2. Procedura
Procedura
Tytuł: DOSTAWA, INSTALACJA, KONFIGURACJA I URUCHOMIENIE SPRZĘTU NA SALE ROZPRAW ORAZ WYPOSAŻENIA PRZYJAZNYCH POKOI PRZESŁUCHAŃ DLA SĄDÓW APELACJI RZESZOWSKIEJ
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa, instalacja, konfiguracja i uruchomienie sprzętu na sale rozpraw oraz wyposażenia przyjaznych pokoi przesłuchań dla sądów apelacji rzeszowskiej: 1) Zamówienie podstawowe : • dostawa, instalacja, konfiguracja i uruchomienie sprzętu na sale rozpraw w 7 sądach: Sąd Okręgowy w Rzeszowie – 3 sale rozpraw; Sąd Rejonowy w Leżajsku – 3 sale rozpraw; Sąd Rejonowy w Strzyżowie – 1 sala rozpraw. 2) Prawo opcji: • dostawa, instalacja, konfiguracja i uruchomienie sprzętu na sale rozpraw w 14 sądach: Sąd Rejonowy w Leżajsku – 2 sale rozpraw; Sąd Rejonowy w Łańcucie – 6 sal rozpraw; Sąd Rejonowy w Ropczycach – 3 sale rozpraw; Sąd Rejonowy w Strzyżowie – 3 sale rozpraw • dostawa, instalacja, konfiguracja i uruchomienie sprzętu w 4 przyjaznych pokojach przesłuchań: Sąd Rejonowy w Rzeszowie – 1 przyjazny pokój przesłuchań; Sąd Rejonowy w Jarosławiu – 1 przyjazny pokój przesłuchań; Sąd Rejonowy w Jaśle – 1 przyjazny pokój przesłuchań; Sąd Rejonowy w Brzozowie – 1 przyjazny pokój przesłuchań. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: dostawę urządzeń technicznych wraz z oprogramowaniem na potrzeby cyfrowej rejestracji przebiegu rozpraw sądowych, instalację, wdrożenie, uruchomienie oraz serwis gwarancyjny i wsparcie techniczne na salach wskazanych do modernizacji; dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń technicznych wraz z oprogramowaniem a także instalację, wdrożenie oraz serwis gwarancyjny i wsparcie techniczne systemu rejestracji audio-wideo dla przyjaznego pokoju Przesłuchań. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik Nr 1 (Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej OPZ) oraz Załącznik Nr 1.1 do niniejszej SWZ - będący jednocześnie Formularzem cenowym.
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 32330000 Aparatura do nagrywania i powielania dźwięku i obrazu wideo
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 32340000 Mikrofony i głośniki, 32232000 Sprzęt wideokonferencyjny, 32323500 Urządzenia do nadzoru wideo, 51310000 Usługi instalowania urządzeń telewizyjnych, radiowych, dźwiękowych i wideo, 45315600 Instalacje niskiego napięcia, 32333100 Rejestratory obrazu wideo, 51000000 Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego), 72000000 Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa, instalacja, konfiguracja i uruchomienie sprzętu na sale rozpraw oraz wyposażenia przyjaznych pokoi przesłuchań dla sądów apelacji rzeszowskiej: 1) Zamówienie podstawowe : • dostawa, instalacja, konfiguracja i uruchomienie sprzętu na sale rozpraw w 7 sądach: Sąd Okręgowy w Rzeszowie – 3 sale rozpraw; Sąd Rejonowy w Leżajsku – 3 sale rozpraw; Sąd Rejonowy w Strzyżowie – 1 sala rozpraw. 2) Prawo opcji: • dostawa, instalacja, konfiguracja i uruchomienie sprzętu na sale rozpraw w 14 sądach: Sąd Rejonowy w Leżajsku – 2 sale rozpraw; Sąd Rejonowy w Łańcucie – 6 sal rozpraw; Sąd Rejonowy w Ropczycach – 3 sale rozpraw; Sąd Rejonowy w Strzyżowie – 3 sale rozpraw • dostawa, instalacja, konfiguracja i uruchomienie sprzętu w 4 przyjaznych pokojach przesłuchań: Sąd Rejonowy w Rzeszowie – 1 przyjazny pokój przesłuchań; Sąd Rejonowy w Jarosławiu – 1 przyjazny pokój przesłuchań; Sąd Rejonowy w Jaśle – 1 przyjazny pokój przesłuchań; Sąd Rejonowy w Brzozowie – 1 przyjazny pokój przesłuchań. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: dostawę urządzeń technicznych wraz z oprogramowaniem na potrzeby cyfrowej rejestracji przebiegu rozpraw sądowych, instalację, wdrożenie, uruchomienie oraz serwis gwarancyjny i wsparcie techniczne na salach wskazanych do modernizacji; dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń technicznych wraz z oprogramowaniem a także instalację, wdrożenie oraz serwis gwarancyjny i wsparcie techniczne systemu rejestracji audio-wideo dla przyjaznego pokoju Przesłuchań. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik Nr 1 (Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej OPZ) oraz Załącznik Nr 1.1 do niniejszej SWZ - będący jednocześnie Formularzem cenowym. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: 1) Produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 2) Produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. 2.Wizja lokalna: Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej. Wizji można dokonać każdego dnia roboczego, w godzinach od 9.00- 14.00-tej, po wcześniejszym zgłoszeniu i ustaleniu jej terminu , e-mail: przemyslaw.kisala@rzeszow.sa.gov.pl. Podczas wizji obowiązują przepisy oraz wewnętrzne regulaminy obowiązujące w danej jednostce sądownictwa. Wraz ze zgłoszeniem, Wykonawcy są zobowiązani do przekazania listy osób uczestniczących w wizji zawierającej: imię i nazwisko, nazwę firmy. Zamawiający informuje, iż odbycie przez Wykonawcę wizji lokalnej jest jedynie jego uprawnieniem. Po odbytej wizji zostanie sporządzony protokół. 3.
Opcje:
Opis opcji: 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb, z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. 2) Zamawiający może z prawa opcji skorzystać w całości lub skorzystać w części. 3) Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też skorzystanie przez Zamawiającego w prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 4) Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu pisemnego zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać. W zawiadomieniu Zamawiający wskaże zakres danego zamówienia objętego prawem opcji; 5) Zakres zamówienia objętego prawem opcji będzie realizowany sukcesywnie, zgodnie z potrzebami Zamawiającego, w okresie do 120 dni liczonych od dnia przekazania przez Zamawiającego oświadczenia uruchomieniu prawa opcji, przy czym zlecenie prawa opcji może nastąpić nie później niż do 31.08.2027 r. 6) Zamówienie w ramach prawa opcji będzie polegał na dostawie, instalacji, konfiguracji i uruchomieniu sprzętu na sale rozpraw oraz wyposażenia przyjaznych pokoi przesłuchań dla sądów apelacji rzeszowskiej składać się będzie z zamówienia w ilości: Prawo opcji: • dostawa, instalacja, konfiguracja i uruchomienie sprzętu na sale rozpraw w 14 sądach: Sąd Rejonowy w Leżajsku – 2 sale rozpraw; Sąd Rejonowy w Łańcucie – 6 sal rozpraw; Sąd Rejonowy w Ropczycach – 3 sale rozpraw; Sąd Rejonowy w Strzyżowie – 3 sale rozpraw • dostawa, instalacja, konfiguracja i uruchomienie sprzętu w 4 przyjaznych pokojach przesłuchań: Sąd Rejonowy w Rzeszowie – 1 przyjazny pokój przesłuchań; Sąd Rejonowy w Jarosławiu – 1 przyjazny pokój przesłuchań; Sąd Rejonowy w Jaśle – 1 przyjazny pokój przesłuchań; Sąd Rejonowy w Brzozowie – 1 przyjazny pokój przesłuchań. w zakresie i w sposób określony w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 7) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 8) Zamawiający zastrzega, że ceny jednostkowe zamówienia objętego prawa opcji będą wynikały z Formularza ofertowego - Załącznik nr 2 do SWZ oraz Formularza cenowego - Załącznika nr 1.1 do SWZ oraz będą niezmienne w całym okresie realizacji umowy 9) Szczegółowe zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji zostały określone w Załączniku Nr 1 i Załączniku Nr 1.1. oraz Załączniku nr 7 do SWZ.