2. Procedura
Procedura
Tytuł: Sukcesywna dostawa artykułów ogólnospożywczych dla wskazanych jednostek podległych Gminie Stalowa Wola.
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów ogólnospożywczych dla wskazanych jednostek podległych Gminie Stalowa Wola, określonych według grup asortymentowo – cenowych dla poszczególnych jednostek obsługiwanych stanowiący załącznik nr 2 (formularz asortymentowo - cenowy) do specyfikacji warunków zamówienia: 3. Przedmiot zamówienia będzie realizowany sukcesywnie w ilościach wynikających z zapotrzebowania składanych bezpośrednio przez Jednostkę obsługiwaną. Dostawy następować będą na podstawie zamówienia złożonego telefonicznie, e-mailem lub faxem, przez pracownika upoważnionego przez jednostkę. 4. Ilości określone w formularzu asortymentowo-cenowym są szacunkowe i w trakcie realizacji umowy mogą uleć zmniejszeniu/zwiększeniu, a Wykonawcy nie przysługuje z tego względu żadne roszczenie odszkodowawcze. 5. Dopuszcza się możliwość zmiany ilości poszczególnego asortymentu wymienionego w Formularzu asortymentowo – cenowym – Załącznik nr 2 do SWZ. Wszystkim wskazanym w SWZ Zamawiającym (jednostka obsługiwana) przysługuje prawo zamówienia wszelkich, wymienionych produktów w Formularzu asortymentowo - cenowym – Załącznik nr 2 (nawet w przypadku wskazania w pozycji ilościowej „0”) po cenach jednostkowych. 6. Zamawiający zobowiązuje się do zamówienia towaru będącego przedmiotem postępowania o minimalnej wartości zamówienia 20% brutto określonej w ofercie. 7. Rozliczenie finansowe Wykonawcy z Zamawiającym odbywać się będzie na podstawie ilości i rodzaju faktycznie dostarczonych do Jednostki obsługiwanej produktów spożywczych i ich cen jednostkowych podanych przez Wykonawcę w formularzu asortymentowo - cenowym, tj. FV płatna przelewem, z terminem płatności 30 dni, w ujęciu tygodniowym. Dopuszcza się fakturowanie każdorazowej dostawy towaru lub miesięczne za sukcesywne dostawy wykonane w ciągu 1 miesiąca kalendarzowego, na życzenie osoby upoważnionej/intendenta w danej jednostce. 8. Wykonawca dostarczać będzie zamówioną partię towaru do wskazanych jednostek w dni robocze w godzinach określonych przez daną jednostkę Zamawiającego, własnym środkiem transportu i na własne ryzyko oraz nie będzie obciążać kosztami transportu jednostki. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia towarów do magazynów żywnościowych wskazanych przez Zamawiających, znajdujących się w obiektach danych jednostek niezależnie od tego czy miejsce magazynowe znajduje się na parterze, czy piętrze np. stołówki przedszkolnej. 9. Środek transportu musi spełniać obowiązujące wymogi sanitarne dla przewozu artykułów żywnościowych 10. Wykonawca nieodpłatnie użyczy pojemników, skrzynek itp. przy każdorazowej dostawie towaru do siedziby Zamawiającego na okres do następnej dostawy. 11. Wszystkie objęte zamówieniem produkty dostarczane muszą być w odpowiednich opakowaniach oraz skrzynkach (materiał opakowaniowy dopuszczony do kontaktu z żywnością). 12. Upoważnieni pracownicy poszczególnych jednostek (intendent i szefowa kuchni) będą dokonywać odbioru towaru pod względem ilościowo-wartościowym oraz obowiązujących norm jakościowych. Jednostkom przysługuje prawo odmowy przyjęcia towaru w przypadku wad ilościowych lub jakościowych. 13. W przypadku zakwestionowania przez daną jednostkę obsługiwaną dostarczonego towaru Wykonawca zobowiązuje się do jego wymiany na pełnowartościowy, w terminie nie dłuższym niż 2 dni robocze od zgłoszenia reklamacji. Czas reklamacji stanowi pozacenowe kryterium oceny ofert (Kt). W przypadku nie dostarczenia pełnowartościowego towaru po zgłoszonej reklamacji Jednostka obsługiwana uprawniona jest do zakupu w/w towaru na koszt wykonawcy. 14. Zakwestionowany towar zostanie zwrócony Wykonawcy i odebrany transportem na koszt Wykonawcy. Jednostka obsługiwana nie odpowiada za straty poniesione przez Wykonawcę z tytułu zwrotu kwestionowanej partii towaru. 15. Towar mający jakiekolwiek oznaki zepsucia (zapach, kolor, konsystencja, insekty w produktach) złą datę przydatności do spożycia, zły termin ważności oraz uszkodzenia mechaniczne opakowania wewnętrznego i zewnętrznego (rozerwane opakowanie, pęknięte lub zgniecione pudełka) powinien być wymieniony od chwili zgłoszenia przez zamawiającego zgodnie z zdeklarowanym przez wykonawcę czasem reklamacji stanowiącym pozacenowe kryterium oceny ofert. 16. Produkty spożywcze powinny być dostarczone w oryginalnych, nienaruszonych opakowaniach zawierających oznaczenia fabryczne, tzn. rodzaj, nazwę wyrobu, ilość, datę przydatności do spożycia, nazwę i adres producenta, oraz inne oznakowania zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa żywnościowego. Dostarczane produkty spożywcze w zależności od ich kategorii muszą przy każdej dostawie posiadać wszystkie niezbędne dokumenty wymagane przepisami prawa żywnościowego. 17. Data przydatności do spożycia albo termin ważności znajdujący się na opakowaniu jednostkowym danego asortymentu, liczony od chwili jego dostawy, nie będzie krótszy niż ½ terminu przydatności / ważności określonego przez producenta. 18. Dostarczone produkty muszą być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 16 lutego 2026 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z dnia 20 luty 2026 r., poz. 197). Zamawiający dodatkowo zastrzega, że żadne Produkty spożywcze nie mogą zawierać następujących substancji lub dodatków do żywności, które nie powinny znaleźć się w diecie dziecka : guma guar, dwutlenku siarki, sacharyna, aspartam E951, kawas fosforowy E338, barwniki spożywcze (E100-E199), sztuczne aromaty, benzoesan sodu E211. 19. W swoim składzie zamawiane produkty pod żadnym względem nie mogą posiadać konserwantów, polepszaczy, sztucznych barwników itp. (chyba że z opisu produktu zawartego w załączniku nr 2 do SWZ wynika inaczej). Zamawiane produkty winny być dostarczane w opakowaniach dopuszczonych do kontaktu z żywnością
Wewnętrzny identyfikator: ZP-III.261.194.2026.MJ
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 15800000 Różne produkty spożywcze
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 15600000 Produkty przemiału ziarna, skrobi i produktów skrobiowych, 15981000 Wody mineralne, 15613000 Produkty z ziaren zbóż
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Sukcesywna dostawa artykułów ogólnospożywczych dla wskazanych jednostek podległych Gminie Stalowa Wola
Wewnętrzny identyfikator: ZP-III.261.194.2026. MJ
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 15613000 Produkty z ziaren zbóż, 15981000 Wody mineralne, 15600000 Produkty przemiału ziarna, skrobi i produktów skrobiowych