672333-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi związane z odpadami – „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Dąbrowa Zielona oraz zbieranych w PSZOK - 2027-2028”.
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Dąbrowa Zielona oraz zbieranych w PSZOK - 2027-2028”.
Opis: Zamówienie pod nazwą: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Dąbrowa Zielona oraz zbieranych w PSZOK” – rok 2027-2028. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie gminy Dąbrowa Zielona oraz Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych (PSZOK). W zakresie zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z: • terenu nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, • terenu nieruchomości zabudowanych budynkami wielolokalowymi, • terenu nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, • Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych w Gminie Dąbrowa Zielona Urządzenia do gromadzenia odpadów: • pojemniki do gromadzenia odpadów zmieszanych zapewnia Zamawiający, • pojemniki, worki do odpadów selektywnie zbieranych zapewnia Wykonawca, • pojemniki do zbiórki odpadów selektywnie zbieranych w wyznaczonych miejscach przy nieruchomościach wielolokalowych, na których powstają odpady komunalne zapewnia Wykonawca. • pojemniki i worki powinny spełniać wymogi rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U.2021. 906). Szacunkowa ilość odpadów komunalnych do zebrania w całym okresie zamówienia: - Odpady zmieszane: - 700 0000 Mg. - Odpady zebrane selektywnie: • papier – 140,0000 Mg, • szkło - 200,0000 Mg, • tworzywa sztuczne oraz opakowania wielomateriałowe i metale - 200,0000 Mg, • odpady ulegające biodegradacji - 70,0000 Mg, • popiół z palenisk domowych - 420,0000 Mg, • odpady wielogabarytowe – 140,0000 Mg, • zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny - 50,0000 Mg, • opony - 20,0000 Mg, • odpady budowlane i rozbiórkowe z grupy kodu odpadów 17 - 80,0000 Mg, • odpady: lakiery, kleje, rozpuszczalniki, kwasy, środki ochrony roślin, żywice, środki czyszczące, detergenty, środki po konserwacji drewna, tonery, lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (w tym termometry rtęciowe), przeterminowane leki i chemikalia, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, przeterminowane leki - 2,0000 Mg, • odpady z tekstyliów i odzieży - 10,0000 Mg, W związku z charakterem zamówienia nie można określić dokładnej ilości odpadów komunalnych objętych przedmiotem zamówienia. Z tego powodu Zamawiający przedstawił szacunkową ilość odpadów komunalnych do zebrania. Zamawiający przewiduje, iż rzeczywista ilość odpadów komunalnych może ulec zmianie, tj. zwiększeniu bądź zmniejszeniu przy zachowaniu cen jednostkowych. W związku z powyższym Wykonawca winien składając ofertę przyjąć szacunkową ilość odpadów komunalnych do zebrania w całym okresie zamówienia. 1.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w załączniku nr 1 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: OŚIIP.271.9.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511000 Usługi wywozu odpadów, 90512000 Usługi transportu odpadów
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: Zamówienie pod nazwą: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Dąbrowa Zielona oraz zbieranych w PSZOK” – rok 2027-2028. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie gminy Dąbrowa Zielona oraz Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych (PSZOK). W zakresie zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z: • terenu nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, • terenu nieruchomości zabudowanych budynkami wielolokalowymi, • terenu nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, • Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych w Gminie Dąbrowa Zielona Urządzenia do gromadzenia odpadów: • pojemniki do gromadzenia odpadów zmieszanych zapewnia Zamawiający, • pojemniki, worki do odpadów selektywnie zbieranych zapewnia Wykonawca, • pojemniki do zbiórki odpadów selektywnie zbieranych w wyznaczonych miejscach przy nieruchomościach wielolokalowych, na których powstają odpady komunalne zapewnia Wykonawca. • pojemniki i worki powinny spełniać wymogi rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U.2021. 906). Szacunkowa ilość odpadów komunalnych do zebrania w całym okresie zamówienia: - Odpady zmieszane: - 700 0000 Mg. - Odpady zebrane selektywnie: • papier – 140,0000 Mg, • szkło - 200,0000 Mg, • tworzywa sztuczne oraz opakowania wielomateriałowe i metale - 200,0000 Mg, • odpady ulegające biodegradacji - 70,0000 Mg, • popiół z palenisk domowych - 420,0000 Mg, • odpady wielogabarytowe – 140,0000 Mg, • zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny - 50,0000 Mg, • opony - 20,0000 Mg, • odpady budowlane i rozbiórkowe z grupy kodu odpadów 17 - 80,0000 Mg, • odpady: lakiery, kleje, rozpuszczalniki, kwasy, środki ochrony roślin, żywice, środki czyszczące, detergenty, środki po konserwacji drewna, tonery, lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (w tym termometry rtęciowe), przeterminowane leki i chemikalia, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, przeterminowane leki - 2,0000 Mg, • odpady z tekstyliów i odzieży - 10,0000 Mg, W związku z charakterem zamówienia nie można określić dokładnej ilości odpadów komunalnych objętych przedmiotem zamówienia. Z tego powodu Zamawiający przedstawił szacunkową ilość odpadów komunalnych do zebrania. Zamawiający przewiduje, iż rzeczywista ilość odpadów komunalnych może ulec zmianie, tj. zwiększeniu bądź zmniejszeniu przy zachowaniu cen jednostkowych. W związku z powyższym Wykonawca winien składając ofertę przyjąć szacunkową ilość odpadów komunalnych do zebrania w całym okresie zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w załączniku nr 1 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ.
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511000 Usługi wywozu odpadów, 90512000 Usługi transportu odpadów, 90513100 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych