2. Procedura
Procedura
Tytuł: Wdrożenie e-Usług w Gminie Sompolno
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest wdrożenie e-Usług w Gminie Sompolno 2. Zamówienie obejmuje w szczególności zadania: 1) Wdrożenie systemów umożliwiających korzystanie z e-usług publicznych a. System dziedzinowy GIS – Zarządzanie Infrastrukturą Drogową - stworzenie programu do ewidencji dróg wraz z obsługą e-wniosków b. System dziedzinowy GIS – Planowanie Przestrzenne oraz Geoportal Gminny - Zakup i wdrożenie programu do gospodarki przestrzennej wraz z digitalizacją obowiązujących dokumentów planistycznych c. Zakup i wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów z portalem e-usług d. Portal interesanta wraz z budową i uruchomieniem e-usług e. Zakup i wdrożenie elektronicznego systemu obsługi interesanta, modernizacja systemów dziedzinowych oraz brokera komunikacyjnego - komunikacja programów dziedzinowych z obiegiem dokumentów wraz z repozytorium dokumentów f. Zakup i wdrożenie programu do obsługi postępowań w sprawie udzielania zamówień publicznych W wyniku realizacji przedmiotowego projektu wdrożonych zostanie 15 nowych (obecnie niedostępnych) e-usług, w tym 10 na 4 poziomie dojrzałości i 5 na 5 poziomie dojrzałości: 1. Pobieranie dokumentów zamówień i składanie ofert – 4 poziom dojrzałości, 2. Elektroniczna obsługa podatku od nieruchomości od osób fizycznych - 4 poziom dojrzałości, 3. Elektroniczna obsługa podatku od nieruchomości od osób prawnych - 4 poziom dojrzałości, 4. Elektroniczna obsługa podatku rolnego od osób fizycznych - 4 poziom dojrzałości, 5. Elektroniczna obsługa podatku od środków transportowych - 4 poziom dojrzałości, 6. Elektroniczna obsługa zobowiązania z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi - 5 poziom dojrzałości, 7. Złożenie wniosku o wydanie wypisu i wyrysu z MPZP - 4 poziom dojrzałości, 8. Złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia o przeznaczeniu działki w MPZP - 4 poziom dojrzałości, 9. Wniosek o wyrys i wypis ze studium / POG - 4 poziom dojrzałości, 10. Wniosek o zaświadczenie ze studium / POG - 4 poziom dojrzałości, 11. Wniosek ustalenie numeru porządkowego budynku - 4 poziom dojrzałości, 12. Wniosek o wydanie zezwolenia na lokalizację/przebudowę zjazdu - 5 poziom dojrzałości, 13. Wniosek o wydanie decyzji na w sprawie lokalizacji trasy projektowanego przyłącza kablowego – 5 poziom dojrzałości, 14. Wniosek o wydanie decyzji na czasowe zajęcie pasa drogowego – 5 poziom dojrzałości, 15. Wniosek o wydanie decyzji na umieszczenie urządzeń w pasie drogowym - 5 poziom dojrzałości. 2) Szkolenia użytkowników systemów i szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa. 3) Dostawa infokiosku. 3. Przedmiot zamówienia należy zrealizować z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników w tym w szczególności wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych. 4. Przedmiotowe środki dowodowe 1) W celu potwierdzenia zgodności oferowanych produktów z wymaganiami Zamawiającego w zakresie wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia, na podstawie art. 106 ust. 1, w związku z art. 107 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających zgodność zaoferowanych przez Wykonawcę rozwiązań w odniesieniu do wymagań Zamawiającego, tj. dostarczanego próbki oprogramowania. 2) Próbka stanowi przedmiotowy środek dowodowy służący potwierdzeniu zgodności oferowanego rozwiązania z wymaganiami OPZ. Niewykazanie za pomocą próbki spełnienia wymagań określonych przez Zamawiającego będzie traktowane jako niezgodność treści oferty z warunkami zamówienia. 3) Szczegółowe wymagania dotyczące zawartości próbki oraz sposób jej badania zawarte są w Załączniku do SWZ Badanie próbki. 4) Zamawiający na podstawie art. 65 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp odstępuje od wymagania użycia środków komunikacji elektronicznej w zakresie części oferty – próbki oprogramowania, stanowiącej przedmiotowy środek dowodowy. 