2. Procedura
Procedura
Tytuł: Świadczenie usług telefonii komórkowej w kraju i za granicą wraz z funkcją nagrywania dla Banku Gospodarstwa Krajowego
Opis: Przedmiotem zamówienia świadczenie usług telefonii komórkowej w kraju i za granicą wraz z funkcją nagrywania dla Banku Gospodarstwa Krajowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wykaz zadań, terminów oraz warunki realizacji przedmiotu zamówienia, płatności, etc. określone zostały w Projektowanych Postanowieniach Umowy (dalej: „PPU”), które stanowią załącznik nr 2 do SWZ i Opisie Przedmiotu Zamówienia (dalej: „OPZ”), który stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: DZK/70/DI/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej: „Pzp”), Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Przedmiotem zamówienia w części podstawowej jest świadczenie usług telefonii komórkowej w kraju i za granicą dla Banku Gospodarstwa Krajowego wraz z usługą nagrywania na okres 2 lat. Usługa będzie świadczona dla grupy korporacyjnej pracowników BGK w ramach której aktualnie Bank posiada 3278 szt. kart SIM podzielonych odpowiednio na wersje typu VIP dla wyższej kadry menadżerskiej oraz wersje Standard. W ramach prawa opcji przewidziana jest możliwość wykorzystania określonej puli wynagrodzenia w okresie obowiązywania umowy na inne nieprzewidziane usługi telefonii mobilnej oferowane standardowo przez wykonawcę będącego operatorem telekomunikacyjnym oraz z możliwością nabywania dodatkowych aktywacji voice i data wraz z usługami telekomunikacyjnymi. Usługa nagrywania rozmów wynika z obowiązku wynikającego z obligatoryjnie z dyrektywy MiFID II w zakresie rejestracji połączeń komórkowych i w ramach części podstawowej obejmuje 120 szt. numerów komórkowych wykorzystywanych przez pracowników Banku z możliwością opcjonalnego rozszerzenia o dodatkowe 36 szt. Niezbędne jest zachowanie ciągłości usługi nagrywania rozmów, w tym wsparcia technicznego oraz dostępu od aktualizacji oprogramowania służącego do tego celu. Jednocześnie powierzenie nagrywania rozmów telefonicznych dostawcy usług telekomunikacyjnych dotyczy czynności kwalifikowanych jako outsourcing w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, w związku z czym umowa podlega kontroli regulatora – Komisji Nadzoru Finansowego. Przedmiotowe zamówienie ma kluczowe znaczenie dla zachowania ciągłości operacyjnej Banku. Jednocześnie wszyscy pracownicy Banku są wyposażeni w służbowe telefony komórkowe celem obsłużenia autoryzacji/logowania pracownika do służbowego komputera i systemów Banku poprzez aplikację Duo zainstalowaną na służbowych telefonach działających w oparciu o usługi telefonii komórkowej. Zamawiający działając z należytą starannością ogłosił odpowiednio wcześniej analogiczne zamówienie (Platforma zakupowa Banku Gospodarstwa Krajowego - Postępowanie DZK/35/DI/2026 - Świadczenie usług telefonii komórkowej w kraju i za granicą wraz z funkcją nagrywania dla Banku Gospodarstwa Krajowego), jednakże postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Pzp, zgodnie z którym: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu. Z uwagi na powyższe, zachodzi pilna potrzeba przeprowadzenia nowego, analogicznego postępowania w możliwie najkrótszym terminie (15 dni). Zakres i warunki nowego postępowania są analogiczne jak w poprzednim, unieważnionym postępowaniu. Skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione koniecznością zachowania ciągłości funkcjonowania usług telekomunikacyjnych dla pracowników Banku, w tym zachowania ciągłości działania krytycznej usługi nagrywania rozmów. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert należy uznać za zasadne i proporcjonalne do charakteru oraz pilności zamówienia.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 64212000 Usługi telefonii komórkowej
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 64210000 Usługi telefoniczne i przesyłu danych, 64200000 Usługi telekomunikacyjne, 72400000 Usługi internetowe, 64212100 Usługi przesyłania krótkich komunikatów tekstowych (SMS), 64212300 Usługi przesyłania komunikatów multimedialnych (MMS), 31712112 Karty SIM
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0004
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia świadczenie usług telefonii komórkowej w kraju i za granicą wraz z funkcją nagrywania dla Banku Gospodarstwa Krajowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wykaz zadań, terminów oraz warunki realizacji przedmiotu zamówienia, płatności, etc. określone zostały w Projektowanych Postanowieniach Umowy (dalej: „PPU”), które stanowią załącznik nr 2 do SWZ i Opisie Przedmiotu Zamówienia (dalej: „OPZ”), który stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji. 2.1 Zamówienie podstawowe obejmuje: 1) świadczenie usług łączności głosowej (połączenia wychodzące i przychodzące krajowe, międzynarodowe i roamingowe), tekstowej (SMS), multimedialnej (MMS) wraz z transmisją danych oraz przeniesieniem numerów; 2) wytworzenie, uruchomienie i zarządzanie telefoniczną Grupą Korporacyjną Zamawiającego; 3) świadczenie usług mobilnego dostępu do sieci Internet; 4) dostawa kart SIM (USIM); 5) wdrożenie oraz świadczenie usług nagrywania rozmów, w tym świadczenie wsparcia serwisowego dla tego rozwiązania. 2.2 Zamówienia opcjonalne obejmuje: 1) dostawy i aktywacji nowych kart SIM do świadczenia usług łączności głosowej wraz z transmisją danych; 2) dostawy i aktywacji nowych kart SIM do świadczenia usług mobilnego dostępu do sieci Internet; 3) realizacji dodatkowych usług, zgodnie z Formularzem cenowym albo Cennikiem, z zastrzeżeniem uwzględnienia … % rabatu zaoferowanego przez Wykonawcę w złożonej Ofercie; 4) zwiększenia pojemności przestrzeni dyskowej na potrzeby świadczenia usługi nagrywania rozmów; 5) zwiększenia liczby kart SIM w stosunku do których świadczona jest usługa nagrywania. Zamawiający ma prawo zlecenia Wykonawcy zamówień objętych prawem Opcji w całym okresie obowiązywania Umowy. Skorzystanie z prawa Opcji w całości lub w części, jest zastrzeżone do wyłącznej decyzji Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z Opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy jakichkolwiek roszczeń.
Opcje:
Opis opcji: Zamówienia opcjonalne obejmuje: 1) dostawy i aktywacji nowych kart SIM do świadczenia usług łączności głosowej wraz z transmisją danych; 2) dostawy i aktywacji nowych kart SIM do świadczenia usług mobilnego dostępu do sieci Internet; 3) realizacji dodatkowych usług, zgodnie z Formularzem cenowym albo Cennikiem, z zastrzeżeniem uwzględnienia … % rabatu zaoferowanego przez Wykonawcę w złożonej Ofercie; 4) zwiększenia pojemności przestrzeni dyskowej na potrzeby świadczenia usługi nagrywania rozmów; 5) zwiększenia liczby kart SIM w stosunku do których świadczona jest usługa nagrywania. Zamawiający ma prawo zlecenia Wykonawcy zamówień objętych prawem Opcji w całym okresie obowiązywania Umowy. Skorzystanie z prawa Opcji w całości lub w części, jest zastrzeżone do wyłącznej decyzji Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z Opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy jakichkolwiek roszczeń.