2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zakup trzech średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz ładowarki teleskopowej dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Zduny.
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych pojazdów i sprzętu ratowniczego wraz z wyposażeniem, dokumentacją, przeprowadzeniem odbiorów i szkoleniem użytkowników. Zamówienie zostało podzielone na dwie części. Część 1 Zakup trzech średnich samochodów ratowniczo gaśniczych 1. Część 1 obejmuje dostawę trzech fabrycznie nowych średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych wraz z wyposażeniem: jednego dla OSP Bąków Dolny, jednego dla OSP Bąków Górny oraz jednego dla OSP Zduny. 2. Każdy samochód musi spełniać wymagania obowiązujących przepisów dotyczących pojazdów uprzywilejowanych i ochrony przeciwpożarowej, posiadać wymagane dopuszczenia oraz być nieużywany, wolny od wad i praw osób trzecich, kompletny i gotowy do eksploatacji. 3. Szczegółowe minimalne parametry podwozi, zabudów i wyposażenia trzech samochodów określa Załącznik nr 1A do SWZ. Miejscami dostawy i odbioru są siedziby właściwych jednostek OSP albo inne miejsca na terenie gminy Zduny uzgodnione z Zamawiającym. Część 2 Zakup ładowarki teleskopowej 1. Część 2 obejmuje dostawę jednej fabrycznie nowej ładowarki teleskopowej wraz z osprzętem roboczym dla OSP Złaków Kościelny, przystosowanej w szczególności do usuwania skutków klęsk żywiołowych, przemieszczania powalonych drzew, błota, śniegu i gruzu oraz transportu materiałów i sprzętu podczas działań ratowniczych. 2. Ładowarka i jej osprzęt mają być nieużywane, wolne od wad i praw osób trzecich, kompletne, oznakowane, dopuszczone do użytkowania zgodnie z przepisami i gotowe do eksploatacji. Szczegółowe wymagania określa Załącznik nr 1A do SWZ. 3. Miejscem dostawy i odbioru ładowarki jest siedziba OSP Złaków Kościelny albo inne miejsce na terenie gminy Zduny uzgodnione z Zamawiającym. Podział na części 1. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną albo na obie części. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na które Wykonawca może złożyć ofertę, ani liczby części, które mogą zostać udzielone jednemu Wykonawcy. Każda część będzie oceniana odrębnie, a dla każdej części zostanie zawarta odrębna umowa. Finansowanie zamówienia 1. Zamówienie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021–2027, Priorytet FELD.02, Działanie FELD.02.08, na podstawie trzech umów o dofinansowanie: Numer projektu i nazwa Zakres objęty zamówieniem FELD.02.08-IZ.00-0039/25-00 Zapobieganie klęskom i katastrofom w Gminie Zduny poprzez doposażenie jednostek OSP w Bąkowie Dolnym i Złakowie Kościelnym samochód dla OSP Bąków Dolny w części 1 oraz ładowarka dla OSP Złaków Kościelny w części 2 FELD.02.08-IZ.00-0040/25-00 Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie Górnym samochód dla OSP Bąków Górny w części 1 FELD.02.08-IZ.00-0041/25-00 Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Zduny samochód dla OSP Zduny w części 1
Wewnętrzny identyfikator: RI.ZP.272.16.01.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę (art. 108): 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: • udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, • handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, • o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 - art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 95 z późn. zm.) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 253 z późn. zm.), • finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, • powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1567), • przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. • o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1niniejszego ustępu. 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że Wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 4) wobec którego orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 5) jeżeli Zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że Wykonawca zawarł z innymi Wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności, jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie; 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 ustawy Pzp, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego Wykonawcy lub podmiotu, który należy z Wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 2. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. 3. