2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zimowe utrzymanie pieszych ciągów komunikacyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn
Opis: W ramach zamówienia planuje się zimowe utrzymanie dróg dla pieszych, schodów terenowych oraz innych powierzchni przeznaczonych do ruchu pieszych, pozostających w zarządzie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn. Usługi te polegać będą między innymi na odśnieżaniu oraz posypywaniu materiałami uszorstniającymi. Teren miasta Olsztyna podzielony został na 7 rejonów utrzymania, tj.: Rejon 1 – Śródmieście, Grunwaldzkie, Podgrodzie, Kościuszki, Kormoran, Kętrzyńskiego Rejon 2 – Gutkowo, Likusy, Redykajny, Nad Jeziorem Długim Rejon 3 – Podleśna, Wojska Polskiego, Zielona Górka, Zatorze Rejon 4 – Mazurskie, Pojezierze, Kętrzyńskiego Rejon 5 – Brzeziny, Nagórki, Podgrodzie Rejon 6 – Jaroty, Pieczewo, Generałów Rejon 7 – Dajtki, Kortowo, Podgrodzie, Grunwaldzkie Technologia dla każdego rejonu oraz standardy zawarte są w Opisie przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 4 do SWZ. Planowany zakres usług zawiera kosztorys ofertowy – Załącznik nr 5 do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: NZ.2510.72.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Mając na uwadze: (1) wygaśnięcie obecnych umów w dniu 31 października 2026 r., (2) konieczność zawarcia nowych umów bezpośrednio po ich zakończeniu, (3) konieczność zapewnienia ciągłości zimowego utrzymania ciągów pieszych, (4) potrzebę wdrożenia nowego modelu organizacyjnego wynikającego z doświadczeń poprzedniego sezonu, (5) zwiększenie liczby rejonów z 3 do 7, (6) zakres wykonanych prac inwentaryzacyjnych i analitycznych, (7) konieczność przeprowadzenia pełnej procedury badania i oceny ofert oraz zachowania ustawowego okresu przed zawarciem umów, a także (8) możliwość przygotowania ofert przez profesjonalnych wykonawców w ramach poszczególnych rejonów, Zamawiający uznaje, że zachodzą przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp. Ustalenie terminu składania ofert na 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej jest konieczne i proporcjonalne do zaistniałej sytuacji. Termin ten pozwala odzyskać 15 dni kalendarzowych w stosunku do terminu podstawowego, zapewniając czas na przeprowadzenie czynności związanych z badaniem i oceną ofert, dokonaniem wyboru oraz zawarciem nowych umów przed rozpoczęciem kolejnego okresu realizacji usługi. W konsekwencji Zamawiający uznaje, że zarówno przesłanka pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, jak i przesłanka uzasadnienia skrócenia terminu składania ofert zostały spełnione. Szczegółowe uzasadnienie skrócenia terminu składania ofert znajduje się w załączniku nr 11 do SWZ.
Główne aspekty procedury: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Przetargowej https://zamowienia.olsztyn.eu/. 2. Wykonawca posiadający konto na Platformie Przetargowej https://zamowienia.olsztyn.eu/ ma dostęp do możliwości złożenia, zmiany, wycofania oferty (w tym oferty dodatkowej), a także funkcjonalności pozwalających na składanie wniosków o wyjaśnienie treści SWZ oraz komunikację z Zamawiającym w pozostałych obszarach. 3. Wymagania techniczne i organizacyjne sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przy wykorzystaniu Platformy Przetargowej, tj.: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; 2) komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 10 , Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje; 3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa najlepiej najnowszej dostępnej wersji obsługująca TLS 1.2 z wyjątkiem Internet Explorer; 4) włączona obsługa JavaScript; 5) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie *.pdf.; 6) podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Użytkownika lub aplikacja komputerowa spełniająca funkcje takiego czytnika (tzw. podpis chmurowy). 4. Informacje na temat specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych, tj.: 1) dopuszczalne formaty przesyłanych danych, tj. plików o wielkości do 150 MB w formatach: . doc, .pdf, .zip, .docx, .xls, .xlsx, .rar, .7zip, .jpg, .jpeg, .png, .txt, .tiff, .xades, .sig oraz inne formaty dokumentów z wyjątkiem plików wykonywalnych 2) informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Użytkownika na Platformie Przetargowej i zapisany, widoczny jest w systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez zamawiającego po upływie terminu składania ofert. 3) oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę Przetargową stanowi datę oraz dokładny czas (dd mmmm rrr hh:mm:ss) generowany według czasu platformy Microsoft Azure, który jest synchronizowany ze znacznikiem czasu UTC. Zamawiający zaleca format przesyłanych danych: .pdf. 5. Zamawiający udostępnia wykonawcom instrukcje pod linkiem https://zamowienia.olsztyn.eu/#/help w następującym zakresie: 1) regulamin korzystania z Platformy Przetargowej, 2) instrukcja dla Wykonawcy. 6. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy. 7. W niniejszym postępowaniu zastosowana będzie tzw. „procedura odwrócona”, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90620000 Usługi odśnieżania
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90630000 Usługi usuwania oblodzeń
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Zimowe utrzymanie pieszych ciągów komunikacyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn - Rejon 1
Opis: W ramach zamówienia planuje się zimowe utrzymanie dróg dla pieszych, schodów terenowych oraz innych powierzchni przeznaczonych do ruchu pieszych, pozostających w zarządzie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn. Usługi te polegać będą między innymi na odśnieżaniu oraz posypywaniu materiałami uszorstniającymi. Rejon 1: Śródmieście, Grunwaldzkie, Podgrodzie, Kościuszki, Kormoran, Kętrzyńskiego. Technologia dla każdego rejonu oraz standardy zawarte są w Opisie przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 4 do SWZ. Planowany zakres usług zawiera kosztorys ofertowy – Załącznik nr 5 do SWZ.
