2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zakup wyposażenia osobistego ochronnego – I
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z udzieleniem ustalonego w dokumentacji postępowania, okresu gwarancji: 1) w zakresie części I - 100 sztuk fabrycznie nowych miękkich kamizelek kuloodpornych o niskim profilu 2) w zakresie części II - 16 sztuk fabrycznie nowych kamizelek kuloodpornych typu Plate Carrier wyposażonych w komplet płyt i wkładów balistycznych 3) w zakresie części III - 120 sztuk fabrycznie nowych hełmów balistycznych przeznaczonych do ochrony głowy personelu 4) w zakresie części IV – 2 sztuk fabrycznie nowych gogli noktowizyjnych binokularnych, przeznaczonych do montażu na hełmie taktycznym, umożliwiających prowadzenie obserwacji w warunkach ograniczonego oświetlenia oraz całkowitego braku światła 5) w zakresie części V - 140 sztuk fabrycznie nowych latarek przeznaczonych do mocowania na hełmie balistycznym, lekkim hełmie ratowniczym lub strażackim Nomenklatura według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu, zakresu i warunków realizacji przedmiotu zamówienia określają Projekt Umowy oraz Opisy Przedmiotu Zamówienia, stanowiące integralne załączniki do SWZ. Główny przedmiot: 35815100-1 kamizelki kuloodporne; Dodatkowe przedmioty: 35813000-6 hełmy; 38632000-4 gogle noktowizyjne; 31521320-3 latarki na hełm. Opis przedmiotu zamówienia - załączniki nr 8 (dot. części 1 zamówienia), 9 (dot. części 2 zamówienia), 10 (dot. części 3 zamówienia), 11 (dot. części 4 zamówienia), 12 (dot. części 5 zamówienia), do Specyfikacji warunków zamówienia - dalej SWZ. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia. Maksymalnie Wykonawca może złożyć ofertę na 5 części zamówienia. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy własnym transportem wraz z jego wniesieniem na swój koszt i ryzyko do siedziby Zamawiającego, tj. wskazanego przez Zamawiającego pomieszczenia w budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 1, 50-153 Wrocław. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp oraz zgodnie z SWZ. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. Zamawiający: a) nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej, b) nie przewiduje rozliczenia z Wykonawcą w walutach obcych, c) nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, d) nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych, e) nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia, f) nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych, g) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, h) z uwagi na przedmiot zamówienia, nie stawia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp, i) nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, j) nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej w miejscu dostawy przedmiotu zamówienia, k) na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający skraca termin składania ofert, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania ofert w przypadku, o którym mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 (w przypadku skróconego terminu składania ofert) , pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do zamawiającego nie później niż 7 dni przed upływem terminu składania ofert. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy stanowią załącznik nr 2, 2a, 2b, 2c, 2d do SWZ. Termin wykonania zamówienia: 30 dni od dnia podpisania umowy. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni kalendarzowych. Pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W przypadku realizacji przedmiotu zamówienia z wykorzystaniem podwykonawców, Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę tych części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania proponowanych firm podwykonawców (część II sekcja D dokumentu JEDZ) – o ile są mu wiadome na tym etapie; dalej - punkt 8 SWZ. Zamawiający: a) nie wymaga wniesienia wadium, b) nie wymaga wniesienia przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej. Szczegółowe wymagania w tym zakresie zostały opisane w pkt 7.1.4 SWZ. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, tj. załączników nr 1a, 1b, 1c, 1d, 1e do SWZ oraz określonych/żądanych w nich pozostałych przedmiotowych środków dowodowych (zaznaczonych znakiem „X” w kolumnie „Dokumenty do złożenia wraz z ofertą – zaznaczono w postaci „X”).