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w ust. 1 pkt 1), 2) i 5) SWZ, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie następujące przesłanki: 1) naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne; 2) wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub Zamawiającym; 3) podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności: • zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie Wykonawcy, • zreorganizował personel, • wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, • utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, • wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. 4. Zamawiający ocenia, czy podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w ust. 3 SWZ, są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w ust. 26.3 SWZ, nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, Zamawiający wyklucza Wykonawcę. 5. Wykluczenie Wykonawcy następuje: 1) w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1) i pkt 2), na okres 5 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia; 2) w przypadkach, o których mowa w: • ust. 1 pkt 1 i pkt 2, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach, została skazana za przestępstwo wymienione w ust. 1 pkt 1), ‒ na
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 34144210 Wozy strażackie
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 35110000 Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa, 34144200 Pojazdy służb ratowniczych, 43250000 Ładowarki czołowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Część 1 Zakup trzech średnich samochodów ratowniczo gaśniczych
Opis: 1. Część 1 obejmuje dostawę trzech fabrycznie nowych średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych wraz z wyposażeniem: jednego dla OSP Bąków Dolny, jednego dla OSP Bąków Górny oraz jednego dla OSP Zduny. 2. Każdy samochód musi spełniać wymagania obowiązujących przepisów dotyczących pojazdów uprzywilejowanych i ochrony przeciwpożarowej, posiadać wymagane dopuszczenia oraz być nieużywany, wolny od wad i praw osób trzecich, kompletny i gotowy do eksploatacji. 3. Szczegółowe minimalne parametry podwozi, zabudów i wyposażenia trzech samochodów określa Załącznik nr 1A do SWZ. Miejscami dostawy i odbioru są siedziby właściwych jednostek OSP albo inne miejsca na terenie gminy Zduny uzgodnione z Zamawiającym 1. Zamówienie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021–2027, Priorytet FELD.02, Działanie FELD.02.08, na podstawie trzech umów o dofinansowanie: Numer projektu i nazwa Zakres objęty zamówieniem FELD.02.08-IZ.00-0039/25-00 Zapobieganie klęskom i katastrofom w Gminie Zduny poprzez doposażenie jednostek OSP w Bąkowie Dolnym i Złakowie Kościelnym samochód dla OSP Bąków Dolny w części 1 oraz ładowarka dla OSP Złaków Kościelny w części 2 FELD.02.08-IZ.00-0040/25-00 Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie Górnym samochód dla OSP Bąków Górny w części 1 FELD.02.08-IZ.00-0041/25-00 Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Zduny samochód dla OSP Zduny w części 1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 35110000 Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa, 34144200 Pojazdy służb ratowniczych
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień podobnych lub dodatkowych.
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Część 2 Zakup ładowarki teleskopowej
Opis: 1. Część 2 obejmuje dostawę jednej fabrycznie nowej ładowarki teleskopowej wraz z osprzętem roboczym dla OSP Złaków Kościelny, przystosowanej w szczególności do usuwania skutków klęsk żywiołowych, przemieszczania powalonych drzew, błota, śniegu i gruzu oraz transportu materiałów i sprzętu podczas działań ratowniczych. 2. Ładowarka i jej osprzęt mają być nieużywane, wolne od wad i praw osób trzecich, kompletne, oznakowane, dopuszczone do użytkowania zgodnie z przepisami i gotowe do eksploatacji. Szczegółowe wymagania określa Załącznik nr 1A do SWZ. 3. Miejscem dostawy i odbioru ładowarki jest siedziba OSP Złaków Kościelny albo inne miejsce na terenie gminy Zduny uzgodnione z Zamawiającym. 1. Zamówienie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021–2027, Priorytet FELD.02, Działanie FELD.02.08, na podstawie trzech umów o dofinansowanie: Numer projektu i nazwa Zakres objęty zamówieniem FELD.02.08-IZ.00-0039/25-00 Zapobieganie klęskom i katastrofom w Gminie Zduny poprzez doposażenie jednostek OSP w Bąkowie Dolnym i Złakowie Kościelnym samochód dla OSP Bąków Dolny w części 1 oraz ładowarka dla OSP Złaków Kościelny w części 2
Główna klasyfikacja (cpv): 43250000 Ładowarki czołowe
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 43250000 Ładowarki czołowe