662250-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia – Wsparcie techniczne producenta dla serwerów Dell
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Wsparcie techniczne producenta dla serwerów Dell
Opis: 1.Przedmiotem zamówienia w zakresie Części I jest zapewnienie przez Wykonawcę wsparcia dla urządzeń, zgodnie z datami zakończenia dotychczasowego okresu wsparcia tj.: 1.1. od 12.10.2026r. do 10.08.2027r. – dla urządzeń wymienionych w definicji Urządzeń pkt 1-4; 1.2. od 22.12.2026 r. do 9.11.2028 r. – dla urządzeń wymienionych w definicji Urządzeń pkt 5-23; 1.3. od 1.01.2027 r. do 8.12.2028 r. – dla urządzeń wymienionych w definicji Urządzeń pkt 24-28; 1.4. od 1.01.2027 r. do 13.12.2028 r. – dla urządzeń wymienionych w definicji Urządzeń pkt 29-32; 1.5. od 1.01.2027 r. do 19.11.2028 r. – dla urządzeń wymienionych w definicji Urządzeń pkt 33-34; 1.6. od 18.01.2027 r. do 5.12.2027 r. – dla urządzeń wymienionych w definicji pkt Urządzeń 35-38. 1.2. Szczegółowy zakres wsparcia dla urządzeń, o którym mowa w pkt 1, oraz sposób jego zapewnienia zostały opisane w § 4 projektu umowy stanowiącego Załącznik nr 2a do SWZ. 1.3. Przedmiotem zamówienia w zakresie Części II jest zapewnienie przez Wykonawcę wsparcia producenta dla urządzenia, o którym mowa w pkt 39 definicji Urządzeń, na okres od 14.01.2027 r. do 6.01.2028 r. 1.4. Szczegółowy zakres wsparcia dla urządzenia, o którym mowa w pkt 1.3, oraz sposób jego zapewnienia zostały opisane w § 4 projektu umowy stanowiącego Załącznik nr 2b do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: DZA-DZAZZP.2610.42.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Działając zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający skraca termin na składanie ofert do 15 dni. Na wstępie należy wskazać, że skrócenie czasu składania ofert nie spowoduje, zdaniem Zamawiającego, ograniczenia konkurencji w przedmiotowym postępowania. Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszych niż termin określony w ust.1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej; 2) jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W świetle powyższych przepisów Zamawiający uprawniony jest zastosować art. 138 ust. 2 ustawy Pzp w przeprowadzeniu postępowania przetargowego i skrócić termin składania ofert do 15 dni. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zmitygowania ryzyka potencjalnego braku ciągłości świadczenia usługi stanowiącej przedmiot niniejszego zamówienia. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności posiadania wsparcia technicznego producenta dla posiadanych serwerów, które dla części z nich wygasa 11.10.2026 r. Brak wsparcia producenta w przypadku awarii lub pojawienia się podatności bezpieczeństwa w oprogramowaniu firmware tych serwerów oznaczałby brak możliwości naprawy lub usunięcia ewentualnych podatności bezpieczeństwa co mogłoby stanowić zagrożenie bezpieczeństwa, a w skrajnym przypadku ciągłości działania dla Zamawiającego. Zamawiający przeprowadził w zakresie przedmiotu zamówienia postępowanie przetargowe nr DZA-DZAZZP.2610.27.2026, które zostało unieważnione z uwagi na brak ofert 26.08.2026 r. Jednocześnie doszło ogłoszenia przez producenta dat zakończenia wsparcia dla posiadanych przez Zamawiającego serwerów, co spowodowało konieczność ponownego oszacowania wartości zamówienia. Żadnej z ww. okoliczności Zamawiający przy dochowaniu należytej staranności nie mógł przewidzieć. Należy także zauważyć, że przepis art. 138 ust. 2 stanowi swoistą transpozycję przepisu art. 43 ust. 2b pkt 2 ustawy w Pzp w jej poprzednim brzmieniu i analogicznie nie jest uzależnia skrócenia terminu składania ofert od tego czy pilna potrzeba wynikała z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, a także od tego czy zaistnienie pilnej potrzeby można było wcześniej przewidzieć. Przesłanki z art. 138 ust. 2 ustawy Pzp nie są restrykcyjne, co jest uzasadnione tym, że zastosowanie tego przepisu służy jedynie skróceniu terminów w przetargu, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym. Jak wskazano w uzasadnieniu projektu ustawy z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw, na mocy której w art. 43 dodano ust. 2b (którego transpozycję jak wskazano wcześniej stanowi art. 138 ust. 2 ustawy Pzp, „Procedura przyspieszona została przewidziana m.in. na potrzeby sytuacji wynikających ze zwykłych błędów ludzkich, jak np. zamówienie dla szpitala, które musi być zrealizowane w określonym terminie (np. dostawa określonego sprzętu czy leków), w którym zamawiający nie dopilnował, aby opublikować ogłoszenie o zamówieniu w terminie umożliwiającym uwzględnienie minimalnych terminów składania ofert” (druk sejmowy nr 366).
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 72000000 Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 1.1. Przedmiotem zamówienia w zakresie Części I jest zapewnienie przez Wykonawcę wsparcia dla urządzeń, zgodnie z datami zakończenia dotychczasowego okresu wsparcia tj.: 1.1. od 12.10.2026r. do 10.08.2027r. – dla urządzeń wymienionych w definicji Urządzeń pkt 1-4; 1.2. od 22.12.2026 r. do 9.11.2028 r. – dla urządzeń wymienionych w definicji Urządzeń pkt 5-23; 1.3. od 1.01.2027 r. do 8.12.2028 r. – dla urządzeń wymienionych w definicji Urządzeń pkt 24-28; 1.4. od 1.01.2027 r. do 13.12.2028 r. – dla urządzeń wymienionych w definicji Urządzeń pkt 29-32; 1.5. od 1.01.2027 r. do 19.11.2028 r. – dla urządzeń wymienionych w definicji Urządzeń pkt 33-34; 1.6. od 18.01.2027 r. do 5.12.2027 r. – dla urządzeń wymienionych w definicji pkt Urządzeń 35-38. 1.2. Szczegółowy zakres wsparcia dla urządzeń, o którym mowa w pkt 1, oraz sposób jego zapewnienia zostały opisane w § 4 projektu umowy stanowiącego Załącznik nr 2a do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: DZA-DZAZZP.2610.42.2026 cz.I
Część zamówienia: LOT-0002
Opis: 1.1. Przedmiotem zamówienia w zakresie Części II jest zapewnienie przez Wykonawcę wsparcia producenta dla urządzenia, o którym mowa w pkt 39 definicji Urządzeń, na okres od 14.01.2027 r. do 6.01.2028 r. 1.2. Szczegółowy zakres wsparcia dla urządzenia, o którym mowa w pkt 1.1, oraz sposób jego zapewnienia zostały opisane w § 4 projektu umowy stanowiącego Załącznik nr 2b do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: DZA-DZAZZP.2610.42.2026 cz. II