672833-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Urządzenia przenośnikowe – Dostawa mobilnego przenośnika taśmowego
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dostawa mobilnego przenośnika taśmowego
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mobilnego przenośnika taśmowego. 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/2rblog.
Wewnętrzny identyfikator: D/134/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Przedmiot zamówienia kwalifikuje się zgodnie z art. 2 ust. 1 z zastosowaniem przepisów z art. 132 z uwzględnieniem art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych Przeprowadzono dwukrotnie postępowanie: nr D/75/2026 z dn. 28.05.2026r. oraz nr D/117/2026 z dn. 03.08.2026r., które w związku z art. 255 pkt 3. W 2025r. zakup przenośnika był niemożliwy ze względu na zbyt krótki termin realizacji zamówienia. Zamówienie musi zostać zrealizowane do dnia 30.11.2026r. Brak ww przenośnika negatywnie wpływa na zabezpieczenie ciągłości pracy w Składzie Elbląg. W obu postępowaniach przyczyny niepowodzenia leżały po stronie wykonawców (wady ofert) oraz z poziomu cen zaoferowanych przez wykonawców, a nie z działań lub zaniechań zamawiającego. Pierwsze postępowanie zostało wszczęte w dniu 03.06.2026r., tj. z wyprzedzeniem pozwalającym na zachowanie podstawowych terminów ustawowych. Niniejsze postępowanie zamawiający wszczyna niezwłocznie – w terminie 10 dni od dn. 24.09.2026r. tj. od unieważnienie poprzedniego postępowania. Przy zachowaniu terminu podstawowego zamówienie nie mogłoby zostać zrealizowane i rozliczone w roku 2026. Skutkowałoby to: – wygaśnięciem środków przeznaczonych na sfinansowanie zamówienia (art. 181 ust. 1 ustawy o finansach publicznych); – niezaspokojeniem w wymaganym czasie potrzeby opisanej w pkt 5; – naruszeniem obowiązku dokonywania wydatków publicznych w sposób umożliwiający terminową realizację zadań (art. 44 ust. 3 pkt 2 ustawy o finansach publicznych) oraz obowiązku udzielania zamówień w sposób zapewniający uzyskanie najlepszych efektów zamówienia w stosunku do poniesionych nakładów (art. 17 ust. 1 Pzp). Pilna potrzeba udzielenia zamówienia ma zatem charakter obiektywny i weryfikowalny – wynika z harmonogramu, a nie z subiektywnej oceny zamawiającego. Zamawiający nie dysponuje rozwiązaniem w mniejszym stopniu ingerującym w konkurencję: – ujęcie wydatku w wykazie wydatków niewygasających z upływem roku budżetowego zależy od aktu wydawanego przez Radę Ministrów, nie stanowi uprawnienia zamawiającego i nie może być podstawą planowania realizacji zamówienia; – zamawiający nie sięga po tryb negocjacji bez ogłoszenia, lecz prowadzi przetarg nieograniczony z publikacją ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, ograniczając odstępstwo od standardu wyłącznie do długości terminu składania ofert.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 42417300 Urządzenia przenośnikowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mobilnego przenośnika taśmowego w ilości 1 kpl. 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/2rblog.