664892-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa – Kompleksowa dostawa systemu do zarządzania rowerem miejskim wraz z wymianą urządzeń zabezpieczających
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy - Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Kompleksowa dostawa systemu do zarządzania rowerem miejskim wraz z wymianą urządzeń zabezpieczających
Opis: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa i uruchomienie systemu informatycznego służącego do zarządzania, administrowania oraz obsługi miejskiego systemu rowerowego wraz z dostawą i wymianą 750 sztuk urządzeń zabezpieczających w rowerach stanowiących własność zamawiającego, 10 sztuk zbiorczych stacji ładujących dla tych urządzeń, dostawą 150 sztuk nowych rowerów elektrycznych stanowiących odrębny element przedmiotu zamówienia wraz z dodatkowymi bateriami w ilości 60 szt.
Wewnętrzny identyfikator: NIOL.DZP.261.6.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie art. 132 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zamawiający przewiduje procedurę odwróconą, o której mowa w art 139 ust 1 wyżej wymienionej ustawy. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym przekazywanie wszelkich oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz wymiana informacji odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia zwanej dalej „platformą”, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl/. Korespondencja przekazywana zamawiającemu w inny sposób (np. listownie lub faksem) nie będzie brana pod uwagę. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na platformie ani logowania. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu Wykonawca na platformie. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z platformy określa regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/ oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy.” Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji, środków komunikacji elektronicznej zostały określone w SWZ. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem platformy e- zamówienia:https://ezamowienia.gov.pl/pl/. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę i podać tylko jedną cenę. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB Przed wyborem najkorzystniejszej oferty, zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie w jakim nie zostały potwierdzone certyfikatem na potwierdzenie iż wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania i spełnia warunki udziału w postepowaniu tj.1)informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art.108 ust.1 pkt.1,2 i 4 ustawy sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; w przypadku oferty wspólnej ww. informację składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną;2)oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art.125 ust.1 (JEDZ) w zakresie podstaw do wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego,o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt. 3, art. 108 ust. 1 pkt. 4, art.108 ust. 1 pkt. 5 i art. 108 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych oraz art. 7 ust. 1 pkt. 1-3 ustawy z 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspierania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego zgodnie z zał. nr 4 do SWZ; w przypadku oferty wspólnej ww. informację składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną;3) oświadczenia wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - zgodnie z zał nr 6 do SWZ – o ile dotyczy w przypadku oferty wspólnej ww. informację składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną;4)oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu dotyczącym przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5 K Rozporządzenia 833/2014 zgodnie z załącznikiem nr 5a do SWZ; w przypadku oferty wspólnej ww. informację składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną 5) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, w przypadku oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.6)oświadczenie podwykonawcy/dostawcy na którego przypada ponad 10 % wartości zamówienia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu dotyczącym przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5 K Rozporządzenia 833/2014 zgodnie z załącznikiem 5b do SWZ- o ile dotyczy;W przypadku gdy wykonawca powołuje się na zasoby podmiotu trzeciego na składa na wezwanie zamawiającego podmiotowe środki dowodowe dotyczące podmiotu udostępniającego zasoby, tj.:7) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 1,2 i 4 ustawy sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;8) oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 5 ustawy w zakresie podstaw do wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt. 3, art. 108 ust. 1 pkt. 4, art. 108 ust. 1 pkt. 5 i art. 108 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych oraz art. 7 ust. 1 pkt. 1-3 ustawy z 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspierania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodnie z zał. nr 4 do SWZ; 9)oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby na którego przypada ponad 10 % wartości zamówienia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu dotyczącym przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie na podstawie art. 5 K Rozp. 833/2014 zgodnie z zał. 5b do SWZ- o ile dotyczy; 10) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem; 11) wykaz usług wykonanych a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych w okresie ostatnich 3 lat, licząc wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie - zgodnie z treścią SWZ.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 35120000 Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 72212000 Usługi programowania oprogramowania aplikacyjnego, 48220000 Pakiety oprogramowania dla internetu i intranetu, 31158000 Ładowarki, 34432000 Części i akcesoria do rowerów, 34422000 Rowery z silnikiem, 31434000 Akumulatory litowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa systemu do zarządzania rowerem miejskim wraz z wymianą urządzeń zabezpieczających
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji. Zamawiający, działając na podstawie art. 441 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2026 poz. 793) przewiduje możliwość rozszerzenia przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji o dostawę do 100 sztuk rowerów elektrycznych oraz 40 sztuk baterii dodatkowych na warunkach określonych w SWZ. Wskazana powyżej liczba 100 sztuk rowerów elektrycznych oraz 40 szt. baterii dodatkowych stanowi maksymalny limit zamówienia realizowanego w ramach Opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednostronnego uruchomienia Opcji w całości lub w częściach (w podziale na mniejsze pakiety dostaw) w zależności od swoich potrzeb oraz dostępności środków finansowych. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zamówienia w zakresie Opcji. Brak uruchomienia Opcji przez Zamawiającego w całości lub w części nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych czy finansowych ze strony wykonawcy względem zamawiającego. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w terminie do 30.06.2029 r. poprzez złożenie wykonawcy pisemnego oświadczenia woli o uruchomieniu Opcji (lub jej części) określającego dokładną liczbę zamawianych dodatkowo rowerów elektrycznych oraz baterii dodatkowych. Szczegółowe informacje zawarte są w SWZ.