71 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 1 914 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; z zastrzeżeniem wystąpienia odmiennych terminów zakończenia dostaw dla pojedynczych PPE. Szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1a do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 6. Źródła wytwórcze: 1) Szczegóły dotyczące instalacji PV w obiektach objętych postępowaniem (w tym moc, data przyłączenia lub planowana data przyłączenia, przewidywana ilość energii oddawana do sieci OSD, status odbiorcy) znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – kolumna „Instalacja wytwórcza”. 2) W sytuacji, gdy planowane jest oddanie do sieci OSD nadwyżki energii, zamawiający wyrażają zgodę na zawarcie umowy/umów na odkup i bilansowanie energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, z następującym zastrzeżeniem: a) zamawiający (Odbiorca) nie zostanie obciążony przez wykonawcę dodatkowymi kosztami z tytułu zawarcia umowy na odkup (np. opłata handlowa / abonamentowa), b) cena odkupu (po uwzględnieniu marży i kosztów operacyjnych wykonawcy, w tym kosztów bilansowania) przyjmuje wartość dodatnią; w przypadku, gdy cena odkupu energii elektrycznej, przy zastosowanym przez wykonawcę wzorze, przyjmie wartość ujemną, do rozliczenia przyjmuje się wartość 0,00 zł. 3) Zamawiający (Odbiorcy) w zgłoszonych obiektach nie posiadają innych instalacji OZE wytwarzających energię elektryczną. 7. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 1 zamówienia zawarte zostaną 33 umowy.
Wewnętrzny identyfikator: Część 1
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Część 2 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – grupa taryfowa B
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie 38 012,75 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 54 szt. 3. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 4. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r., z zastrzeżeniem wystąpienia odmiennych terminów rozpoczęcia dostaw dla pojedynczych PPE. Szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 7. Źródła wytwórcze: 1) Szczegóły dotyczące instalacji PV w obiektach objętych postępowaniem (w tym moc, data przyłączenia lub planowana data przyłączenia, przewidywana ilość energii oddawana do sieci OSD, status odbiorcy) znajdują się w Załączniku 1b do SWZ – kolumna „Instalacja wytwórcza”. 2) W sytuacji, gdy planowane jest oddanie do sieci OSD nadwyżki energii, zamawiający wyrażają zgodę na zawarcie umowy/umów na odkup i bilansowanie energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, z następującym zastrzeżeniem: a) zamawiający (Odbiorca) nie zostanie obciążony przez wykonawcę dodatkowymi kosztami z tytułu zawarcia umowy na odkup (np. opłata handlowa / abonamentowa), b) cena odkupu (po uwzględnieniu marży i kosztów operacyjnych wykonawcy, w tym kosztów bilansowania) przyjmuje wartość dodatnią; w przypadku, gdy cena odkupu energii elektrycznej, przy zastosowanym przez wykonawcę wzorze, przyjmie wartość ujemną, do rozliczenia przyjmuje się wartość 0,00 zł. 3) Zamawiający (Odbiorcy) w zgłoszonych obiektach nie posiadają innych instalacji OZE wytwarzających energię elektryczną. 8. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 2 zamówienia zawartych zostanie 14 umów.
Wewnętrzny identyfikator: Część 2
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Część 3 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie 21 611,91 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 2 622 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1c do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 6. W Załączniku nr 8 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy szczegółowo opisano wymagania zamawiających w zakresie wystawiania i dostarczania faktur. 7. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 3 zamówienia zawartych zostanie 17 umów.
Wewnętrzny identyfikator: Część 3