661806-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących – Usługa w zakresie przeglądu, usuwania awarii urządzeń klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych w pomieszczeniach Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz podległych Sądów Funkcjonalnych
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Usługa w zakresie przeglądu, usuwania awarii urządzeń klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych w pomieszczeniach Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz podległych Sądów Funkcjonalnych
Opis: Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie przeglądu (konserwacji), usuwania awarii (pogotowie serwisowe) urządzeń klimatyzacyjnych oraz wentylacji mechanicznej pomieszczeń, w tym dostawa części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych na rzecz Zamawiającego w obiektach Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz Sądów Funkcjonalnych.
Wewnętrzny identyfikator: ZP.261.21.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: 1. Postępowanie prowadzone jest wy trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z art. 139 ust. 1 Ustawy Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 3. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, odbywa się przy użyciu Platformy eZamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 50730000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący czynności opisane w pkt 4 ppkt 4 załącznika nr 11 do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej – „OPZ”) oraz dostawę materiałów i części zamiennych nieobjętych podstawowym przedmiotem zamówienia (dalej łącznie - „Opcja”). Wartość Opcji nie może przekroczyć 40% wartości wynagrodzenia określonego za wykonanie podstawowego zakresu zamówienia, określonego w załączniku nr 4 do SWZ – Projekt umowy. Tym samym rzeczywista wartość zamówienia stanowić będzie sumę wartości zamówienia podstawowego oraz zamówienia, które ewentualnie zostanie udzielone przy wykorzystaniu prawa opcji na podstawi art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać, lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.