See the notice on TED website
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu operatora bezzałogowego statku powietrznego o masie do 25 kg oraz zorganizowanie i przeprowadzenie kursu programowania i obsługiwania procesu druku 3D z elementami dual-use w ramach projektu "Regionalne wsparcie rozwoju szkolnictwa zawodowego"
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu operatora bezzałogowego statku powietrznego o masie do 25 kg oraz zorganizowanie i przeprowadzenie kursu programowania i obsługiwania procesu druku 3D z elementami dual-use w ramach projektu "Regionalne wsparcie rozwoju szkolnictwa zawodowego", przy czym: 1) Zamawiający dokonał podziału zamówienia na części. Zamówienie zostało podzielone na 6 (sześć) części: • Część 1. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu operatora bezzałogowego statku powietrznego o masie do 25 kg dla 126 Uczniów; • Część 2. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu operatora bezzałogowego statku powietrznego o masie do 25 kg dla 137 Uczniów; • Część 3. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu operatora bezzałogowego statku powietrznego o masie do 25 kg dla 87 Uczniów; • Część 4. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu programowania i obsługiwania procesu druku 3D z elementami dual-use dla 64 Uczniów; • Część 5. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu programowania i obsługiwania procesu druku 3D z elementami dual-use dla 65 Uczniów; • Część 6. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu programowania i obsługiwania procesu druku 3D z elementami dual-use dla 80 Uczniów; 2) Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną/ne część/części zamówienia. 2. Opis przedmiotu zamówienia (w tym opis części zamówienia) został określony w załączniku nr 1a i załączniku 1b do SWZ oraz we wzorach umów, które stanowią załączniki nr 2a i 2b do SWZ. 3. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027. 4. Prawem właściwym dla niniejszego zamówienia (w tym dla umowy zawartej w wyniku tego postępowania i dla oceny skutków prawnych wszystkich dokumentów w tym zamówieniu) jest prawo polskie, z uwzględnieniem prawa Unii Europejskiej. 5. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zmawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 6. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów, to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w SWZ. 7. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 8. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. 9. Podwykonawstwo: 1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 2) W związku z realizacją zamówienia Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia. 3) Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (jeżeli są już znani) nazwy tych podwykonawców. 4) Powierzenie części podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie umowy. 10. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 11. Wymagania dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji niniejszego zamówienia: 1) Na podstawie art. 95 ust. 1 i 2 ustawy informuje, iż wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/ów na podstawie stosunku pracy osób, wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy. 2) Czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia, które Zamawiający wskazuje jako wymagające zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, są to czynności wymagające nadzoru ze strony Wykonawcy, z wyjątkiem: a) czynności, które wymagają prowadzenia działalności gospodarczej, b) czynności, które są wykonywane bezpośrednio i wyłącznie przez Wykonawcę. 3) Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności administracyjno - biurowe w trakcie realizacji zamówienia, tj. między innymi czynności związane z: a) zapewnieniem miejsc, w których będzie realizowany Kurs; b) zapewnieniem materiałów niezbędnych do przeprowadzenia Kursu; c) monitorowaniem udziału uczniów w Kursie; d) zapewnieniem ubezpieczenia uczniów; e) przygotowywaniem dokumentacji z przebiegu Kursu; f) bieżącym kontaktem z przedstawicielem Zamawiającego w zakresie dot. realizacji przedmiotu umowy.
