2. Procedura
Procedura
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Niedźwiada w 2027 r
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie (odzysk i unieszkodliwianie) zmieszanych i gromadzonych selektywnie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Niedźwiada - niezależnie od ich ilości (za wyjątkiem odpadów zawierających azbest) oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w szczególności: 1) wyposażenie zgłoszonych przez zamawiającego nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej w niezbędne pojemniki do gromadzenia odpadów zmieszanych zgodnie z zapisami zawartymi w pkt 6 załącznika nr 1 do SWZ oraz odbiór pojemników po zakończeniu obowiązywania umowy. 2) wyposażenie zgłoszonych przez zamawiającego nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej w niezbędne pojemniki do gromadzenia odpadów zmieszanych oraz pojemników do zbiórki selektywnej zgodnie z zapisami zawartymi w pkt 6 załącznika nr 1 do SWZ oraz odbiór pojemników po zakończeniu obowiązywania umowy. 2. Szacunkowa ilość odpadów w zakresie podstawowym wynosi 1 133,29 Mg, w tym 947,86 Mg od mieszkańców i 185,43 Mg z PSZOK. Maksymalna ilość objęta prawem opcji wynosi dodatkowo 339,99 Mg, co daje maksymalnie 1 473,28 Mg. Ilości poszczególnych frakcji określono w załączniku nr 1 do SWZ i formularzu cenowym. 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie w Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb (zwiększonej ilości odpadów oddanych do odbioru przez mieszkańców) – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. 4. Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa (Załącznik nr 1 do SWZ) – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) oraz Projekt umowy stanowiący (Załącznik nr 2 do SWZ).
Wewnętrzny identyfikator: GK.271.27.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511200 Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90512000 Usługi transportu odpadów, 90513100 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Niedźwiada w 2027 r.”
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie (odzysk i unieszkodliwianie) zmieszanych i gromadzonych selektywnie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Niedźwiada - niezależnie od ich ilości (za wyjątkiem odpadów zawierających azbest) oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w szczególności: 1) wyposażenie zgłoszonych przez zamawiającego nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej w niezbędne pojemniki do gromadzenia odpadów zmieszanych zgodnie z zapisami zawartymi w pkt 6 załącznika nr 1 do SWZ oraz odbiór pojemników po zakończeniu obowiązywania umowy. 2) wyposażenie zgłoszonych przez zamawiającego nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej w niezbędne pojemniki do gromadzenia odpadów zmieszanych oraz pojemników do zbiórki selektywnej zgodnie z zapisami zawartymi w pkt 6 załącznika nr 1 do SWZ oraz odbiór pojemników po zakończeniu obowiązywania umowy. 4.2. Szacunkowa ilość odpadów w zakresie podstawowym wynosi 1 133,29 Mg, w tym 947,86 Mg od mieszkańców i 185,43 Mg z PSZOK. Maksymalna ilość objęta prawem opcji wynosi dodatkowo 339,99 Mg, co daje maksymalnie 1 473,28 Mg. Ilości poszczególnych frakcji określono w załączniku nr 1 do SWZ i formularzu cenowym. 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie w Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb (zwiększonej ilości odpadów oddanych do odbioru przez mieszkańców) – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. 4. Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa (Załącznik nr 1 do SWZ) – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) oraz Projekt umowy stanowiący (Załącznik nr 2 do SWZ).
Opcje:
Opis opcji: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie w Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb (zwiększonej ilości odpadów oddanych do odbioru przez mieszkańców) – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.