672577-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego – REMONT TRAMWAJU TECHNICZNEGO TYPU KONSTAL 4N (TZW. ODŚNIEŻARKA TOROWA)
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: REMONT TRAMWAJU TECHNICZNEGO TYPU KONSTAL 4N (TZW. ODŚNIEŻARKA TOROWA)
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest remont tramwaju technicznego typu Konstal 4N (tzw. odśnieżarka torowa) w następującym zakresie: 1) Wymagania ogólne: a) Wzmocnienie wybranych elementów konstrukcji nośnej tramwaju. b) Dostosowanie wózków tramwaju oraz zawieszenia do zmienionej masy (charakterystyki tramwaju) do nowych parametrów eksploatacyjnych. c) Naprawa poszycia zewnętrznego łącznie z poszyciem dachu. d) Zabudowa nowych czół tramwaju wg. projektu uzgodnieniego z Zamawiającym (pojazd dwukierunkowy). e) Zabudowa stanowisk sterowniczych tramwaju (dwa stanowiska). f) Wymiana silników trakcyjnych tramwaju na silniki asynchroniczne. g) Montaż nowego falownika trakcyjnego. h) Montaż nowej przetwornicy statycznej. i) Montaż osi zestawów kołowych. j) Montaż przekładni tramwaju wykorzystując przekładnie z tramwaju typu N8C. k) Montaż nowych obręczy kół tramwajowych. l) Wykonanie nowej instalacji elektrycznej niskiego i wysokiego napięcia. m) Montaż odbieraka prądu z funkcją aplikującą preparat do zapobiegania oszronienia/oblodzenia sieci trakcyjnej. n) Montaż nowoczesnych układów zabezpieczeń i systemów bezpieczeństwa. o) Optymalizacja parametrów eksploatacyjnych. p) Wymiana sprzęgów wagonowych. q) Wymiana oświetlenia tramwaju w technologii LED (na zewnątrz i wewnątrz). r) Montaż urządzeń i instalacji obsługującej hydrauliczne urządzenia czyszczące torowisko z opadów śniegu (pług wirnikowy). s) Zamawiający dopuszcza zastosowanie elementów po regeneracji, jeśli nie zostało to jednoznacznie określone jako zastosowanie elementu nowego.
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 50222000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001