Wewnętrzny identyfikator: DAZ-Z.272.55.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 359 ustawy Pzp przy udzielaniu zamówień na usługi społeczne stosuje się przepisy ustawy właściwe dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne - jeżeli wartość zamówienia wyrażona w złotych jest równa lub przekracza równowartość kwoty 750 000 euro, z możliwością wyłączenia stosowania wybranych przepisów ustawy Pzp, o których mowa w art. 360 tejże ustawy. W zakresie nieuregulowanym SWZ, zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp oraz Kodeksu cywilnego. Zamawiający zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp informuje, iż w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamawiający nie dopuszcza składania oferty w postaci katalogów elektronicznych ani dołączania katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Rozliczenie zamówienia prowadzone jest w PLN. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 1. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę o którym mowa w art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego tj. 1) Wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3; 2) Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3; 3) Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3. 2. Ponadto zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r., zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a)obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b)osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub; c)osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, Zamawiający dokona weryfikacji czy podmioty, o których mowa powyżej podlegają wykluczeniu na podstawie art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz czy podlegają zakazowi zamówień o którym mowa w art. 5k Rozporządzenia 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie z dnia 8 kwietnia 2022 r.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 80510000 Usługi szkolenia specjalistycznego
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 80530000 Usługi szkolenia zawodowego
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Część 1. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu operatora bezzałogowego statku powietrznego o masie do 25 kg dla 126 Uczniów
Opis: Opis przedmiotu zamówienia (w tym opis części zamówienia) został określony w załączniku nr 1a do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załączniki nr 2a do SWZ. 1. Wszelkie zmiany Umowy mogą być dokonane wyłącznie z uwzględnieniem ograniczeń zawartych w art. 455 ustawy Pzp. Zmiany Umowy wymagają formy pisemnego aneksu pod rygorem nieważności. 2. Wykonawca wnioskujący o zmianę Umowy przedkłada Zamawiającemu pisemne uzasadnienie konieczności wprowadzenia zmian do Umowy. 3. Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp Strony ustalają, że zmiany Umowy mogą dotyczyć: 1) któregokolwiek z terminów, o których mowa w Umowie lub 2) warunków płatności wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy lub 3) kadry, o których mowa w § 2. 4. Zmiany, o których mowa w ust. 3, mogą nastąpić w następujących przypadkach: 1) w zakresie, o którym mowa w ust. 3 pkt 1 - w przypadku przedłużenia lub przedłużania się terminu zakończenia postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia lub wystąpienia niezależnych od Wykonawcy okoliczności, które wystąpiły w trakcie realizacji Umowy, 2) w zakresie, o którym mowa w ust. 3 pkt 3 – na warunkach opisanych w § 2 ust. 2 i 3. 3) w zakresie, o którym mowa w ust. 3 - w przypadku wystąpienia siły wyższej, przez którą rozumie się zdarzenia, które łącznie spełniają trzy przesłanki: mają charakter zewnętrzny, są niemożliwe do przewidzenia i są niemożliwe do zapobieżenia.
Wewnętrzny identyfikator: Część 1
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Część 2. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu operatora bezzałogowego statku powietrznego o masie do 25 kg dla 137 Uczniów
Opis: Opis przedmiotu zamówienia (w tym opis części zamówienia) został określony w załączniku nr 1a do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2a do SWZ. 1. Wszelkie zmiany Umowy mogą być dokonane wyłącznie z uwzględnieniem ograniczeń zawartych w art. 455 ustawy Pzp. Zmiany Umowy wymagają formy pisemnego aneksu pod rygorem nieważności. 2. Wykonawca wnioskujący o zmianę Umowy przedkłada Zamawiającemu pisemne uzasadnienie konieczności wprowadzenia zmian do Umowy. 3. Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp Strony ustalają, że zmiany Umowy mogą dotyczyć: 1) któregokolwiek z terminów, o których mowa w Umowie lub 2) warunków płatności wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy lub 3) kadry, o których mowa w § 2. 4. Zmiany, o których mowa w ust. 3, mogą nastąpić w następujących przypadkach: 1) w zakresie, o którym mowa w ust. 3 pkt 1 - w przypadku przedłużenia lub przedłużania się terminu zakończenia postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia lub wystąpienia niezależnych od Wykonawcy okoliczności, które wystąpiły w trakcie realizacji Umowy, 2) w zakresie, o którym mowa w ust. 3 pkt 3 – na warunkach opisanych w § 2 ust. 2 i 3. 3) w zakresie, o którym mowa w ust. 3 - w przypadku wystąpienia siły wyższej, przez którą rozumie się zdarzenia, które łącznie spełniają trzy przesłanki: mają charakter zewnętrzny, są niemożliwe do przewidzenia i są niemożliwe do zapobieżenia.
