666213-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Maszyny do przetwarzania danych (sprzęt) – Zakup sprzętu komputerowego
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zakup sprzętu komputerowego
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia pn.: „Zakup sprzętu komputerowego” jest dostawa sprzętu komputerowego spełniającego parametry jakościowe określone w opisie przedmiotu zamówienia - Załączniku nr 3 do SWZ, na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 10 do SWZ, obejmujący swoim zakresem: 1) Komputerowa stacja robocza typ 1 - 24 szt. 2) Komputerowa stacja robocza typ 2 - 1 szt. 3) Komputer typu laptop - 1 szt. 4) Monitor - 5 szt. 2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia o dodatkowe urządzenia: 1) Komputerowa stacja robocza typ 1 - maksymalny zakres dodatkowej dostawy 5 szt. 2) Komputerowa stacja robocza typ 2 - maksymalny zakres dodatkowej dostawy 1 szt. 3) Komputer typu laptop - maksymalny zakres dodatkowej dostawy 1 szt. 4) Monitor - maksymalny zakres dodatkowej dostawy 7 szt. 3. Dostawa przedmiotu zamówienia wraz z transportem, rozładunkiem i wniesieniem do siedziby Zamawiającego lub do innego miejsca wskazanego przez Zamawiającego na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice będzie się odbywać na koszt i ryzyko wykonawcy. 4. Dostarczone urządzenia muszą pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucyjnego na terenie Polski. 5. Wszystkie rozwiązania dostarczone w ramach zamówienia muszą być fabrycznie nowe i nieużywane przed dniem dostarczenia do siedziby Zamawiającego, z wyłączeniem użycia niezbędnego dla przeprowadzenia testu ich poprawnej pracy. Nie dopuszcza się urządzeń i licencji typu refurbished. 6. Dostarczone urządzenia muszą być wolne od wad fizycznych i prawnych. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia. 8. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie. 9. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w terminie 7 dni od zawarcia umowy, poprzez jednostronne oświadczenie woli przekazane wykonawcy w formie elektronicznej. 10. Na cały przedmiot zamówienia zostanie udzielona gwarancja producenta na okres minimum 60 miesięcy. 11. Zamówienie finansowane ze środków własnych Zamawiającego. 12. Przedmiotowe środki dowodowe: Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych, które będą podlegać uzupełnieniu zgodnie z zapisami SWZ: 1) dokumenty (katalog, folder lub dokumentacja techniczna) pochodzące od producenta oferowanych urządzeń, zawierających parametry jakościowe oferowanego towaru określone w Załączniku nr 1 do SWZ w punktach oznaczonych indeksem DT. Zaleca się, aby w/w dokumenty potwierdzające zgodność z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego były odpowiednio oznaczone, tj. Wykonawcy powinni oznaczyć plik/dokument, której pozycji Opisu przedmiotu zamówienia – „Wymagane minimalne parametry jakościowe” on dotyczy; 2) wydruk ze strony https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php, z dnia sporządzenia przez Wykonawcę dokumentu stanowiącego ofertę, potwierdzający, że zaoferowane w urządzeniach procesory wielordzeniowe osiągają w teście PassMark CPU Mark wynik spełniający minimalne wymagania jakościowe określone przez Zamawiającego dla stacji roboczych (pkt I.4.1, pkt II.4.1), komputera typu laptop (pkt III.3.1); 3) certyfikat ISO 9001:2015 lub inny dokument wydany przez niezależną jednostkę akredytującą, potwierdzający, że oferowane stacje robocze (pkt I.13.6, pkt II.13.6), komputera typu laptop (pkt III.14.6) oraz monitory (pkt IV.1.7.6) zostały wyprodukowane w organizacji posiadającej wdrożony system zarządzania jakością; 4) certyfikat ISO 14001 lub inny dokument równoważny wydany przez niezależną jednostkę akredytującą, potwierdzający, że oferowane stacje robocze (pkt I.13.7, pkt II.13.7), komputera typu laptop (pkt III.14.7) oraz monitory (pkt IV.1.7.7) zostały wyprodukowane w organizacji posiadającej wdrożony system zarządzania środowiskiem; 5) oświadczenia producenta/ów potwierdzające, że serwis urządzeń będzie realizowany bezpośrednio przez producenta i/lub we współpracy z Autoryzowanym Partnerem Serwisowym Producenta; 6) certyfikat wydany przez producenta lub deklaracja producenta, potwierdzająca autoryzację dla firmy serwisującej do świadczenia usług serwisowych w imieniu producenta; 7) certyfikaty ISO 9001 i ISO-27001 lub inne dokumenty równoważne wydane przez niezależną jednostkę akredytującą, dla podmiotu serwisującego na świadczenie usług serwisowych; 8) oświadczenia producenta/ów potwierdzające, że w przypadku wystąpienia awarii dysku twardego w urządzeniu objętym aktywnym wparciem technicznym, uszkodzony dysk twardy pozostaje u Zamawiającego. 13. Rozwiązania równoważne. 1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, producenta, dostawcę, homologacje, oznaczenie norm, patenty lub pochodzenia materiałów, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. 2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 Ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 14. Warunki dotyczące gwarancji jakości i rękojmi za wady Wykonawca zapewni min. 60 miesięczną gwarancję producenta na wykonany przedmiot umowy, w tym użyte materiały, licząc od daty dokonania przez Strony protokolarnego odbioru końcowego przedmiotu umowy. Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania nieodpłatnego przeglądu, serwisu, konserwacji urządzeń.
