662789-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Urządzenia medyczne – ZP/76/ZCO/2026 Dostawa aparatury medycznej, sprzętu medycznego oraz wyposażenia dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: ZP/76/ZCO/2026 Dostawa aparatury medycznej, sprzętu medycznego oraz wyposażenia dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa aparatury medycznej, sprzętu medycznego oraz wyposażenia dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, w ramach zadania inwestycyjnego „Przebudowa I piętra budynku „O” Zagłębiowskiego Centrum Onkologii celem utworzenia Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii – II etap robót budowlanych i instalacyjnych, w tym uzyskanie pozwolenia na użytkowanie”. Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 części/Pakietów, z których każdy stanowi oddzielny przedmiot zamówienia: Pakiet nr 1 – łóżka szpitalne, materace przeciwodleżynowe i szafki przyłóżkowe Pakiet nr 2 – aparatura medyczna Pakiet nr 3 – kardiomonitory i centrale monitorujące Pakiet nr 4 – bronchoskopy jednorazowe wraz z użyczeniem sterownika Pakiet nr 5 – wyposażenie dodatkowe 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1a do SWZ. 3. Przedmiot i warunki realizacji niniejszego zamówienia winny być zgodne z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych oraz rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych albo rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/746 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (o ile dotyczy) oraz z innymi obowiązującymi przepisami prawymi w tym zakresie. Oferowane urządzenia muszą posiadać deklarację CE. Dotyczy: Pakiet 1 poz. 1–2; Pakiet 2 poz. 1–6; Pakiet 3 poz. 1–2; Pakiet 4 poz. 1–2 oraz użyczony sterownik; Pakiet 5 poz. 1, 4, 5, 9, 11, 13, 15 i 16. 4. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia niezbędnych szkoleń personelu Zamawiającego w zakresie użytkowania oferowanego sprzętu w siedzibie Zamawiającego – zgodnie ze szczegółami OPZ: Instalacja/uruchomienie/szkolenie: Pakiet 1 poz. 1–2; Pakiet 2 poz. 1–6; Pakiet 3 poz. 1–2; Pakiet 4 – użyczony sterownik; Pakiet 5 poz. 1, 4–5, 8–11, 13, 15–16. Dla prostych wózków, szafek, stojaków i wyposażenia meblowego wymagana jest dostawa w stanie gotowym do użytkowania, bez odrębnej instalacji. Przez instalację Zamawiający rozumie – odpowiednio do rodzaju urządzenia – ustawienie/montaż, podłączenie do wymaganych mediów lub sieci, konfigurację, wykonanie testów funkcjonalnych i przekazanie urządzenia gotowego do pracy. 5. Wykonawca udzieli rękojmi za wady i gwarancji jakości na przedmiot zamówienia na okres min. 24 miesięcy maks. 60 miesięcy (okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert). Nie dotyczy wyrobów jednorazowych. 6. Pakiet 1 poz. 1 - zaoferowany przedmiot zamówienia musi spełniać wymogi normy EN/PN-EN 60601-2-52 lub równoważnej. 7. Pakiet 5 poz. 9 - zaoferowany przedmiot zamówienia musi spełniać wymogi norm PN-EN ISO 15883-1 oraz PN-EN ISO 15883-3 lub równoważnych. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Pakiet nr 1, 2 ,3, 5: Przedmiot zamówienia będzie realizowany nie później niż do 11.12.2026r. Pakiet nr 4: Przedmiot zamówienia będzie realizowany w terminie do 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33100000 Urządzenia medyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: łóżka szpitalne, materace przeciwodleżynowe i szafki przyłóżkowe
Opis: łóżka szpitalne, materace przeciwodleżynowe i szafki przyłóżkowe
Główna klasyfikacja (cpv): 33192120 Łóżka szpitalne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 33190000 Różne urządzenia i produkty medyczne, 33192300 Meble medyczne, z wyjątkiem łóżek i stołów
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający nie przewiduje opcji i wznowień
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: aparatura medyczna
Opis: aparatura medyczna
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 33157400 Medyczna aparatura oddechowa, 33194110 Pompy infuzyjne, 33194100 Urządzenia i przyrządy do infuzji, 33182100 Defibrylatory
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: kardiomonitory i centrale monitorujące
Opis: kardiomonitory i centrale monitorujące
Główna klasyfikacja (cpv): 33195000 System monitorowania pacjentów
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 33195100 Monitory, 33195200 Centralna jednostka monitorująca
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: bronchoskopy jednorazowe wraz z użyczeniem sterownika
Opis: bronchoskopy jednorazowe wraz z użyczeniem sterownika
Główna klasyfikacja (cpv): 33168100 Endoskopy
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: wyposażenie dodatkowe
Opis: wyposażenie dodatkowe
Główna klasyfikacja (cpv): 33190000 Różne urządzenia i produkty medyczne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 33192300 Meble medyczne, z wyjątkiem łóżek i stołów, 33158300 Urządzenia medyczne emitujące promieniowanie ultrafioletowe, 33000000 Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała, 33191000 Urządzenia sterylizujące, dezynfekcyjne i higieniczne, 33167000 Lampy chirurgiczne, 33192160 Nosze, 33172200 Urządzenia do resuscytacji, 33158400 Sprzęt do terapii mechanicznej