670950-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi odśnieżania – Zimowe utrzymanie wybranych odcinków dróg na terenie miasta Kudowa-Zdrój w sezonie 2026/2027
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zimowe utrzymanie wybranych odcinków dróg na terenie miasta Kudowa-Zdrój w sezonie 2026/2027
Opis: Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania: „Zimowe utrzymanie wybranych odcinków dróg na terenie miasta Kudowa-Zdrój w sezonie 2026/2027”. Planowany termin rozpoczęcia „Akcji Zima” od 01 listopada 2026 roku do 30 kwietnia 2027 roku, z tym że Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany powyższych terminów w zależności od zaistniałych warunków atmosferycznych. Przedmiotem zamówienia są usługi zimowego utrzymania dróg gminnych oraz ciągów pieszych na terenie gminy Kudowa-Zdrój a w szczególności: 1) odśnieżania dróg objętych daną częścią zamówienia; 2) zwalczania śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałem szorstkim; 3) zapewnienia na własny koszt materiału szorstkiego – grysu/kruszywa kamiennego o uziarnieniu 1–4 mm – wraz z jego załadunkiem i transportem; 4) utrzymywania drożności ulicznych kratek ściekowych; 5) wykonywania dodatkowych rowków spustowych w czasie odwilży; 6) wykonywania pozimowego oczyszczenia dróg, w tym usunięcia pozostałości materiału szorstkiego z dróg, poboczy i korytek; 7) wywiezienia i zagospodarowania/usunięcia zebranych pozostałości materiału szorstkiego, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zamawiający podzielił zamówienie na 4 części, z uwzględnieniem szacowanych limitów godzinowych, czynności wykonywanych w ramach realizacji zadania rozliczanych według faktycznego czasu realizacji. 1. ul. BRZOZOWIE 2. ul. CZERMNA –PSTRĄŻNA 3. ul. PSTRĄŻNA –BUKOWINA 4. ul. JAKUBOWICE Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do niniejszej SWZ, w tym: w formie elektronicznej: 1) Zał. nr 1 do SWZ. - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), plik zawierający szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, odrębnie dla każdej części zamówienia w formacie PDF 2) Zał. nr 2 do SWZ - wzór umowy (IPU), plik zawierający istotne postanowienia umowy dla części nr od 1 do 4 zamówienia w formacie PDF wraz z wzorem Miesięcznego rejestru przepracowanych godzin – stanowiącym załącznik nr 3 do IPU (wzoru umowy) w formacie PDF.
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90620000 Usługi odśnieżania
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90630000 Usługi usuwania oblodzeń
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: „Zimowe utrzymanie wybranych odcinków dróg w Kudowie-Zdroju w sezonie 2026/2027” - BRZOZOWIE
Opis: Usługi zimowego utrzymania dróg gminnych oraz ciągów pieszych na terenie gminy Kudowa-Zdrój a w szczególności: 1) odśnieżania dróg objętych daną częścią zamówienia; 2) zwalczania śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałem szorstkim; 3) zapewnienia na własny koszt materiału szorstkiego – grysu/kruszywa kamiennego o uziarnieniu 1–4 mm – wraz z jego załadunkiem i transportem; 4) utrzymywania drożności ulicznych kratek ściekowych; 5) wykonywania dodatkowych rowków spustowych w czasie odwilży; 6) wykonywania pozimowego oczyszczenia dróg, w tym usunięcia pozostałości materiału szorstkiego z dróg, poboczy i korytek; 7) wywiezienia i zagospodarowania/usunięcia zebranych pozostałości materiału szorstkiego, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 1. Odcinek ulicy Brzozowie od skrzyżowania z drogą krajową nr 8 do granicy z Republiką Czeską; 2. Odcinek ulicy prowadzący do posesji nr 3,5,7 przy ul. Słone; 3. Odcinek od nr 2 do 6, dalej od 9 przez 23 do ośrodka „Miranda”; 4. Odcinek od nr 13 w kierunku sklepu i kościoła do nr 25 oraz do nr 18a przez 27 do 24; 5. Odcinek od nr 18a przez 20 do 22; 6. Odcinek od nr 41a do 44; 7. Odcinek od posesji nr 12a do 10.,8.Odcinek od posesji nr 17 do posesji 17c;. Kilometraż dróg - 5,8 km. Zakładany limit czasowy w godz. /dobę przeznaczony na realizację zadań- do 5,5 godz. Łączny szacowany limit godzin w sezonie 2026/2027 do wyliczenia ceny oferty – 275,5 godz. w tym limit czasowy w godz. na sprzątanie pozimowe - 40 godz. Standard ZUD – III
Opcje:
Opis opcji: brak
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: „Zimowe utrzymanie wybranych odcinków dróg w Kudowie-Zdroju w sezonie 2026/2027” - CZERMNA-PSTRĄŻNA