Wewnętrzny identyfikator: Część 2
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Część 3. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu operatora bezzałogowego statku powietrznego o masie do 25 kg dla 87 Uczniów
Wewnętrzny identyfikator: Część 3
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Część 4. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu programowania i obsługiwania procesu druku 3D z elementami dual-use dla 64 Uczniów
Opis: Opis przedmiotu zamówienia (w tym opis części zamówienia) został określony w załączniku 1b do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2b do SWZ. 1. Wszelkie zmiany Umowy mogą być dokonane wyłącznie z uwzględnieniem ograniczeń zawartych w art. 455 ustawy Pzp. Zmiany Umowy wymagają formy pisemnego aneksu pod rygorem nieważności. 2. Wykonawca wnioskujący o zmianę Umowy przedkłada Zamawiającemu pisemne uzasadnienie konieczności wprowadzenia zmian do Umowy. 3. Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp Strony ustalają, że zmiany Umowy mogą dotyczyć: 1) któregokolwiek z terminów, o których mowa w Umowie lub 2) warunków płatności wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy lub 3) kadry, o których mowa w § 2. 4. Zmiany, o których mowa w ust. 3, mogą nastąpić w następujących przypadkach: 1) w zakresie, o którym mowa w ust. 3 pkt 1 - w przypadku przedłużenia lub przedłużania się terminu zakończenia postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia lub wystąpienia niezależnych od Wykonawcy okoliczności, które wystąpiły w trakcie realizacji Umowy, 2) w zakresie, o którym mowa w ust. 3 pkt 3 – na warunkach opisanych w § 2 ust. 2 i 3. 3) w zakresie, o którym mowa w ust. 3 - w przypadku wystąpienia siły wyższej, przez którą rozumie się zdarzenia, które łącznie spełniają trzy przesłanki: mają charakter zewnętrzny, są niemożliwe do przewidzenia i są niemożliwe do zapobieżenia.
Wewnętrzny identyfikator: Część 4
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: Część 5. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu programowania i obsługiwania procesu druku 3D z elementami dual-use dla 65 Uczniów
Opis: Opis przedmiotu zamówienia (w tym opis części zamówienia) został określony w załączniku nr 1b do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2b do SWZ. 1. Wszelkie zmiany Umowy mogą być dokonane wyłącznie z uwzględnieniem ograniczeń zawartych w art. 455 ustawy Pzp. Zmiany Umowy wymagają formy pisemnego aneksu pod rygorem nieważności. 2. Wykonawca wnioskujący o zmianę Umowy przedkłada Zamawiającemu pisemne uzasadnienie konieczności wprowadzenia zmian do Umowy. 3. Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp Strony ustalają, że zmiany Umowy mogą dotyczyć: 1) któregokolwiek z terminów, o których mowa w Umowie lub 2) warunków płatności wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy lub 3) kadry, o których mowa w § 2. 4. Zmiany, o których mowa w ust. 3, mogą nastąpić w następujących przypadkach: 1) w zakresie, o którym mowa w ust. 3 pkt 1 - w przypadku przedłużenia lub przedłużania się terminu zakończenia postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia lub wystąpienia niezależnych od Wykonawcy okoliczności, które wystąpiły w trakcie realizacji Umowy, 2) w zakresie, o którym mowa w ust. 3 pkt 3 – na warunkach opisanych w § 2 ust. 2 i 3. 3) w zakresie, o którym mowa w ust. 3 - w przypadku wystąpienia siły wyższej, przez którą rozumie się zdarzenia, które łącznie spełniają trzy przesłanki: mają charakter zewnętrzny, są niemożliwe do przewidzenia i są niemożliwe do zapobieżenia.
Wewnętrzny identyfikator: Część 5
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: Część 6. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu programowania i obsługiwania procesu druku 3D z elementami dual-use dla 80 Uczniów
Opis: Opis przedmiotu zamówienia (w tym opis części zamówienia) został określony w załączniku nr 1b do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załączniki nr 2b do SWZ. 1. Wszelkie zmiany Umowy mogą być dokonane wyłącznie z uwzględnieniem ograniczeń zawartych w art. 455 ustawy Pzp. Zmiany Umowy wymagają formy pisemnego aneksu pod rygorem nieważności. 2. Wykonawca wnioskujący o zmianę Umowy przedkłada Zamawiającemu pisemne uzasadnienie konieczności wprowadzenia zmian do Umowy. 3. Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp Strony ustalają, że zmiany Umowy mogą dotyczyć: 1) któregokolwiek z terminów, o których mowa w Umowie lub 2) warunków płatności wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy lub 3) kadry, o których mowa w § 2. 4. Zmiany, o których mowa w ust. 3, mogą nastąpić w następujących przypadkach: 1) w zakresie, o którym mowa w ust. 3 pkt 1 - w przypadku przedłużenia lub przedłużania się terminu zakończenia postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia lub wystąpienia niezależnych od Wykonawcy okoliczności, które wystąpiły w trakcie realizacji Umowy, 2) w zakresie, o którym mowa w ust. 3 pkt 3 – na warunkach opisanych w § 2 ust. 2 i 3. 3) w zakresie, o którym mowa w ust. 3 - w przypadku wystąpienia siły wyższej, przez którą rozumie się zdarzenia, które łącznie spełniają trzy przesłanki: mają charakter zewnętrzny, są niemożliwe do przewidzenia i są niemożliwe do zapobieżenia.
Wewnętrzny identyfikator: Część 6