Wewnętrzny identyfikator: AL-OZP.272-29/26/ZP/PN
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 35815100 Kamizelki kuloodporne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 35813000 Hełmy wojskowe, 38632000 Noktowizory, 31521320 Latarki
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: część 1 zamówienia - 100 sztuk fabrycznie nowych miękkich kamizelek kuloodpornych o niskim profilu
Opis: Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 8 (dot. części 1 zamówienia) do Specyfikacji Warunków Zamówienia - dalej SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ oraz w projekcie umowy - dalej PPU, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Nazwy i kody wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 35815100-1 kamizelki kuloodporne. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy własnym transportem wraz z jego wniesieniem na swój koszt i ryzyko do siedziby Zamawiającego, tj. wskazanego przez Zamawiającego pomieszczenia w budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 1, 50-153 Wrocław. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp oraz zgodnie z SWZ. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. Zamawiający: a) nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej, b) nie przewiduje rozliczenia z Wykonawcą w walutach obcych, c) nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, d) nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych, e) nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia, f) nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych, g) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, h) z uwagi na przedmiot zamówienia, nie stawia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp, i) nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, j) nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej w miejscu dostawy przedmiotu zamówienia, k) na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający skraca termin składania ofert, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania ofert w przypadku, o którym mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 (w przypadku skróconego terminu składania ofert) , pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do zamawiającego nie później niż 7 dni przed upływem terminu składania ofert. PPU w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: 30 dni od daty podpisania umowy. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni kalendarzowych. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W przypadku realizacji przedmiotu zamówienia z wykorzystaniem podwykonawców, Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę tych części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania proponowanych firm podwykonawców (część II sekcja D dokumentu JEDZ) – o ile są mu wiadome na tym etapie, dalej patrz: zapisy SWZ. Zamawiający: a) nie wymaga wniesienia wadium, b) nie wymaga wniesienia przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie (w zakresie części 1 postępowania), co najmniej 1 dostawę środków ochrony balistycznej, o wartości nie mniejszej niż 100.000,00 zł brutto, zrealizowaną w ramach jednej umowy. Przez środki ochrony balistycznej rozumie się: kamizelki kuloodporne, hełmy balistyczne, płyty balistyczne oraz wyposażenie ochronne klasy NIJ. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełniać łącznie. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, tj. załącznika nr 1a (dot. części 1) do SWZ oraz określonych w nich pozostałych przedmiotowych środków dowodowych (zaznaczonych znakiem „X” w kolumnie „Dokumenty do złożenia wraz z ofertą – zaznaczono w postaci „X”). Oświadczenia i dokumenty składane wraz z ofertą - zostały określone w punkcie 2 SWZ - opis sposobu przygotowania i złożenia oferty. Sposób składania oraz wykaz oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw wykluczenia - określa punkt 8 SWZ. Rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej zostały określone w Opisach Przedmiotu Zamówienia. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://duw.ezamawiajacy.pl. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących Wykonawcy - punkt 18 SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: AL-OZP.272-29/26/ZP/PN - część 1 zamówienia
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: część 2 zamówienia - 16 sztuk fabrycznie nowych kamizelek kuloodpornych typu Plate Carrier wyposażonych w komplet płyt i wkładów balistycznych
Opis: Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 9 (dot. części 2 zamówienia) do Specyfikacji Warunków Zamówienia - dalej SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ oraz w projekcie umowy - dalej PPU, który stanowi załącznik nr 2a do SWZ. Nazwy i kody wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 35815100-1 kamizelki kuloodporne. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy własnym transportem wraz z jego wniesieniem na swój koszt i ryzyko do siedziby Zamawiającego, tj. wskazanego przez Zamawiającego pomieszczenia w budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 1, 50-153 Wrocław. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp oraz zgodnie z SWZ. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. Zamawiający: a) nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej, b) nie przewiduje rozliczenia z Wykonawcą w walutach obcych, c) nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, d) nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych, e) nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia, f) nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych, g) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, h) z uwagi na przedmiot zamówienia, nie stawia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp, i) nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, j) nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej w miejscu dostawy przedmiotu zamówienia, k) na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający skraca termin składania ofert, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania ofert w przypadku, o którym mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 (w przypadku skróconego terminu składania ofert) , pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do zamawiającego nie później niż 7 dni przed upływem terminu składania ofert. PPU w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy stanowi załącznik nr 2a do SWZ. Termin wykonania zamówienia: 30 dni od daty podpisania umowy. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni kalendarzowych. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W przypadku realizacji przedmiotu zamówienia z wykorzystaniem podwykonawców, Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę tych części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania proponowanych firm podwykonawców (część II sekcja D dokumentu JEDZ) – o ile są mu wiadome na tym etapie, dalej patrz: zapisy SWZ. Zamawiający: a) nie wymaga wniesienia wadium, b) nie wymaga wniesienia przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie (w zakresie części 1 postępowania), co najmniej 1 dostawę środków ochrony balistycznej, o wartości nie mniejszej niż 40.000,00 zł brutto, zrealizowaną w ramach jednej umowy. Przez środki ochrony balistycznej rozumie się: kamizelki kuloodporne, hełmy balistyczne, płyty balistyczne oraz wyposażenie ochronne klasy NIJ. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełniać łącznie. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, tj. załącznika nr 1b (dot. części 2) do SWZ oraz określonych w nich pozostałych przedmiotowych środków dowodowych (zaznaczonych znakiem „X” w kolumnie „Dokumenty do złożenia wraz z ofertą – zaznaczono w postaci „X”). Oświadczenia i dokumenty składane wraz z ofertą - zostały określone w punkcie 2 SWZ - opis sposobu przygotowania i złożenia oferty. Sposób składania oraz wykaz oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw wykluczenia - określa punkt 8 SWZ. Rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej zostały określone w Opisach Przedmiotu Zamówienia. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://duw.ezamawiajacy.pl. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących Wykonawcy - punkt 18 SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: AL-OZP.272-29/26/ZP/PN - część 2 zamówienia
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: część 3 zamówienia - 120 sztuk fabrycznie nowych hełmów balistycznych przeznaczonych do ochrony głowy personelu
Opis: Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 10 (dot. części 3 zamówienia) do Specyfikacji Warunków Zamówienia - dalej SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ oraz w projekcie umowy - dalej PPU, który stanowi załącznik nr 2b do SWZ. Nazwy i kody wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 35813000-6 hełmy. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy własnym transportem wraz z jego wniesieniem na swój koszt i ryzyko do siedziby Zamawiającego, tj. wskazanego przez Zamawiającego pomieszczenia w budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 1, 50-153 Wrocław. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp oraz zgodnie z SWZ. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. Zamawiający: a) nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej, b) nie przewiduje rozliczenia z Wykonawcą w walutach obcych, c) nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, d) nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych, e) nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia, f) nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych, g) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, h) z uwagi na przedmiot zamówienia, nie stawia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp, i) nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, j) nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej w miejscu dostawy przedmiotu zamówienia, k) na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający skraca termin składania ofert, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania ofert w przypadku, o którym mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 (w przypadku skróconego terminu składania ofert) , pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do zamawiającego nie później niż 7 dni przed upływem terminu składania ofert. PPU w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy stanowi załącznik nr 2b do SWZ. Termin wykonania zamówienia: 30 dni od daty podpisania umowy. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni kalendarzowych. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W przypadku realizacji przedmiotu zamówienia z wykorzystaniem podwykonawców, Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę tych części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania proponowanych firm podwykonawców (część II sekcja D dokumentu JEDZ) – o ile są mu wiadome na tym etapie, dalej patrz: zapisy SWZ. Zamawiający: a) nie wymaga wniesienia wadium, b) nie wymaga wniesienia przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie (w zakresie części 1 postępowania), co najmniej 1 dostawę środków ochrony balistycznej, o wartości nie mniejszej niż 100.000,00 zł brutto, zrealizowaną w ramach jednej umowy. Przez środki ochrony balistycznej rozumie się: kamizelki kuloodporne, hełmy balistyczne, płyty balistyczne oraz wyposażenie ochronne klasy NIJ. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełniać łącznie. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, tj. załącznika nr 1c (dot. części 3) do SWZ oraz określonych w nich pozostałych przedmiotowych środków dowodowych (zaznaczonych znakiem „X” w kolumnie „Dokumenty do złożenia wraz z ofertą – zaznaczono w postaci „X”). Oświadczenia i dokumenty składane wraz z ofertą - zostały określone w punkcie 2 SWZ - opis sposobu przygotowania i złożenia oferty. Sposób składania oraz wykaz oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw wykluczenia - określa punkt 8 SWZ. Rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej zostały określone w Opisach Przedmiotu Zamówienia. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://duw.ezamawiajacy.pl. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących Wykonawcy - punkt 18 SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: AL-OZP.272-29/26/ZP/PN - część 3 zamówienia
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 35813000 Hełmy wojskowe
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: część 5 zamówienia - 140 sztuk fabrycznie nowych latarek przeznaczonych do mocowania na hełmie balistycznym, lekkim hełmie ratowniczym lub strażackim
Opis: Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 12 (dot. części 5 zamówienia) do Specyfikacji Warunków Zamówienia - dalej SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ oraz w projekcie umowy - dalej PPU, który stanowi załącznik nr 2d do SWZ. Nazwy i kody wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 31521320-3 latarki na hełm. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy własnym transportem wraz z jego wniesieniem na swój koszt i ryzyko do siedziby Zamawiającego, tj. wskazanego przez Zamawiającego pomieszczenia w budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 1, 50-153 Wrocław. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp oraz zgodnie z SWZ. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. Zamawiający: a) nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej, b) nie przewiduje rozliczenia z Wykonawcą w walutach obcych, c) nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, d) nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych, e) nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia, f) nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych, g) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, h) z uwagi na przedmiot zamówienia, nie stawia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp, i) nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, j) nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej w miejscu dostawy przedmiotu zamówienia, k) na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający skraca termin składania ofert, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania ofert w przypadku, o którym mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 (w przypadku skróconego terminu składania ofert) , pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do zamawiającego nie później niż 7 dni przed upływem terminu składania ofert. PPU w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy stanowi załącznik nr 2d do SWZ. Termin wykonania zamówienia: 30 dni od daty podpisania umowy. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni kalendarzowych. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W przypadku realizacji przedmiotu zamówienia z wykorzystaniem podwykonawców, Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę tych części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania proponowanych firm podwykonawców (część II sekcja D dokumentu JEDZ) – o ile są mu wiadome na tym etapie, dalej patrz: zapisy SWZ. Zamawiający: a) nie wymaga wniesienia wadium, b) nie wymaga wniesienia przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie (w zakresie części 1 postępowania), co najmniej 1 dostawę środków ochrony balistycznej, o wartości nie mniejszej niż 20.000,00 zł brutto, zrealizowaną w ramach jednej umowy. Przez środki ochrony balistycznej rozumie się: kamizelki kuloodporne, hełmy balistyczne, płyty balistyczne oraz wyposażenie ochronne klasy NIJ. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełniać łącznie. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, tj. załącznika nr 1e (dot. części 5) do SWZ oraz określonych w nich pozostałych przedmiotowych środków dowodowych (zaznaczonych znakiem „X” w kolumnie „Dokumenty do złożenia wraz z ofertą – zaznaczono w postaci „X”). Oświadczenia i dokumenty składane wraz z ofertą - zostały określone w punkcie 2 SWZ - opis sposobu przygotowania i złożenia oferty. Sposób składania oraz wykaz oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw wykluczenia - określa punkt 8 SWZ. Rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej zostały określone w Opisach Przedmiotu Zamówienia. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://duw.ezamawiajacy.pl. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących Wykonawcy - punkt 18 SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: AL-OZP.272-29/26/ZP/PN część 5 zamówienia
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 31521320 Latarki
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: część 4 zamówienia - 2 sztuk fabrycznie nowych gogli noktowizyjnych binokularnych, przeznaczonych do montażu na hełmie taktycznym, umożliwiających prowadzenie obserwacji w warunkach ograniczonego oświetlenia oraz całkowitego braku światła
Opis: Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 11 (dot. części 4 zamówienia) do Specyfikacji Warunków Zamówienia - dalej SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ oraz w projekcie umowy - dalej PPU, który stanowi załącznik nr 2c do SWZ. Nazwy i kody wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 38632000-4 gogle noktowizyjne. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy własnym transportem wraz z jego wniesieniem na swój koszt i ryzyko do siedziby Zamawiającego, tj. wskazanego przez Zamawiającego pomieszczenia w budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 1, 50-153 Wrocław. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp oraz zgodnie z SWZ. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. Zamawiający: a) nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej, b) nie przewiduje rozliczenia z Wykonawcą w walutach obcych, c) nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, d) nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych, e) nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia, f) nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych, g) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, h) z uwagi na przedmiot zamówienia, nie stawia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp, i) nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, j) nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej w miejscu dostawy przedmiotu zamówienia, k) na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający skraca termin składania ofert, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania ofert w przypadku, o którym mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 (w przypadku skróconego terminu składania ofert) , pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do zamawiającego nie później niż 7 dni przed upływem terminu składania ofert. PPU w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy stanowi załącznik nr 2c do SWZ. Termin wykonania zamówienia: 30 dni od daty podpisania umowy. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni kalendarzowych. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W przypadku realizacji przedmiotu zamówienia z wykorzystaniem podwykonawców, Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę tych części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania proponowanych firm podwykonawców (część II sekcja D dokumentu JEDZ) – o ile są mu wiadome na tym etapie, dalej patrz: zapisy SWZ. Zamawiający: a) nie wymaga wniesienia wadium, b) nie wymaga wniesienia przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie (w zakresie części 4 postępowania), co najmniej 1 dostawę środków ochrony balistycznej, o wartości nie mniejszej niż 20.000,00 zł brutto, zrealizowane w ramach jednej umowy. Przez środki ochrony balistycznej rozumie się: kamizelki kuloodporne, hełmy balistyczne, płyty balistyczne oraz wyposażenie ochronne klasy NIJ. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełniać łącznie. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, tj. załącznika nr 1d (dot. części 4) do SWZ oraz określonych w nich pozostałych przedmiotowych środków dowodowych (zaznaczonych znakiem „X” w kolumnie „Dokumenty do złożenia wraz z ofertą – zaznaczono w postaci „X”). Oświadczenia i dokumenty składane wraz z ofertą - zostały określone w punkcie 2 SWZ - opis sposobu przygotowania i złożenia oferty. Sposób składania oraz wykaz oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw wykluczenia - określa punkt 8 SWZ. Rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej zostały określone w Opisach Przedmiotu Zamówienia. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://duw.ezamawiajacy.pl. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących Wykonawcy - punkt 18 SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: AL-OZP.272-29/26/ZP/PN część 4 zamówienia
Główna klasyfikacja (cpv): 35815000 Odzież kuloodporna
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 38632000 Noktowizory