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Zimowe utrzymanie pieszych ciągów komunikacyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn - Rejon 2
Opis: W ramach zamówienia planuje się zimowe utrzymanie dróg dla pieszych, schodów terenowych oraz innych powierzchni przeznaczonych do ruchu pieszych, pozostających w zarządzie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn. Usługi te polegać będą między innymi na odśnieżaniu oraz posypywaniu materiałami uszorstniającymi. Rejon 2 – Gutkowo, Likusy, Redykajny, Nad Jeziorem Długim. Technologia dla każdego rejonu oraz standardy zawarte są w Opisie przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 4 do SWZ. Planowany zakres usług zawiera kosztorys ofertowy – Załącznik nr 5 do SWZ.
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Zimowe utrzymanie pieszych ciągów komunikacyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn - Rejon 3
Opis: W ramach zamówienia planuje się zimowe utrzymanie dróg dla pieszych, schodów terenowych oraz innych powierzchni przeznaczonych do ruchu pieszych, pozostających w zarządzie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn. Usługi te polegać będą między innymi na odśnieżaniu oraz posypywaniu materiałami uszorstniającymi. Rejon 3 – Podleśna, Wojska Polskiego, Zielona Górka, Zatorze. Technologia dla każdego rejonu oraz standardy zawarte są w Opisie przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 4 do SWZ. Planowany zakres usług zawiera kosztorys ofertowy – Załącznik nr 5 do SWZ.
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: Zimowe utrzymanie pieszych ciągów komunikacyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn - Rejon 4
Opis: W ramach zamówienia planuje się zimowe utrzymanie dróg dla pieszych, schodów terenowych oraz innych powierzchni przeznaczonych do ruchu pieszych, pozostających w zarządzie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn. Usługi te polegać będą między innymi na odśnieżaniu oraz posypywaniu materiałami uszorstniającymi. Rejon 4 – Mazurskie, Pojezierze, Kętrzyńskiego. Technologia dla każdego rejonu oraz standardy zawarte są w Opisie przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 4 do SWZ. Planowany zakres usług zawiera kosztorys ofertowy – Załącznik nr 5 do SWZ.
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: Zimowe utrzymanie pieszych ciągów komunikacyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn - Rejon 5
Opis: W ramach zamówienia planuje się zimowe utrzymanie dróg dla pieszych, schodów terenowych oraz innych powierzchni przeznaczonych do ruchu pieszych, pozostających w zarządzie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn. Usługi te polegać będą między innymi na odśnieżaniu oraz posypywaniu materiałami uszorstniającymi. Rejon 5 – Brzeziny, Nagórki, Podgrodzie. Technologia dla każdego rejonu oraz standardy zawarte są w Opisie przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 4 do SWZ. Planowany zakres usług zawiera kosztorys ofertowy – Załącznik nr 5 do SWZ.
Część zamówienia: LOT-0007
Tytuł: Zimowe utrzymanie pieszych ciągów komunikacyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn - Rejon 6
Opis: W ramach zamówienia planuje się zimowe utrzymanie dróg dla pieszych, schodów terenowych oraz innych powierzchni przeznaczonych do ruchu pieszych, pozostających w zarządzie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn. Usługi te polegać będą między innymi na odśnieżaniu oraz posypywaniu materiałami uszorstniającymi. Rejon 6 – Jaroty, Pieczewo, Generałów. Technologia dla każdego rejonu oraz standardy zawarte są w Opisie przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 4 do SWZ. Planowany zakres usług zawiera kosztorys ofertowy – Załącznik nr 5 do SWZ.
Część zamówienia: LOT-0008
Tytuł: Zimowe utrzymanie pieszych ciągów komunikacyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn - Rejon 7
Opis: W ramach zamówienia planuje się zimowe utrzymanie dróg dla pieszych, schodów terenowych oraz innych powierzchni przeznaczonych do ruchu pieszych, pozostających w zarządzie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, zlokalizowanych na terenie Gminy Olsztyn. Usługi te polegać będą między innymi na odśnieżaniu oraz posypywaniu materiałami uszorstniającymi. Rejon 7 – Dajtki, Kortowo, Podgrodzie, Grunwaldzkie. Technologia dla każdego rejonu oraz standardy zawarte są w Opisie przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 4 do SWZ. Planowany zakres usług zawiera kosztorys ofertowy – Załącznik nr 5 do SWZ.