674236-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Serwery komputerowe – Dostawa sprzętu komputerowego dla Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dostawa sprzętu komputerowego dla Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego dla Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, w tym: 10 szt. serwerów obliczeniowych i 20 szt. zestawów komputerów stacjonarnych. Zamówienie ma zostać dofinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach dotacji celowej na realizację inwestycji pod nazwą: „Zakup infrastruktury laboratoryjnej wspomagającej kształcenie na kierunkach strategicznych dla rozwoju gospodarki opartej o wiedzę: Automatyka, Robotyka i Systemy Sterowania oraz Sztuczna inteligencja”. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 3. Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: Politechnika Gdańska Wydział Elektrotechniki i Automatyki, ul. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk, budynek nr 12 pok. 201. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia. 5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 6. Wykonawca zobowiązany jest do jednoznacznego określenia zaoferowanych produktów, charakteryzując je poprzez wskazanie w formularzu rzeczowo-cenowym, stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ, wymaganych informacji umożliwiających identyfikację zaoferowanego przedmiotu zamówienia. Formularz stanowi treść oferty i nie podlega uzupełnieniu. Zamawiający wymaga ponadto złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych (dokumentację techniczną dla każdego elementu zaoferowanego przedmiotu zamówienia wyszczególnionego w Załączniku nr 3 tj. dla serwera, zestawu komputera stacjonarnego (jednostka centralna, monitor, klawiatura, mysz) potwierdzającą, że oferowane dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia. Szczegółowe informacje zawiera Rozdział XVII SWZ. 7. Zgodnie z możliwościami, jakie daje ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (art. 83 ust. 1 pkt 26 lit. a tej ustawy – tj. Dz. U. z 2026 r. poz. 1263), Zamawiający podejmie działania w kierunku zastosowania „zerowej” stawki podatku VAT do serwerów i zestawów komputerów stacjonarnych, które ujęte są w załączniku nr 8 do tej ustawy. Jeżeli Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie przyśle stosownego zaświadczenia w terminie wystawiania faktury, Wykonawca wystawi fakturę z podatkiem VAT, a po otrzymaniu ww. zaświadczenia wystawi fakturę korygującą podatek VAT. 8. Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, bez wcześniejszej eksploatacji, sprawny technicznie, wolny od wad prawnych i fizycznych, zgodny z zaleceniami, normami i obowiązującymi wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. 9. Nomenklatura (kod) wg CPV - 48822000-6 Serwery komputerowe, 48820000-2 Serwery, 30213000-5 Komputery osobiste, 30213300-8 Komputer biurkowy, 30231300-0 Monitory ekranowe, 30237200-1 Akcesoria komputerowe. 10. Gwarancja i rękojmia: Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji i rękojmi na oferowany przedmiot zamówienia w wymiarze co najmniej 24 miesięcy, liczonej od dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego bez uwag. 11. Zamawiający wymaga, aby termin realizacji całości zamówienia wyniósł do 14 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Zamawiający informuje, iż z uwagi na warunki dofinansowania ostateczny, nieprzekraczalny termin wykonania obu części zamówienia finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ustala się na dzień 15.12.2026 r. Jest to maksymalny termin realizacji przedmiotu umowy liczony od dnia zawarcia umowy do dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego bez uwag. Uwaga! Graniczny końcowy termin realizacji całości umowy i zapłaty za fakturę ustala się na dzień 31.12.2026 r. Po tym terminie zamawiający nie będzie dysponował środkami na realizację przedmiotu umowy i odstąpi od umowy bez Wyznaczania dodatkowego terminu, a wykonawca nie będzie wysuwał w stosunku do niego żadnych roszczeń z tego tytułu. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: 1) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp.
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 48822000 Serwery komputerowe
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 48820000 Serwery, 30213000 Komputery osobiste, 30213300 Komputer biurkowy, 30231300 Monitory ekranowe, 30237200 Akcesoria komputerowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego dla Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, w tym: 10 szt. serwerów obliczeniowych i 20 szt. zestawów komputerów stacjonarnych. Zamówienie ma zostać dofinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach dotacji celowej na realizację inwestycji pod nazwą: „Zakup infrastruktury laboratoryjnej wspomagającej kształcenie na kierunkach strategicznych dla rozwoju gospodarki opartej o wiedzę: Automatyka, Robotyka i Systemy Sterowania oraz Sztuczna inteligencja”. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 3. Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: Politechnika Gdańska Wydział Elektrotechniki i Automatyki, ul. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk, budynek nr 12 pok. 201. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia. 5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 6. Wykonawca zobowiązany jest do jednoznacznego określenia zaoferowanych produktów, charakteryzując je poprzez wskazanie w formularzu rzeczowo-cenowym, stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ, wymaganych informacji umożliwiających identyfikację zaoferowanego przedmiotu zamówienia. Formularz stanowi treść oferty i nie podlega uzupełnieniu. Zamawiający wymaga ponadto złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych (dokumentację techniczną dla każdego elementu zaoferowanego przedmiotu zamówienia wyszczególnionego w Załączniku nr 3 tj. dla serwera, zestawu komputera stacjonarnego (jednostka centralna, monitor, klawiatura, mysz) potwierdzającą, że oferowane dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia. Szczegółowe informacje zawiera Rozdział XVII SWZ. 7. Zgodnie z możliwościami, jakie daje ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (art. 83 ust. 1 pkt 26 lit. a tej ustawy – tj. Dz. U. z 2026 r. poz. 1263), Zamawiający podejmie działania w kierunku zastosowania „zerowej” stawki podatku VAT do serwerów i zestawów komputerów stacjonarnych, które ujęte są w załączniku nr 8 do tej ustawy. Jeżeli Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie przyśle stosownego zaświadczenia w terminie wystawiania faktury, Wykonawca wystawi fakturę z podatkiem VAT, a po otrzymaniu ww. zaświadczenia wystawi fakturę korygującą podatek VAT. 8. Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, bez wcześniejszej eksploatacji, sprawny technicznie, wolny od wad prawnych i fizycznych, zgodny z zaleceniami, normami i obowiązującymi wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. 9. Nomenklatura (kod) wg CPV - 48822000-6 Serwery komputerowe, 48820000-2 Serwery, 30213000-5 Komputery osobiste, 30213300-8 Komputer biurkowy, 30231300-0 Monitory ekranowe, 30237200-1 Akcesoria komputerowe. 10. Gwarancja i rękojmia: Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji i rękojmi na oferowany przedmiot zamówienia w wymiarze co najmniej 24 miesięcy, liczonej od dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego bez uwag. 11. Zamawiający wymaga, aby termin realizacji całości zamówienia wyniósł do 14 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Zamawiający informuje, iż z uwagi na warunki dofinansowania ostateczny, nieprzekraczalny termin wykonania obu części zamówienia finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ustala się na dzień 15.12.2026 r. Jest to maksymalny termin realizacji przedmiotu umowy liczony od dnia zawarcia umowy do dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego bez uwag. Uwaga! Graniczny końcowy termin realizacji całości umowy i zapłaty za fakturę ustala się na dzień 31.12.2026 r. Po tym terminie zamawiający nie będzie dysponował środkami na realizację przedmiotu umowy i odstąpi od umowy bez Wyznaczania dodatkowego terminu, a wykonawca nie będzie wysuwał w stosunku do niego żadnych roszczeń z tego tytułu.
Opcje:
Opis opcji: Nie dotyczy niniejszego postępowania.