669936-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Igły do procedur radiologicznych – Dostawa igieł do krioablacji guzów nerek wraz z użyczeniem konsoli.
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dostawa igieł do krioablacji guzów nerek wraz z użyczeniem konsoli.
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa igieł do krioablacji guzów nerek wraz z użyczeniem konsoli na bieżące potrzeby Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotów zamówienia, szacunkową ilość oraz wymagania techniczne, funkcjonalne, jakościowe przedstawiają: Formularz cenowo – ofertowy (Załącznik nr 1 do SWZ), Opis przedmiotu zamówienia - Zestawienie parametrów wymaganych konsoli do zabiegów krioablacji (Załącznik nr 2 do SWZ), będące integralną częścią SWZ. 3. Oferowana w ramach użyczenia konsola do zabiegów krioablacji musi spełniać wymagania określone w obowiązujących przepisach prawa oraz wymagania techniczne, funkcjonalne i jakościowe określone przez Zamawiającego. 4. Wymagania dotyczące sposobu realizacji zamówienia, w szczególności prawa i obowiązki Stron, zasady realizacji umowy, odbioru przedmiotu zamówienia, warunki płatności, odpowiedzialności Stron oraz pozostałe warunki wykonania zamówienia określają Projektowane Postanowienia Umowy, stanowiące Załącznik nr 9 do SWZ. Dokumenty te stanowią integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. 7. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Prawo zamówień publicznych. Powody niedokonania podziału: Przedmiotem zamówienia jest dostawa igieł do krioablacji guzów nerek wraz z użyczeniem konsoli na bieżące potrzeby Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Zaoferowana konsola musi zapewnić kompatybilność z materiałami zużywalnymi przeznaczonymi do wykonywania krioablacji tkanek nowotworowych, w szczególności z igłami do krioablacji. Podział zamówienia na części skutkowałby trudnościami technicznymi oraz potrzebą skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co mogłoby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. 8. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: 1) Termin wykonania zamówienia - przez 24 miesiące, licząc od daty zawarcia umowy. 2) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany terminu obowiązywania umowy w przypadku nie zrealizowania w okresie umowy całości przedmiotu umowy wskutek realizacji niższych zamówień – zmiana umowy wymaga aneksu, z tym że Zamawiający jednostronnie zawiadamia Wykonawcę o proponowanym przedłużeniu umowy przed upływem terminu na jaki została ona zawarta. 9. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z opcji, o której mowa w art. 31 ust. 1 i art. 441 ust. 1 ustawy Pzp na zasadach i trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający może z opisanego w SWZ prawa opcji skorzystać w całości lub w części wielokrotnie w przypadku, gdy w okresie trwania umowy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy i zakup dodatkowej ilości przedmiotu zamówienia będzie leżał w interesie Zamawiającego oraz wynikał z jego bieżących potrzeb, jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji (zgodnie z Formularzem cenowo-ofertowym); 2) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego, jak również Wykonawca nie może domagać się jego realizacji; 3) rozpoczynając korzystanie z prawa opcji Zamawiający zgłosi zapotrzebowanie na przedmioty zamówienia wraz z oświadczeniem, że będzie korzystał z prawa opcji. Wzór powyższego oświadczenia stanowi Załącznik do umowy. Brak powyższego oświadczenia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego; 4) w momencie złożenia oświadczenia o skorzystaniu z opcji następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu dostaw; zakres dostaw będzie określany w zgłoszonym zapotrzebowaniu składanym na bieżąco po przesłaniu oświadczenia o korzystaniu z prawa opcji; 5) zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy, za wyjątkiem sytuacji opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wewnętrzny identyfikator: Postępowanie nr 49 / ZP.261.16-Z.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33141326 Igły do procedur radiologicznych
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 33162000 Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Dostawy igieł do krioablacji guzów nerek wraz z użyczeniem konsoli.
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 1