671537-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Drób – Dostawa mięsa drobiowego i wędlin z mięsa drobiowego
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dostawa mięsa drobiowego i wędlin z mięsa drobiowego
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mięsa drobiowego, wędlin z mięsa drobiowego z podziałem na 6 części (zadań) w przewidywanych ilościach, wyszczególnionych w formularzu cenowym – załącznik nr 3a do SWZ: Zadanie 1 – DOSTAWA MIĘSA DROBIOWEGO GRUPA ZABEZPIECZENIA (GZ) SIEDLCE Zadanie 2 – DOSTAWA MIĘSA DROBIOWEGO GRUPA ZABEZPIECZENIA (GZ) WARSZAWA – WESOŁA Zadanie 3 – DOSTAWA MIĘSA DROBIOWEGO KOPYTÓW ZZ LOGISTYK II A Zadanie 4 – DOSTAWA WĘDLIN Z MIĘSA DROBIOWEGO GRUPA ZABEZPIECZENIA (GZ) SIEDLCE Zadanie 5 – DOSTAWA WĘDLIN Z MIĘSA DROBIOWEGO GRUPA ZABEZPIECZENIA (GZ) WARSZAWA – WESOŁA Zadanie 6 – DOSTAWA WĘDLIN Z MIĘSA DROBIOWEGO KOPYTÓW ZZ LOGISTYK II A 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia, który zostanie zamieszczony na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/28wog. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w załącznikach nr 6, 6A, 6B, 6C, 6D, i 6E do SWZ- projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami. 4. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu: Zamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z art. 441 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji - w zależności od potrzeb Zamawiającego polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, maksymalnie do 200 % wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym realizowane będzie przez Wykonawcę, z którym zawarto Umowę na zamówienie podstawowe na zasadach i według cen jednostkowych określonych w zamówieniu podstawowym. Zamawiający powiadomi Wykonawcę, w jakim zakresie zostanie on zobowiązany wykonać zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym. Realizacja opcjonalnej części będzie wykonywana na podstawie oświadczenia woli Zamawiającego wyrażonej w formie pisemnego zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji zwiększenia asortymentu będzie miało zastosowanie w ramach zawartej Umowy na zamówienie podstawowe w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości zaopatrywania osób żywionych. Wykonawca zostanie poinformowany o powyższym z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji rodzi po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany Umowy ani nie wymaga podpisania dodatkowej Umowy.
Wewnętrzny identyfikator: D/75/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 15112000 Drób
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 15131135 Wędliny drobiowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: ZADANIE NR 1: DOSTAWA MIĘSA DROBIOWEGO GRUPA ZABEZPIECZENIA (GZ) SIEDLCE
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mięsa drobiowego w ilościach wyszczególnionych w formularzu cenowym – załącznik nr 3a do SWZ: ZADANIE NR 1: DOSTAWA MIĘSA DROBIOWEGO GRUPA ZABEZPIECZENIA (GZ) SIEDLCE 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia oraz w załączniku nr 6 do SWZ (projektowane postanowienia umowy) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/28wog. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w załączniku nr 6 do SWZ- projektowane postanowienia umowy. 4. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 5. Miejsce realizacji dostawy: 28 WOG – Magazyn Żywnościowy Grupy Zabezpieczenia Siedlce, ul Składowa 39, 08-110 – Siedlce, woj. mazowieckie
Wewnętrzny identyfikator: D/75/2026 - Zadanie nr 1
Opcje:
Opis opcji: 1. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 2. Wymogi, ilości opcjonalne oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia) oraz w załączniku nr 6 do SWZ (projektowane postanowienia umowy) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/28wog. 3. Zamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z art. 441 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji - w zależności od potrzeb Zamawiającego polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, maksymalnie do 200 % wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym realizowane będzie przez Wykonawcę, z którym zawarto Umowę na zamówienie podstawowe na zasadach i według cen jednostkowych określonych w zamówieniu podstawowym. Zamawiający powiadomi Wykonawcę, w jakim zakresie zostanie on zobowiązany wykonać zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym. Realizacja opcjonalnej części będzie wykonywana na podstawie oświadczenia woli Zamawiającego wyrażonej w formie pisemnego zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji zwiększenia asortymentu będzie miało zastosowanie w ramach zawartej Umowy na zamówienie podstawowe w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości zaopatrywania osób żywionych. Wykonawca zostanie poinformowany o powyższym z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji rodzi po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany Umowy ani nie wymaga podpisania dodatkowej Umowy.
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: ZADANIE NR 2: DOSTAWA MIĘSA DROBIOWEGO GRUPA ZABEZPIECZENIA (GZ) WARSZAWA – WESOŁA
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mięsa drobiowego w ilościach wyszczególnionych w formularzu cenowym – załącznik nr 3a do SWZ: ZADANIE NR 2:DOSTAWA MIĘSA DROBIOWEGO GRUPA ZABEZPIECZENIA (GZ) WARSZAWA – WESOŁA 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia oraz w załączniku nr 6A do SWZ (projektowane postanowienia umowy) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/28wog. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w załączniku nr 6A do SWZ- projektowane postanowienia umowy. 4. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 5. Miejsce realizacji dostawy: 28 WOG – Magazyn Żywnościowy Grupy Zabezpieczenia Wesoła, ul Okuniewska 1, 05-075 Warszawa – Wesoła, woj. mazowieckie.
Wewnętrzny identyfikator: D/75/2026 - Zadanie nr 2
Opis opcji: 1. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 2. Wymogi, ilości opcjonalne oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia) oraz w załączniku nr 6A do SWZ (projektowane postanowienia umowy) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/28wog. 3. Zamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z art. 441 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji - w zależności od potrzeb Zamawiającego polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, maksymalnie do 200 % wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym realizowane będzie przez Wykonawcę, z którym zawarto Umowę na zamówienie podstawowe na zasadach i według cen jednostkowych określonych w zamówieniu podstawowym. Zamawiający powiadomi Wykonawcę, w jakim zakresie zostanie on zobowiązany wykonać zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym. Realizacja opcjonalnej części będzie wykonywana na podstawie oświadczenia woli Zamawiającego wyrażonej w formie pisemnego zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji zwiększenia asortymentu będzie miało zastosowanie w ramach zawartej Umowy na zamówienie podstawowe w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości zaopatrywania osób żywionych. Wykonawca zostanie poinformowany o powyższym z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji rodzi po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany Umowy ani nie wymaga podpisania dodatkowej Umowy.
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: ZADANIE NR 3: DOSTAWA MIĘSA DROBIOWEGO KOPYTÓW ZZ LOGISTYK II A
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mięsa drobiowego w ilościach wyszczególnionych w formularzu cenowym – załącznik nr 3a do SWZ: ZADANIE NR 3: DOSTAWA MIĘSA DROBIOWEGO KOPYTÓW ZZ LOGISTYK II A 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia oraz w załączniku nr 6B do SWZ (projektowane postanowienia umowy) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/28wog. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w załączniku nr 6B do SWZ- projektowane postanowienia umowy. 4. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 5. Miejsce realizacji dostawy: KOPYTÓW ZZ LOGISTYK II A - Magazyn Żywnościowy Kopytów 10, 21-509 Kopytów, woj. lubelskie, powiat bialski.
Wewnętrzny identyfikator: D/75/2026 - Zadanie nr 3
Opis opcji: 1. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 2. Wymogi, ilości opcjonalne oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia) oraz w załączniku nr 6B do SWZ (projektowane postanowienia umowy) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/28wog. 3. Zamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z art. 441 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji - w zależności od potrzeb Zamawiającego polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, maksymalnie do 200 % wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym realizowane będzie przez Wykonawcę, z którym zawarto Umowę na zamówienie podstawowe na zasadach i według cen jednostkowych określonych w zamówieniu podstawowym. Zamawiający powiadomi Wykonawcę, w jakim zakresie zostanie on zobowiązany wykonać zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym. Realizacja opcjonalnej części będzie wykonywana na podstawie oświadczenia woli Zamawiającego wyrażonej w formie pisemnego zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji zwiększenia asortymentu będzie miało zastosowanie w ramach zawartej Umowy na zamówienie podstawowe w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości zaopatrywania osób żywionych. Wykonawca zostanie poinformowany o powyższym z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji rodzi po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany Umowy ani nie wymaga podpisania dodatkowej Umowy.
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: ZADANIE NR 4: DOSTAWA WĘDLIN Z MIĘSA DROBIOWEGO GRUPA ZABEZPIECZENIA (GZ) SIEDLCE
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wędlin z mięsa drobiowego w ilościach wyszczególnionych w formularzu cenowym – załącznik nr 3a do SWZ: ZADANIE NR 4: DOSTAWA WĘDLIN Z MIĘSA DROBIOWEGO GRUPA ZABEZPIECZENIA (GZ) SIEDLCE 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia oraz w załączniku nr 6C do SWZ (projektowane postanowienia umowy) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/28wog. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w załączniku nr 6C do SWZ- projektowane postanowienia umowy. 4. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 5. Miejsce realizacji dostawy: 28 WOG – Magazyn Żywnościowy Grupy Zabezpieczenia Siedlce, ul Składowa 39, 08-110 – Siedlce, woj. mazowieckie.
