673925-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych – Wykonanie robót budowlano-montażowych dla zadania: „Budowa linii WN 110 kV relacji GPZ Ostróda – GPZ Olsztynek oraz rozbudowa GPZ Olsztynek” (Etap 3)
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Roboty budowlane
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Wykonanie robót budowlano-montażowych dla zadania: „Budowa linii WN 110 kV relacji GPZ Ostróda – GPZ Olsztynek oraz rozbudowa GPZ Olsztynek” (Etap 3)
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest budowa jednotorowej linii napowietrzno-kablowej WN 110 kV wraz z kablem światłowodowym na odcinku od słupa nr 71 (istn. słup nr 99 linii Ostróda - Gietrzwałd) do słupa nr 85/127, przebudowa linii jednotorowej na linię dwutorową od słupa nr 85/127 do GPZ Olsztynek wraz z przewodami OPGW oraz rozbudowa istniejącej rozdzielni 110 kV w GPZ Olsztynek w zakresie umożliwiającym wprowadzenie drugiego toru linii 110 kV. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa oraz STWiORB stanowiąca załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był wykonany zgodnie ze wskazanymi w niniejszej dokumentacji wytycznymi (załącznik nr 16 do SWZ) i instrukcjami oraz stanowiącymi załącznik do SWZ standardami (załącznik nr 17 do SWZ) i projektowanymi postanowieniami umowy (załącznik nr 14 do SWZ) 3. Zamawiający wymaga, aby: 3.1. wykonanie przedmiotu zamówienia było realizowane wyłącznie przy użyciu (niezależnie od jego sposobu czy też zakresu) oprogramowania, materiałów, produktów lub urządzeń, które pochodzą: 3.1.1 z państw członkowskich Unii Europejskiej, 3.2.1 lub z państw trzecich będących stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innych umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska, gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, przy czym ustalenia pochodzenie następuje zgodnie z art. 60 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. ustanawiającego unijny kodeks celny; 3.2. wykonanie przedmiotu zamówienia nie obejmowało: 3.2.1. żadnego produktu ICT, usługi ICT ani procesu ICT, które zostały wskazane w rekomendacji Pełnomocnika Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa, wydanej na podstawie art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej negatywny wpływ takich produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa (art. 226 ust. 1 pkt 17 ustawy Prawo zamówień publicznych) oraz 3.2.2. żadnego produktu ICT, którego typ został określony w decyzji ministra właściwego do spraw informatyzacji o uznaniu dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, wydanej na podstawie art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani żadnej usługi ICT lub procesu ICT określonych w takiej decyzji (art. 226 ust. 1 pkt 19 ustawy Prawo zamówień publicznych). Przez „produkt ICT”, „usługę ICT” oraz „proces ICT” należy rozumieć odpowiednio produkt, usługę oraz proces, o których mowa w art. 2 pkt 12–14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/881 z dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie ENISA (Agencji Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa) oraz certyfikacji cyberbezpieczeństwa w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz uchylenia rozporządzenia (UE) nr 526/2013 (akt o cyberbezpieczeństwie), w rozumieniu ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. 4. Zamawiający, uwzględniając że zakończenie realizacji umowy nastąpi po dniu 01.01.2028 r., informuje, że nie zaakceptuje żadnych urządzeń wykorzystujących fluorowane gazy cieplarniane o współczynniku globalnego ocieplenia równym 1 lub większym, ponieważ na dzień odbioru roboty budowlanej nie będzie mógł wprowadzić takiego urządzenia do użytku zgodnie z treścią art. 13 ust. 9 lit. a) i c) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/573 z dnia 7 lutego 2024 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych, zmieniającego dyrektywę (UE) 2019/1937 i uchylającego rozporządzenie (UE) nr 517/2014 (https://eur-lex.europa.eu/eli/reg/2024/573/oj?locale=pl). 5. W ramach zamówienia, Wykonawca dokona zakupu i montażu urządzeń i materiałów wykazanych w dokumentacji projektowej. Zdemontowane materiały należy przekazać zgodnie ze STWiORB. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do bieżącej kontroli źródła pochodzenia materiałów i urządzeń (producentów). 7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej gwarancji na warunkach opisanych w Umowie. 8. Wszystkie dostawy realizowane będą wraz z rozładunkiem i załadunkiem, siłami i na koszt Wykonawcy oraz organizowanym przez niego transportem.
Wewnętrzny identyfikator: P/6/0006/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45231400 Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 51000000 Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego), 71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne, 45100000 Przygotowanie terenu pod budowę, 45110000 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne, 45111000 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne, 45112000 Roboty w zakresie usuwania gleby, 45113000 Roboty na placu budowy, 45200000 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, 45223000 Roboty budowlane w zakresie konstrukcji, 45230000 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu, 45231000 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych, 45231400 Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych, 45232000 Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli, 45236000 Wyrównywanie terenu, 45300000 Roboty instalacyjne w budynkach, 45442200 Nakładanie powłok antykorozyjnych, 45500000 Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej, 45510000 Wynajem dźwigów wraz z obsługą operatorską, 45520000 Wynajem koparek wraz z obsługą operatorską, 51100000 Usługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznych, 51110000 Usługi instalowania sprzętu elektrycznego, 51900000 Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli, 71330000 Różne usługi inżynieryjne, 71332000 Geotechniczne usługi inżynieryjne, 71337000 Usługi inżynieryjne w zakresie zabezpieczenia przed korozją, 71340000 Zintegrowane usługi inżynieryjne, 71350000 Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne, 71500000 Usługi związane z budownictwem, 71355000 Usługi pomiarowe, 71356000 Usługi techniczne, 71520000 Usługi nadzoru budowlanego, 71540000 Usługi zarządzania budową, 45000000 Roboty budowlane
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001