662088-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Nadzór nad robotami budowlanymi – Sprawowanie funkcji weryfikatora dokumentacji projektowej oraz inspektora nadzoru przy realizacji zadnia pn. „Zaprojektowanie i przeprowadzenie likwidacji Miejsc Poboru Opłat zlokalizowanych w ciągu łódzkiego odcinka autostrady A2 wraz z przywróceniem stanu drogi do standardów właściwych dla jej klasy.
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Sprawowanie funkcji weryfikatora dokumentacji projektowej oraz inspektora nadzoru przy realizacji zadnia pn. „Zaprojektowanie i przeprowadzenie likwidacji Miejsc Poboru Opłat zlokalizowanych w ciągu łódzkiego odcinka autostrady A2 wraz z przywróceniem stanu drogi do standardów właściwych dla jej klasy.
Opis: Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie funkcji weryfikatora dokumentacji projektowej oraz inspektora nadzoru przy realizacji zadnia pn. „Zaprojektowanie i przeprowadzenie likwidacji Miejsc Poboru Opłat zlokalizowanych w ciągu łódzkiego odcinka autostrady A2 wraz z przywróceniem stanu drogi do standardów właściwych dla jej klasy. Zakres usługi określony został w Opisie przedmiotu zamówienia, którego przedmiotem jest sprawowanie funkcji weryfikatora dokumentacji projektowej oraz inspektora nadzoru przy realizacji zadnia pn. „Zaprojektowanie i przeprowadzenie likwidacji Miejsc Poboru Opłat zlokalizowanych w ciągu łódzkiego odcinka autostrady A2 wraz z przywróceniem stanu drogi do standardów właściwych dla jej klasy”.
Wewnętrzny identyfikator: OŁO.D-3.2421.52.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postepowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (AD) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1-2), pkt 4-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 11. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych". 12. Wartość zamówienia powyżej 140 000,00 euro.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71247000 Nadzór nad robotami budowlanymi
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71248000 Nadzór nad projektem i dokumentacją, 71540000 Usługi zarządzania budową
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001