673048-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi w zakresie konserwacji publicznych instalacji oświetleniowych i sygnalizatorów – Wykonanie oświetlenia świątecznego Rzeszowa w sezonie 2026/2027, z elementów dekoracyjnych dostarczonych przez Wykonawcę
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Wykonanie oświetlenia świątecznego Rzeszowa w sezonie 2026/2027, z elementów dekoracyjnych dostarczonych przez Wykonawcę
Opis: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie oświetlenia świątecznego, z elementów dekoracyjnych dostarczonych przez wykonawcę, przy ulicach i placach, zlokalizowanych w centrum Rzeszowa, w ilości 613 szt. dekoracji, w ramach zamówienia podstawowego. Zamówienie obejmuje montaż elementów wraz z podłączeniem do punktów zasilania w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, objazdy kontrolne w godzinach świecenia, utrzymanie dekoracji w sprawności przez okres obowiązywania zamówienia, demontaż po zakończeniu zadania. Lokalizację oraz wzory dekoracji zawiera załącznik pn. „Specyfikacja dekoracji świątecznych 2026/2027 – zakres podstawowy”, który stanowi załącznik do projektowanych postanowień umowy. W okresie obowiązywania zamówienia, Zamawiający w ramach prawa opcji, przewiduje możliwość zwiększenia ilości dekoracji do montażu, na zasadach opisanych w § 2 projektowanych postanowieniach umowy. Prace będą często prowadzone przy czynnych urządzeniach elektrycznych, w pobliżu istniejących kabli i innych elementów miejskiej sieci oświetleniowej, znajdujących się pod napięciem. Zamawiający wymaga, aby pracownicy Wykonawcy, skierowani do realizacji zamówienia, posiadali odpowiednie kwalifikacje zawodowe (świadectwa): - dla osób zajmujących się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 lipca 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzenia posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2022 r. poz. 1392); załącznik nr 1, Grupa 1 punkty 2, 9 i 13 lub załącznik nr 2, Grupa 1 punkty 2, 7 i 10 lub odpowiadające im ważne kwalifikacje (świadectwa kwalifikacyjne) nabyte (wydane) na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów (przez świadectwo kwalifikacyjne rozumie się świadectwo wydane zgodnie z art. 54 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2026 r. poz. 43 z późn. zm.), zwanej dalej „PE”, oraz rozporządzenia MKiŚ lub tożsame świadectwo uznane przez Prezesa URE zgodnie z art. 54 ust. 2b PE, nabyte w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, w rozumieniu ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2026 r. poz. 166). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: 1. Specyfikacja dekoracji świątecznych 2026/2027 – zakres podstawowy, Specyfikacja pionów do zasilania dekoracji, stanowiące załączniki do specyfikacji (dostępne w oddzielnych plikach); 2. projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami.
Wewnętrzny identyfikator: ZP-D.271.102.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 50232000 Usługi w zakresie konserwacji publicznych instalacji oświetleniowych i sygnalizatorów
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji: Rodzaj i maksymalna wartość opcji: Zakres zamówienia objętego prawem opcji polegać będzie na wykonaniu oświetlenia świątecznego w dodatkowych lokalizacjach, z wykorzystaniem niektórych wzorów z zakresu podstawowego i nie przekroczy 20% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie obejmie montaż elementów wraz z podłączeniem do punktów zasilania w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, objazdy kontrolne w godzinach świecenia, utrzymanie dekoracji w sprawności przez okres obowiązywania zamówienia, demontaż po zakończeniu zadania. Ceny jednostkowe za zamówienie realizowane w ramach opcji będą takie same jak dla zamówienia podstawowego. Okoliczności skorzystania z opcji: Zamawiający uruchomi prawo opcji w przypadku podjęcia decyzji o wykonaniu dodatkowego oświetlenia świątecznego na terenie Rzeszowa i po zabezpieczeniu środków finansowych na jego realizację.