Wewnętrzny identyfikator: D/75/2026 - Zadanie nr 4
Główna klasyfikacja (cpv): 15131135 Wędliny drobiowe
Opis opcji: 1. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 2. Wymogi, ilości opcjonalne oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia) oraz w załączniku nr 6C do SWZ (projektowane postanowienia umowy) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/28wog. 3. Zamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z art. 441 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji - w zależności od potrzeb Zamawiającego polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, maksymalnie do 200 % wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym realizowane będzie przez Wykonawcę, z którym zawarto Umowę na zamówienie podstawowe na zasadach i według cen jednostkowych określonych w zamówieniu podstawowym. Zamawiający powiadomi Wykonawcę, w jakim zakresie zostanie on zobowiązany wykonać zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym. Realizacja opcjonalnej części będzie wykonywana na podstawie oświadczenia woli Zamawiającego wyrażonej w formie pisemnego zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji zwiększenia asortymentu będzie miało zastosowanie w ramach zawartej Umowy na zamówienie podstawowe w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości zaopatrywania osób żywionych. Wykonawca zostanie poinformowany o powyższym z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji rodzi po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany Umowy ani nie wymaga podpisania dodatkowej Umowy.
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: ZADANIE NR 5: DOSTAWA WĘDLIN Z MIĘSA DROBIOWEGO GRUPA ZABEZPIECZENIA (GZ) WARSZAWA – WESOŁA
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wędlin z mięsa drobiowego w ilościach wyszczególnionych w formularzu cenowym – załącznik nr 3a do SWZ: ZADANIE NR 5: DOSTAWA WĘDLIN Z MIĘSA DROBIOWEGO GRUPA ZABEZPIECZENIA (GZ) WARSZAWA – WESOŁA 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia oraz w załączniku nr 6D do SWZ (projektowane postanowienia umowy) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/28wog. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w załączniku nr 6D do SWZ- projektowane postanowienia umowy. 4. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 5. Miejsce realizacji dostawy: Magazyn Żywnościowy Grupy Zabezpieczenia Wesoła, ul Okuniewska 1, 05-075 Warszawa – Wesoła, woj. mazowieckie.
Wewnętrzny identyfikator: D/75/2026 - Zadanie nr 5
Opis opcji: 1. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 2. Wymogi, ilości opcjonalne oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia) oraz w załączniku nr 6D do SWZ (projektowane postanowienia umowy) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/28wog. 3. Zamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z art. 441 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji - w zależności od potrzeb Zamawiającego polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, maksymalnie do 200 % wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym realizowane będzie przez Wykonawcę, z którym zawarto Umowę na zamówienie podstawowe na zasadach i według cen jednostkowych określonych w zamówieniu podstawowym. Zamawiający powiadomi Wykonawcę, w jakim zakresie zostanie on zobowiązany wykonać zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym. Realizacja opcjonalnej części będzie wykonywana na podstawie oświadczenia woli Zamawiającego wyrażonej w formie pisemnego zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji zwiększenia asortymentu będzie miało zastosowanie w ramach zawartej Umowy na zamówienie podstawowe w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości zaopatrywania osób żywionych. Wykonawca zostanie poinformowany o powyższym z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji rodzi po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany Umowy ani nie wymaga podpisania dodatkowej Umowy.
Część zamówienia: LOT-0007
Tytuł: ZADANIE NR 6: DOSTAWA WĘDLIN Z MIĘSA DROBIOWEGO KOPYTÓW ZZ LOGISTYK II A
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wędlin z mięsa drobiowego w ilościach wyszczególnionych w formularzu cenowym – załącznik nr 3a do SWZ: ZADANIE NR 6: DOSTAWA WĘDLIN Z MIĘSA DROBIOWEGO KOPYTÓW ZZ LOGISTYK II A 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia oraz w załączniku nr 6E do SWZ (projektowane postanowienia umowy) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/28wog. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w załączniku nr 6E do SWZ- projektowane postanowienia umowy. 4. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 5. Miejsce realizacji dostawy: KOPYTÓW ZZ LOGISTYK II A - Magazyn Żywnościowy Kopytów 10, 21-509 Kopytów, woj. lubelskie, powiat bialski
Wewnętrzny identyfikator: D/75/2026 - Zadanie nr 6
Opis opcji: 1. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 2. Wymogi, ilości opcjonalne oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia) oraz w załączniku nr 6E do SWZ (projektowane postanowienia umowy) oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/28wog. 3. Zamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z art. 441 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji - w zależności od potrzeb Zamawiającego polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, maksymalnie do 200 % wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym realizowane będzie przez Wykonawcę, z którym zawarto Umowę na zamówienie podstawowe na zasadach i według cen jednostkowych określonych w zamówieniu podstawowym. Zamawiający powiadomi Wykonawcę, w jakim zakresie zostanie on zobowiązany wykonać zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym. Realizacja opcjonalnej części będzie wykonywana na podstawie oświadczenia woli Zamawiającego wyrażonej w formie pisemnego zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji zwiększenia asortymentu będzie miało zastosowanie w ramach zawartej Umowy na zamówienie podstawowe w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości zaopatrywania osób żywionych. Wykonawca zostanie poinformowany o powyższym z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji rodzi po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany Umowy ani nie wymaga podpisania dodatkowej Umowy.