2. Procedura
Procedura
Tytuł: DOA.2610.3.2026. Świadczenie usług opiekuńczych na rzecz mieszkanców Legnicy
Opis: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie: 1) usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych dostosowanych do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności świadczonych przez osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym - na rzecz 380 osób miesięcznie, 2) specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi – na rzecz 20 osób miesięcznie, zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 639, 974, 986) oraz rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 816) i rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 04 sierpnia 2026 r. w sprawie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania,wyłącznie dla mieszkańców Legnicy, w granicach administracyjnych miasta Legnicy.
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zamawiający skraca termin składania ofert do 15 dni na podstawie art. 138 ust.2 pkt 2 ustawy Pzp, ponieważ zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 85000000 Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 85311200 Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: Postępowanie prowadzone jest w na podstawie art. 359 pkt 1) w związku z art. 132 i następnych ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, właściwych dla zamówień klasycznych o wartości równej albo przekraczającej progi unijne, w związku z tym Zamawiający korzystając z uprawnień w nim zapisanych: 1) zamiast formularza jednolitego dokumentu (JEDZ), żąda dołączenia przez Wykonawcę do oferty oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału – art. 125 ust.1 u.p.z.p. 2) skraca minimalny termin składania ofert do 15 dni, na podstawie art. 138. ust. 2 pkt 2 u.p.z.p., ponieważ zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. 2. Przedmiotem zamówienia są usługi wymienione w załączniku XIV do Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych, uchylająca dyrektywę 2004/18/WE. Nazwy i kody wg Wspólnego Słownika Zamówień: 85000000- 9 usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej 85311200-4 usługi społecznej opieki dla osób niepełnosprawnych.
Opcje:
Opis opcji: . Zamawiający korzystając z uprawnienia przewidzianego w art. 441 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych określa minimalną ilość godzin zegarowych (część gwarantowana) i maksymalną ilość godzin zegarowych (opcja) łącznie dla obu kategorii usług: 1) świadczenie usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych: a) minimum 6 000 godzin zegarowych miesięcznie - część gwarantowana, b) maksimum 11 000 godzin zegarowych miesięcznie - z uwzględnieniem opcji wynoszącej 5 000 godzin zegarowych miesięcznie; 2) świadczenie usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi: a) minimum 450 godzin zegarowych miesięcznie - część gwarantowana, b) maksimum 900 godzin zegarowych miesięcznie - z uwzględnieniem opcji wynoszącej 450 godzin zegarowych miesięcznie.; 3) Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji i jego zakresie.