670683-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Urządzenia medyczne – Zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Zespołu Oddziałów Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego Sp. z o.o.
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Zespołu Oddziałów Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego Sp. z o.o.
Opis: Przedmiotem zamówienia jest Zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Zespołu Oddziałów Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego Sp. z o.o., MSB/PN/64/09/2026, których szczegółowy zakres i przedmiot został określony w specyfikacji asortymentowo-cenowej stanowiącej załącznik nr 5 do SWZ i załączniku 6 do SWZ, tj. parametry techniczne oraz w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: MSB/PN/64/09/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Uzasadnienie faktyczne i prawne: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, skraca termin składania ofert z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Ostateczny termin zakończenia realizacji Zadania i złożenia Województwu Mazowieckiemu Sprawozdania z wykonania całości Zadania przypada na dzień 7 grudnia 2026 r. Nie dotrzymanie powyższego terminu będzie skutkowało niewypłaceniem dotacji. Wynika to bezpośrednio z zapisów umowy o dofinansowanie. Zastosowanie standardowego, 30-dniowego terminu składania ofert, w połączeniu z czasem niezbędnym na badanie i ocenę ofert spowodowałoby, że podpisanie umowy z Wykonawcą nastąpiłoby w okresie uniemożliwiającym odbiór do dnia 30.11.2026 r. Tym samym jedynie zastosowanie procedury przyspieszonej (skrócenie terminu do 15 dni) gwarantuje zachowanie realnego czasu na realizację zamówienia przez Wykonawcę, co chroni interes publiczny przed utratą dotacji. Wykonanie zamówienia do tej daty umożliwi pozyskanie sprzętu niezbędnego do zapewnienia należytej obsługi pacjentów.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33100000 Urządzenia medyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: CZĘŚĆ 1 - Aparat do niszczenia guzków tarczycy prądem wysokiej częstotliwości z wyposażeniem – 1 zestaw
Opis: CZĘŚĆ 1 - Aparat do niszczenia guzków tarczycy prądem wysokiej częstotliwości z wyposażeniem – 1 zestaw
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 1
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: CZĘŚĆ 2 - Fotel laryngologiczny – 1 sztuka.
Opis: CZĘŚĆ 2 - Fotel laryngologiczny – 1 sztuka.
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 2