2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dostawa i instalacja zestawów do rejestracji audio-wideo w przyjaznych pokojach przesłuchań
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja 1 zestawu do rejestracji audio-wideo w przyjaznym pokoju przesłuchań dla sądu powszechnego apelacji katowickiej.
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 30214000 Stacje robocze
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja 1 zestawu do rejestracji audio-wideo w przyjaznym pokoju przesłuchań dla sądu powszechnego apelacji katowickiej
Wewnętrzny identyfikator: ZP.261.16.2026
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający, zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji w zakresie możliwości zwiększenia przewidywanej wielkości przedmiotu zamówienia – tj. przewidywanej ilości zamawianych Zestawów, o maksymalnie 16 zestawów, z zastrzeżeniem że: a) Zamawiający ma prawo do skorzystania z prawa opcji od dnia zawarcia Umowy na zamówienie podstawowe (dalej Umowa) oraz nie później niż 180 dni licząc od dnia zawarcia Umowy; b) niewykonanie przez Zamawiającego Umowy w zakresie dodatkowych 1 do 16 zestawów ponad przewidywaną wielkości przedmiotu zamówienia nie wymaga podania przyczyn i nie stanowi podstawy odpowiedzialności Zamawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy – Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu; c) celem potwierdzenia skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej, zawierające informację o uruchomieniu prawa opcji ze wskazaniem ilości zamawianych Urządzeń w ramach opcji oraz wskazaniem lokalizacji dostaw i płatników za dostawy; d) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji poprzez złożenie jednokrotnie lub kilkukrotnie oświadczenia, o którym mowa w lit. c) powyżej, w zakresie określonym w niniejszym postanowieniu; e) wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu zestawów dostarczonych w ramach prawa opcji zostanie ustalone na podstawie cen jednostkowych zestawu wskazanych w ofercie Wykonawcy, (cena jednostkowa zestawu podczas realizacji prawa opcji będzie taka sama jak przy realizacji zamówienia podstawowego), f) Zestawy objęte prawem opcji zostaną dostarczone w terminie 180 dni, liczonych od dnia przekazania przez Zamawiającego oświadczenia, o którym mowa w lit. c) powyżej, zawierającego informację o uruchomieniu prawa opcji, g) dostawy objęte prawem opcji zostaną wykonane na zasadach określonych w Umowie; h) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku zwiększenia potrzeb jednostek sądownictwa, na rzecz których prowadzone jest postępowanie np. zwiększenie zapotrzebowania w jednostkach sądownictwa już istniejących oraz zagwarantowania środków finansowych.