673197-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi w zakresie transportu drogowego – Dowozy szkolne - usługi transportowe
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dowozy szkolne - usługi transportowe
Opis: Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ. 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia przypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku przypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każdy dowożony uczeń musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniami w czasie dowozu i odwozu uczniów do i z szkół. Opiekunem dowozu nie może być kierowca autobusu. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem dzieci i młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób, tj. kierowców które będą przewoziły autobusami dzieci i uczniów z placówek oświatowych na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2026 r. Dz. U. poz. 110 ze zm.).
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 60100000 Usługi w zakresie transportu drogowego
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 60130000 Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Przewóz regularny specjalny uczniów do szkół gminy Gostyń, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2027 roku do czerwca 2027 roku.
Opis: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia przypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku przypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każdy dowożony uczeń musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniami w czasie dowozu i odwozu uczniów do i z szkół. Opiekunem dowozu nie może być kierowca autobusu. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem dzieci i młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób, tj. kierowców które będą przewoziły autobusami dzieci i uczniów z placówek oświatowych na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2026 r. Dz. U. poz. 110 ze zm.).
Opcje:
Opis opcji: Brak opcji i wznowień
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Przewóz wahadłowy dzieci i uczniów ze szkół i przedszkoli gminy Gostyń na basen w Gostyniu przy ulicy Starogostyńskiej 9a, według tras i harmonogramu określonego w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2027 roku do czerwca 2027 roku
Opis: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia przypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku przypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każdy dowożony uczeń musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób, tj. kierowców które będą przewoziły autobusami dzieci i uczniów z placówek oświatowych na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej.
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Przewóz regularny specjalny dzieci do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Gostyniu na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2027 roku do czerwca 2027 roku.
Opis: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy. 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia przypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku przypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każdy dowożony uczeń musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób, tj. kierowców które będą przewoziły autobusami dzieci i uczniów z placówek oświatowych na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej.
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Przewóz regularny specjalny dzieci do Przedszkola Samorządowego w Goli i Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gostyniu, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2027 roku do czerwca 2027 roku.
Opis: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy. 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każde dowożone dziecko musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Wykonawca zapewni opiekę nad dziećmi w czasie dowozu i odwozu do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca autobusu. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem dzieci w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym dzieciom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy która będzie przewoziła busem dzieci do Przedszkola Samorządowego w Goli na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2026 r. Dz. U. poz. 110 ze zm.).
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: Przewóz regularny specjalny uczniów niepełnosprawnych do Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu oraz do Zespołów Rewalidacyjno – Wychowawczych w Chwałkowie, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2027 roku do czerwca 2027 roku.
Opis: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia przypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku przypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniem w czasie dowozu i odwozu ucznia do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca busa. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 7. Do obsługi realizacji dowozu ucznia niepełnosprawnego należy zabezpieczyć pojazd przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, dostosowany do przewozu osób na wózku inwalidzkim. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy która będzie przewoziła busem ucznia niepełnosprawnego na trasie określonej w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2026 r. Dz. U. poz. 110 ze zm.).
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: Przewóz regularny specjalny uczniów niepełnosprawnych do szkół specjalnych w Dąbczu, w Rydzynie i w Lesznie, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2027 roku do czerwca 2027 roku.
Opis: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia przypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku przypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każdy dowożony uczeń musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Wykonawca zapewni opiekę (2 osoby) nad uczniami w czasie dowozu i odwozu uczniów do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca busa. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy która będzie przewoziła busem uczniów niepełnosprawnych na trasie określonej w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2026 r. Dz. U. poz. 110 ze zm.).
Część zamówienia: LOT-0007
Tytuł: Przewóz regularny specjalny uczniów niepełnosprawnych do szkoły specjalnej w Górznie, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2027 roku do czerwca 2027 roku.
Opis: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia przypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku przypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każdy dowożony uczeń musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniami w czasie dowozu i odwozu uczniów do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca busa. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy która będzie przewoziła busem uczniów niepełnosprawnych na trasie określonej w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2026 r. Dz. U. poz. 110 ze zm.).
Część zamówienia: LOT-0008
Tytuł: Przewóz regularny specjalny uczniów niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Borzęciczkach, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie poniedziałki i piątki od stycznia 2027 roku do czerwca 2027 roku.
Opis: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona tylko w poniedziałki i piątki z wyjątkiem świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia przypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku przypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniami w czasie dowozu i odwozu uczniów do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca busa. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 7. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy która będzie przewoziła busem uczniów niepełnosprawnych na trasie określonej w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 8. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2026 r. Dz. U. poz. 110 ze zm.).
Część zamówienia: LOT-0009
Tytuł: Przewóz regularny specjalny uczniów niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Owińskach, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2027 roku do czerwca 2027 roku.
Opis: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, likwidacji szkoły, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniami w czasie dowozu i odwozu uczniów do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca busa. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 7. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy która będzie przewoziła busem uczniów niepełnosprawnych na trasie określonej w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 8. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2026 r. Dz. U. poz. 110 ze zm.).
Część zamówienia: LOT-0010
Opis: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każdy dowożony uczeń musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniami w czasie dowozu i odwozu uczniów do i z szkół. Opiekunem dowozu nie może być kierowca autobusu. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem dzieci i młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób, tj. kierowców które będą przewoziły busami dzieci i uczniów z placówek oświatowych na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2026 r. Dz. U. poz. 110 ze zm.).