662665-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Systemy i serwery informacyjne – Przedmiotem zamówienia jest dostawa serwerów obliczeniowych wraz z elementami sieciowymi, niezbędnymi do wytworzenia cyfrowych węzłów radiowych wchodzących w skład realizowanego systemu w projekcie pn. Krajowa infrastruktura badawcza do rozwoju systemów GNSS/ADS-B ze szczególnym uwzględnieniem automatycznej detekcji zagrożeń ŚWIATOWID.
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Przedmiotem zamówienia jest dostawa serwerów obliczeniowych wraz z elementami sieciowymi, niezbędnymi do wytworzenia cyfrowych węzłów radiowych wchodzących w skład realizowanego systemu w projekcie pn. Krajowa infrastruktura badawcza do rozwoju systemów GNSS/ADS-B ze szczególnym uwzględnieniem automatycznej detekcji zagrożeń ŚWIATOWID.
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa serwerów obliczeniowych wraz z elementami sieciowymi, niezbędnymi do wytworzenia cyfrowych węzłów radiowych wchodzących w skład realizowanego systemu w projekcie pn. Krajowa infrastruktura badawcza do rozwoju systemów GNSS/ADS-B ze szczególnym uwzględnieniem automatycznej detekcji zagrożeń ŚWIATOWID. 2. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia, stanowią integralną część opisu przedmiotu zamówienia i zawarte zostały w Części IV SWZ. 3. Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia zamawiającemu gwarancji jakości i zobowiązany jest do wykonywania świadczeń z niej wynikających. Wymagania dotyczące gwarancji zostały określone w Części III i IV SWZ. Okres gwarancji liczony będzie od daty sporządzenia protokołu zdawczo-odbiorczego przedmiotu zamówienia. 4. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, nieeksponowany na wystawach, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia oryginalnie zapakowany, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. 5. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 6. Dostarczony przedmiot zamówienia musi pochodzić z kanału dystrybucyjnego producenta niewyłączającego dystrybucji na rynek polski i zapewniającego realizację uprawnień gwarancyjnych. 7. Przedmiot zamówienia musi być dostarczony wraz z instrukcjami obsługi, sterownikami oraz ewentualnym oprogramowaniem towarzyszącym niezbędnym do prawidłowego korzystania z przedmiotu zamówienia (uzyskania pełnej funkcjonalności wskazanej w Części IV SWZ). Zamawiający nie będzie zobowiązany do wnoszenia żadnych dodatkowych należności, w szczególności opłat licencyjnych, zaś ewentualne licencje będą udzielone w ramach wynagrodzenia wykonawcy, bez ograniczenia czasowego i terytorialnego, chyba że w Części IV SWZ wyraźnie zaznaczono inaczej. Jeżeli do uruchomienia i korzystania z tego oprogramowania potrzebne będą licencje, kody lub inne uprawnienia muszą być one dostarczone bez dodatkowych opłat. Kody, licencje i inne uprawnienia muszą być dostarczone również wówczas, gdy są niezbędne do uruchomienia albo skonfigurowania elementów sprzętowych. Wymóg, o którym mowa w zdaniu pierwszym wykonawca może spełnić poprzez zapewnienie zamawiającemu dostępu do serwisu internetowego producenta, na którym dostępne będą instrukcje, oprogramowanie w języku polskim lub angielskim itd. W takim wypadku wykonawca zobowiązany jest przekazać zmawiającemu najpóźniej w dacie podpisania protokołu dostarczenia przedmiotu zamówienia kody, hasła itp. o ile są niezbędne do skorzystania z tego serwisu. 8. Oferowany przedmiot zamówienia w dniu sporządzenia oferty nie może być przewidziany przez producenta do wycofania z produkcji lub sprzedaży. 9. Dostarczony przedmiot zamówienia przeznaczony do zasilania z sieci energetycznej musi być wyposażony w odpowiednią liczbę kabli zasilających pozwalających na podłączenie go do standardowych gniazdek zasilających, chyba że w Części IV SWZ zaznaczono inaczej. 10. Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia obejmujący produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia nie obejmował: 1) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie powyższych wymagań będzie skutkować odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp. 11. Ilekroć w niniejszej SWZ jest mowa o rozwiązaniu ICT, elemencie ICT, produkcie ICT, usłudze ICT lub procesie ICT, należy przez to rozumieć produkt ICT, usługę ICT lub proces ICT, w rozumieniu ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (dalej również ustawa o KSC). 12. Ponieważ przedmiot zamówienia składa się z komponentów sprzętowych oraz powiązanego z nim oprogramowania układowego i systemowego, w związku z tym weryfikacji pod kątem wymagań, o których mowa w pkt I.3.10 SWZ, podlegać będą zarówno elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące. 13. Oferowany przedmiot zamówienia musi posiadać oznaczenie zgodności z CE (znak CE) albo deklarację zgodności z CE. W przypadku gdy oferowany przedmiot zamówienia nie podlega obowiązkowi oznakowania znakiem CE, przedmiot taki musi posiadać deklarację być zgodny z dyrektywą RoHS lub być oznaczony znakiem RoHS – dotyczy wszystkich elementów wyspecyfikowanych w Części IV SWZ. 14. Oferowany przedmiot zamówienia - sprzęt, a jeżeli jest to uzasadnione wielkością lub funkcją sprzętu - na opakowaniu i dokumentach dołączonych do sprzętu, musi być oznakowany symbolem selektywnej zbiórki (przekreślony pojemnik) - pozycje, których oznakowanie dotyczy zostały wyszczególnione w Części IV SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: PN 15/09/2026 – serwery obliczeniowe i elementy sieciowe
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 48800000 Systemy i serwery informacyjne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 32424000 Infrastruktura sieciowa
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001