5) W związku z powyższym, na podstawie art. 65 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga, aby w/w próbka zawierająca dwa dyski przenośne przygotowana zgodnie z wytycznymi zawartymi w Załączniku do SWZ Badanie próbki, została przekazana: a. za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (t.j. Dz.U. 2025, poz. 366 ze zm. ) lub b. osobiście lub c. za pośrednictwem posłańca, na adres Zamawiającego: Urząd Miejski w Sompolnie, ul. 11 Listopada 15, 62-610 Sompolno w terminie wyznaczonym jako termin składania ofert (tj. do dn. 09.10.2026 r. godz.10:00) na platformie zakupowej Zamawiającego, (przed upływem terminu składania ofert). 6) Próbkę należy złożyć w opakowaniu szczelnie zamkniętym, zapobiegającym jego naruszenia bez rozerwania, opatrzonym nazwą i adresem Wykonawcy, nazwą i adresem Zamawiającego, numerem referencyjnym postępowania – RZ.271.6.2026 oraz adnotacją: „Próbka oprogramowania, nie otwierać przed 09.10.2026 r. godz. 10:15” 7) Niezależnie od powyższego pozostałe dokumenty składające się na ofertę, zgodnie z art. 65 ust. 3 ustawy Pzp, Wykonawca przedkłada w formie elektronicznej na platformie zakupowej Zamawiającego. 8) Za datę złożenia oferty rozumie się datę jej wpływu na Platformę, zaś za datę złożenia próbki przyjmuje się datę i godzinę jej wpływu do siedziby Zamawiającego, na adres wskazany powyżej w punkcie 4). 9) Zamawiający dokona zwrotu złożonych próbek na zasadach wynikających z art. 77 ustawy Pzp. 10) Zamawiający nie przewiduje pokrycia kosztów przygotowania próbki. Pozostałe warunki i obowiązki stron zawarte są w projekcie umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: RZ.271.6.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 48000000 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 48422000 Zestawy pakietów oprogramowania, 48600000 Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne, 48900000 Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe, 72263000 Usługi wdrażania oprogramowania, 72253200 Usługi w zakresie wsparcia systemu, 80500000 Usługi szkoleniowe, 32322000 Urządzenia multimedialne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest wdrożenie e-Usług w Gminie Sompolno 2. Zamówienie obejmuje w szczególności zadania: 1) Wdrożenie systemów umożliwiających korzystanie z e-usług publicznych a. System dziedzinowy GIS – Zarządzanie Infrastrukturą Drogową - stworzenie programu do ewidencji dróg wraz z obsługą e-wniosków b. System dziedzinowy GIS – Planowanie Przestrzenne oraz Geoportal Gminny - Zakup i wdrożenie programu do gospodarki przestrzennej wraz z digitalizacją obowiązujących dokumentów planistycznych c. Zakup i wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów z portalem e-usług d. Portal interesanta wraz z budową i uruchomieniem e-usług e. Zakup i wdrożenie elektronicznego systemu obsługi interesanta, modernizacja systemów dziedzinowych oraz brokera komunikacyjnego - komunikacja programów dziedzinowych z obiegiem dokumentów wraz z repozytorium dokumentów f. Zakup i wdrożenie programu do obsługi postępowań w sprawie udzielania zamówień publicznych W wyniku realizacji przedmiotowego projektu wdrożonych zostanie 15 nowych (obecnie niedostępnych) e-usług, w tym 10 na 4 poziomie dojrzałości i 5 na 5 poziomie dojrzałości: 1. Pobieranie dokumentów zamówień i składanie ofert – 4 poziom dojrzałości, 2. Elektroniczna obsługa podatku od nieruchomości od osób fizycznych - 4 poziom dojrzałości, 3. Elektroniczna obsługa podatku od nieruchomości od osób prawnych - 4 poziom dojrzałości, 4. Elektroniczna obsługa podatku rolnego od osób fizycznych - 4 poziom dojrzałości, 5. Elektroniczna obsługa podatku od środków transportowych - 4 poziom dojrzałości, 6. Elektroniczna obsługa zobowiązania z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi - 5 poziom dojrzałości, 7. Złożenie wniosku o wydanie wypisu i wyrysu z MPZP - 4 poziom dojrzałości, 8. Złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia o przeznaczeniu działki w MPZP - 