2. Procedura
Procedura
Tytuł: ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ DLA ZAKŁADU GOSPODARKI ODPADAMI S.A. W BIELSKU-BIAŁEJ WRAZ Z ODKUPEM CZĘŚCI WYPRODUKOWANEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ (WPROWADZONEJ DO SIECI)
Opis: Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej do obiektów (do punktów poboru w grupach taryfowych B23, C12a i C22a) Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej na okres od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r. Wykonawca zobowiązany będzie dodatkowo do odkupu części wyprodukowanej energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy 9,75 kW, mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kW oraz instalacji fotowoltaicznej o mocy 500 kW. Zakupioną energię elektryczną Zamawiający będzie zużywał na potrzeby działalności własnej, jako odbiorca końcowy. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r. wynosi: 1) Grupa taryfowa B23 – ok. 3 200 000 kWh; Umowa o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej nr 101600378/2013 zawarta w dniu 30.01.2013 r. z TAURON Dystrybucja S.A. (Aneks nr 1/2022 z dnia 12.08.2022 r.) 2) Grupa taryfowa C12a (PSZOK 2) – 7 000 kWh; Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bielsku-Białej przy ul. Straconki 1. Mikroinstalacja fotowoltaiczna o mocy 9,75 kW do wytwarzania i wprowadzania do sieci energii elektrycznej z Instalacji Odnawialnego Źródła Energii uruchomiona w maju 2020 roku. Należność z tytułu sprzedaży energii elektrycznej za poszczególne okresy rozliczeniowe regulowane będzie przez Wykonawcę na podstawie faktur VAT wystawianych przez Zamawiającego (Wytwórcę) do 15 dnia miesiąca następującego po zakończeniu okresu rozliczeniowego. Obecna umowa na odkup energii elektrycznej obowiązuje do 31.12.2026 r. Umowa o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej nr 182210492/B/O/2020 zawarta w dniu 07.05.2020 r. z TAURON Dystrybucja S.A. Szacowany wolumen energii wprowadzanej do sieci: 6 000 kWh. 3) Grupa taryfowa C22a (PSZOK 3) – 22 000 kWh. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bielsku-Białej przy ul. Szyprów 8. Mikroinstalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kW do wytwarzania i wprowadzania do sieci energii elektrycznej z Instalacji Odnawialnego Źródła Energii uruchomiona w marcu 2025 roku. Należność z tytułu sprzedaży energii elektrycznej za poszczególne okresy rozliczeniowe regulowane będzie przez Wykonawcę na podstawie faktur VAT wystawianych przez Zamawiającego (Wytwórcę) do 15 dnia miesiąca następującego po zakończeniu okresu rozliczeniowego. Obecna umowa na odkup energii elektrycznej obowiązuje do 31.12.2026 r. Umowa o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej nr D/I/61/21/25/000018 zawarta w dniu 03.03.2025 r. z TAURON Dystrybucja S.A. Szacowany wolumen energii wprowadzanej do sieci: 46 000 kWh. W I kwartale 2027 roku Zamawiający planuje uruchomić instalację fotowoltaiczną o mocy 500 kW (inwestycja w trakcje realizacji). Farma PV będzie znajdować się w Bielsku-Białej na nieruchomości oznaczonej jako działka nr 3412/11 obręb Lipnik przy ul. Krakowskiej. Szacowany wolumen energii wprowadzanej do sieci w 2027 roku: 140 000 kWh. Opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ. Zamawiający oświadcza, że przedstawione szacunkowe zużycie energii elektrycznej stanowi jedynie przybliżoną ilość wyliczoną na podstawie dotychczasowego zużycia i produkcji, która w trakcie realizacji umowy może ulec zmianie. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia szacunkowego zużycia energii elektrycznej, a ewentualna zmiana nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą energię elektryczną zgodnie z cenami określonymi w dokumentacji przetargowej. Zamawiający gwarantuje, iż minimalna ilość energii jaką zakupi w okresie obowiązywania umowy wynosi 2 500 000 kWh. Odkup energii elektrycznej wytworzonej w OZE Zamawiającego w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r., oddanej do sieci OSD w szacunkowej ilości około 200 000 kWh. Warunkiem rozpoczęcia dostaw jest skuteczne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy, jeżeli jest to konieczne. Zamawiający informuje, że wolumen zużycia energii elektrycznej ujęty w postępowaniu został pomniejszony o szacowaną „autokonsumpcję” energii wyprodukowanej w OZE. Zamawiający posiada odrębne umowy dystrybucyjne dla wszystkich punktów PPE. Zamawiający informuje, że umowy o świadczenie usług dystrybucji są zawarte na czas nieokreślony. Zamawiający dopuszcza stosowanie wzorów niezbędnych pełnomocnictw stosowanych przez Wykonawcę, o ile nie są one sprzeczne z zapisami umowy. Rozliczenie za sprzedaż energii elektrycznej odbywać się będzie na podstawie wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych wg. cen jednostkowych określonych w Formularzu cenowym oferty. Rozliczenie za odkup energii elektrycznej odbywać się będzie na podstawie wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych. Zamawiający dopuszcza zawarcie umów na odkup energii na wzorach Wykonawcy, o ile będą one spełniały wymagania Zamawiającego, a ewentualne rozbieżności zostaną uwzględnione przez Wykonawcę. Zakup energii elektrycznej taryf Bxx i Cxx oraz odkup musi odbywać się u jednego sprzedawcy, w ramach jednej umowy. Wykonawca zobowiązany jest złożyć Zamawiającemu przed podpisaniem umowy oświadczenie, że posiada zawartą, obowiązującą umowę z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego TAURON Dystrybucja S.A., na podstawie której można prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tego OSD do obiektów. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy energii elektrycznej na mocy uzyskanych od Zamawiającego pełnomocnictw. Zamawiający przekaże niezbędne dane do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy w wersji elektronicznej. Zamawiający nie wyraża zgody na inne dodatkowe opłaty.
Wewnętrzny identyfikator: 30/ZP/ZGO/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 09300000 Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 09310000 Elektryczność
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001