Opis: Usługi zimowego utrzymania dróg gminnych oraz ciągów pieszych na terenie gminy Kudowa-Zdrój a w szczególności: 1) odśnieżania dróg objętych daną częścią zamówienia; 2) zwalczania śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałem szorstkim; 3) zapewnienia na własny koszt materiału szorstkiego – grysu/kruszywa kamiennego o uziarnieniu 1–4 mm – wraz z jego załadunkiem i transportem; 4) utrzymywania drożności ulicznych kratek ściekowych; 5) wykonywania dodatkowych rowków spustowych w czasie odwilży; 6) wykonywania pozimowego oczyszczenia dróg, w tym usunięcia pozostałości materiału szorstkiego z dróg, poboczy i korytek; 7) wywiezienia i zagospodarowania/usunięcia zebranych pozostałości materiału szorstkiego, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 1. odcinek ul. Kościuszki od Szopki ruchomej ul. Kościuszki 101 do końca nawierzchni asfaltowej ul. Pstrążnej na wysokości budynku nr 1; 2. Odcinek od skrzyżowania przy ul. Pstrążna 27 w kierunku nr 28a do 34a; 3. Odcinek od skrzyżowania przy ul. Pstrążna 27 w kierunku nr 36 do 35; 4. Odcinek od wjazdu przy posesji ul. Pstrążna 22a do numeru 18b. ; 5.Odcinek od wjazdu przy posesji ul. Pstrążna 28b do numeru 28c.;.Kilometraż dróg-6,6 km. Zakładany limit czasowy w godz. /dobę przeznaczony na realizację zadań- do 7 godz. Łączny szacowany limit godzin w sezonie 2026/2027 do wyliczenia ceny oferty – 483 godz. w tym limit czasowy w godz. na sprzątanie pozimowe - 50 godz. Standard ZUD – III.
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: „Zimowe utrzymanie wybranych odcinków dróg w Kudowie-Zdroju w sezonie 2026/2027” - PSTRĄŻNA-BUKOWINA
Opis: Usługi zimowego utrzymania dróg gminnych oraz ciągów pieszych na terenie gminy Kudowa-Zdrój a w szczególności: 1) odśnieżania dróg objętych daną częścią zamówienia; 2) zwalczania śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałem szorstkim; 3) zapewnienia na własny koszt materiału szorstkiego – grysu/kruszywa kamiennego o uziarnieniu 1–4 mm – wraz z jego załadunkiem i transportem; 4) utrzymywania drożności ulicznych kratek ściekowych; 5) wykonywania dodatkowych rowków spustowych w czasie odwilży; 6) wykonywania pozimowego oczyszczenia dróg, w tym usunięcia pozostałości materiału szorstkiego z dróg, poboczy i korytek; 7) wywiezienia i zagospodarowania/usunięcia zebranych pozostałości materiału szorstkiego, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 1. Odcinki ulic: Pstrążna – Bukowina – od skrzyżowania przy ul. Pstrążna 27 do budynku przy ul. Bukowina 11. Kilometraż dróg - 3 km. Zakładany limit czasowy w godz. /dobę przeznaczony na realizację zadań- do 5 godz. Łączny szacowany limit godzin w sezonie 2026/2027 do wyliczenia ceny oferty – 364 godz. w tym limit czasowy w godz. na sprzątanie pozimowe - 40 godz. Standard ZUD – III
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: „Zimowe utrzymanie wybranych odcinków dróg w Kudowie-Zdroju w sezonie 2026/2027” - JAKUBOWICE
Opis: Usługi zimowego utrzymania dróg gminnych oraz ciągów pieszych na terenie gminy Kudowa-Zdrój a w szczególności: 1) odśnieżania dróg objętych daną częścią zamówienia; 2) zwalczania śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałem szorstkim; 3) zapewnienia na własny koszt materiału szorstkiego – grysu/kruszywa kamiennego o uziarnieniu 1–4 mm – wraz z jego załadunkiem i transportem; 4) utrzymywania drożności ulicznych kratek ściekowych; 5) wykonywania dodatkowych rowków spustowych w czasie odwilży; 6) wykonywania pozimowego oczyszczenia dróg, w tym usunięcia pozostałości materiału szorstkiego z dróg, poboczy i korytek; 7) wywiezienia i zagospodarowania/usunięcia zebranych pozostałości materiału szorstkiego, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 1. Odcinek od mostu na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja do budynku przy ul. Jakubowice 10; 2. Odcinek dojazdowy do posesji ul. 1 Maja nr 78; 3. Odcinki dojazdowe do posesji nr 1,11,12,13,14,21,22,23 przy ul. Jakubowice. Kilometraż dróg - 4,05 km. Zakładany limit czasowy w godz. /dobę przeznaczony na realizację zadań – 5,5 godz. Łączny szacowany limit godzin w sezonie 2026/2027 do wyliczenia ceny oferty – 389 godz. w tym limit czasowy w godz. na sprzątanie pozimowe - 40 godz. Standard ZUD - III