670504-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze – „Zakup pojazdów i osprzętu wykorzystywanych na potrzeby realizacji zadań OLiOC”
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: „Zakup pojazdów i osprzętu wykorzystywanych na potrzeby realizacji zadań OLiOC”
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych pojazdu i osprzętu w postaci średniej koparki kołowej, przyczepy niskopodwoziowej oraz przyczepy towarowej, lekkiej. Pojazd i osprzęt powinny być fabrycznie nowe, rok produkcji 2025-2026.
Wewnętrzny identyfikator: ZP.271.36.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: 1. Oferta musi być sporządzona w języku polskim, w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach: .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt. Do przygotowania oferty zaleca się skorzystanie z Formularza oferty, stanowiącego załącznik Nr 1 do SWZ. W przypadku gdy Wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez Zamawiającego wzoru Formularza oferty, oferta powinna zawierać wszystkie informacje wymagane we wzorze. 2. Wykonawca składa oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, na formularzu JEDZ w zakresie wskazanym przez zamawiającego na wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca ma obowiązek złożenia JEDZ wraz z ofertą. 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie, o którym mowa w ust. 2, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, wykonawca przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 2, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. 5. Oświadczenia, o których mowa w ust. 2–4, składa się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 6. Do oferty (sporządzonej na podstawie Formularza oferty stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ) składanej w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu wykonawca musi dołączyć: a) Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (JEDZ). b) Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (z późn. zm.). c) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego; d) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie o którym mowa w art. 117 ust. 4 PZP, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy; e) Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (art. 118 ust. 3 i 4 PZP); f) Upoważnienie osób podpisujących ofertę musi bezpośrednio wynikać z dokumentu stwierdzającego status prawny Wykonawcy (odpisu z właściwego rejestru lub zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej). W innym przypadku do oferty należy dołączyć oryginał lub poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię stosownego pełnomocnictwa wystawionego przez osoby do tego upoważnione.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 43260000 Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Dostawa średniej koparki kołowej
Opis: 1 sztuka zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia
Wewnętrzny identyfikator: Zadanie nr 1
Ilość: 1 sztuka
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Dostawa przyczepy niskopodłogowej
Opis: zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia
Wewnętrzny identyfikator: Zadanie nr2
Główna klasyfikacja (cpv): 34223000 Przyczepy i naczepy
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Dostawa przyczepy lekkiej
Wewnętrzny identyfikator: Zadanie nr 3