4 poziom dojrzałości, 9. Wniosek o wyrys i wypis ze studium / POG - 4 poziom dojrzałości, 10. Wniosek o zaświadczenie ze studium / POG - 4 poziom dojrzałości, 11. Wniosek ustalenie numeru porządkowego budynku - 4 poziom dojrzałości, 12. Wniosek o wydanie zezwolenia na lokalizację/przebudowę zjazdu - 5 poziom dojrzałości, 13. Wniosek o wydanie decyzji na w sprawie lokalizacji trasy projektowanego przyłącza kablowego – 5 poziom dojrzałości, 14. Wniosek o wydanie decyzji na czasowe zajęcie pasa drogowego – 5 poziom dojrzałości, 15. Wniosek o wydanie decyzji na umieszczenie urządzeń w pasie drogowym - 5 poziom dojrzałości. 2) Szkolenia użytkowników systemów i szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa 3) Dostawa infokiosku. 3. Przedmiot zamówienia należy zrealizować z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników w tym w szczególności wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych. 4. Przedmiotowe środki dowodowe 1) W celu potwierdzenia zgodności oferowanych produktów z wymaganiami Zamawiającego w zakresie wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia, na podstawie art. 106 ust. 1, w związku z art. 107 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających zgodność zaoferowanych przez Wykonawcę rozwiązań w odniesieniu do wymagań Zamawiającego, tj. dostarczanego próbki oprogramowania. 2) Próbka stanowi przedmiotowy środek dowodowy służący potwierdzeniu zgodności oferowanego rozwiązania z wymaganiami OPZ. Niewykazanie za pomocą próbki spełnienia wymagań określonych przez Zamawiającego będzie traktowane jako niezgodność treści oferty z warunkami zamówienia. 3) Szczegółowe wymagania dotyczące zawartości próbki oraz sposób jej badania zawarte są w Załączniku do SWZ Badanie próbki. 4) Zamawiający na podstawie art. 65 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp odstępuje od wymagania użycia środków komunikacji elektronicznej w zakresie części oferty – próbki oprogramowania, stanowiącej przedmiotowy środek dowodowy. 5) W związku z powyższym, na podstawie art. 65 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga, aby w/w próbka zawierająca dwa dyski przenośne przygotowana zgodnie z wytycznymi zawartymi w Załączniku do SWZ Badanie próbki, została przekazana: a. za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (t.j. Dz.U. 2025, poz. 366 ze zm. ) lub b. osobiście lub c. za pośrednictwem posłańca, na adres Zamawiającego: Urząd Miejski w Sompolnie, ul. 11 Listopada 15, 62-610 Sompolno w terminie wyznaczonym jako termin składania ofert (tj. do dn. 09.10.2026 r. godz.10:00) na platformie zakupowej Zamawiającego, (przed upływem terminu składania ofert). 6) Próbkę należy złożyć w opakowaniu szczelnie zamkniętym, zapobiegającym jego naruszenia bez rozerwania, opatrzonym nazwą i adresem Wykonawcy, nazwą i adresem Zamawiającego, numerem referencyjnym postępowania – RZ.271.6.2026 oraz adnotacją: „Próbka oprogramowania, nie otwierać przed 09.10.2026 r. godz. 10:15” 7) Niezależnie od powyższego pozostałe dokumenty składające się na ofertę, zgodnie z art. 65 ust. 3 ustawy Pzp, Wykonawca przedkłada w formie elektronicznej na platformie zakupowej Zamawiającego. 8) Za datę złożenia oferty rozumie się datę jej wpływu na Platformę, zaś za datę złożenia próbki przyjmuje się datę i godzinę jej wpływu do siedziby Zamawiającego, na adres wskazany powyżej w punkcie 4). 9) Zamawiający dokona zwrotu złożonych próbek na zasadach wynikających z art. 77 ustawy Pzp. 10) Zamawiający nie przewiduje pokrycia kosztów przygotowania próbki. Pozostałe warunki i obowiązki stron zawarte są w projekcie umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 48422000 Zestawy pakietów oprogramowania, 48600000 Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne, 48900000 Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe, 72263000 Usługi wdrażania oprogramowania, 72253200 Usługi w zakresie wsparcia systemu, 32322000 Urządzenia multimedialne, 80500000 Usługi szkoleniowe