Wewnętrzny identyfikator: ZP.271.38.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 30210000 Maszyny do przetwarzania danych (sprzęt)
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 30214000 Stacje robocze, 30231300 Monitory ekranowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia pn.: „Zakup sprzętu komputerowego” jest dostawa sprzętu komputerowego spełniającego parametry jakościowe określone w opisie przedmiotu zamówienia - Załączniku nr 3 do SWZ, na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 10 do SWZ, obejmujący swoim zakresem: 1) Komputerowa stacja robocza typ 1 - 24 szt. 2) Komputerowa stacja robocza typ 2 - 1 szt. 3) Komputer typu laptop - 1 szt. 4) Monitor - 5 szt. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Termin rozpoczęcia: od dnia zawarcia umowy Termin zakończenia: do 21 dni od dnia zawarcia umowy Wykaz podmiotowych środków dowodowych 1. Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu (określonych przez Zamawiającego w ust. 3 niniejszego rozdziału SWZ), na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy zostanie wezwany do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień ich złożenia): 1.1. wykazu dostaw (zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ) wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, odpowiednio w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy te zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, 1.2. informacji z Krajowego Rejestru Karnego z zakresie art. 108 ust. 1,2,4 Ustawy Pzp sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, 1.3. oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy Pzp o braku przynależności do grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy a dnia 16 lutego 2007 o ochronie konkurencji i konsumentów (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1616) z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczanie do udziału w postepowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ; 1.4. oświadczenie Wykonawcy / Podmiotu udostepniającego o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy Pzp , w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia podmiotowe środki dowodowe, o których mowa pkt 1.2, 1.3 i 1.4 składa każdy z Wykonawców występujących wspólnie. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. 1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę. 2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zobowiązani się złożyć wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo – (nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę). Pełnomocnictwo, może wynikać albo z dokumentu pod taką samą nazwą, albo z umowy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 3. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie (przez każdego z Wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika). Osoba podpisująca ofertę musi posiadać umocowanie prawne do reprezentacji. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa załączonego do oferty- treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania. 4. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ustawy (ust. 3.1. rozdziału XVI SWZ) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, oraz brak podstaw wykluczenia - każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania w oparciu o wskazane w SWZ podstawy wykluczenia. Powyższe oznacza, iż: 4.1. Oświadczenie w zakresie braku podstaw wykluczenia musi złożyć każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; 4.2. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału składa podmiot, który w odniesieniu do danego warunku udziału w postępowaniu potwierdza jego spełnianie; dopuszcza się oświadczenie złożone łącznie, tj. podpisane przez wszystkie podmioty wspólnie składające ofertę lub przez pełnomocnika występującego w imieniu wszystkich podmiotów. Oświadczenia Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składane na formularzu JEDZ powinno zostać złożone wraz z ofertą pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. 5. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia o dodatkowe urządzenia: 1) Komputerowa stacja robocza typ 1 - maksymalny zakres dodatkowej dostawy 5 szt. 2) Komputerowa stacja robocza typ 2 - maksymalny zakres dodatkowej dostawy 1 szt. 3) Komputer typu laptop - maksymalny zakres dodatkowej dostawy 1 szt. 4) Monitor - maksymalny zakres dodatkowej dostawy 7 szt. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w terminie 7 dni od zawarcia umowy, poprzez jednostronne oświadczenie woli przekazane wykonawcy w formie elektronicznej.