675578-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Przemysłowy sprzęt kuchenny – Dostawa wyposażenia stołówki żołnierskiej w sprzęt gastronomiczny
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dostawa wyposażenia stołówki żołnierskiej w sprzęt gastronomiczny
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia stołówki żołnierskiej w sprzęt gastronomiczny
Wewnętrzny identyfikator: 3/ŻYW/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Obowiązkowy czas publikacji przetargu zgodnie z przepisami ustawy musi pozostać dostępne nie krócej niż 30 dni od dnia opublikowania ogłoszenia. Po upływie tego okresu następuje otworzenie ofert złożonych w odpowiedzi na opublikowane ogłoszenie, ich ocena oraz przygotowanie dokumentacji prowadzącej do zawarcia umowy – czynności, które w praktyce wymagają kolejnych ok. 30 dni. Łącznie od daty publikacji do zawarcia umowy potrzeba więc minimum 60 dni. Ograniczenia budżetowe: • Środki finansowe przyznane w ramach PMT muszą być wykorzystane najpóźniej do 30 listopada 2026 r.; • Termin zakończenia remontu stołówki żołnierskiej jest wyznaczony na 30 listopada 2026 r. Realistyczny termin realizacji zamówienia W opisie przedmiotu zamówienia do oszacowania przedmiotu zamówienia podano termin dostawy i montażu zmywarki tunelowej oraz kapturowej 20 dni od złożenia zamówienia. Podczas obowiązkowej wizji lokalnej potencjalni wykonawcy poinformowali, że ze względu na charakter sprzętu i warunki instalacyjne nie są w stanie zakończyć produkcji i montażu w tak krótkim czasie – minimalny potrzebny termin to 30 dni. Możliwy termin realizacji dostawy oraz montażu dla poszczególnego asortymentu przewidywany jest od 02 listopada 2026 r. Możliwy termin dostawy i montażu poszczególnych urządzeń ustalono od 02 listopada 2026 r. Zakończenie procedur przetargowych oraz wyboru wykonawcy wydłuża czas na produkcję sprzętu pod wymiar, a w konsekwencji przyjęcie towaru. Wykonawca potrzebuje minimum pięciu dni roboczych na instalację i testy oraz przeszkolenie personelu z obsługi. Dlatego termin ten pozwala na zakończenie wszystkich prac przed ostatecznym rozliczeniem środków z PMT, wyznaczonym na 30 listopada 2026 r. Brak przyspieszenia przetargu przy zachowaniu standardowego, 60 dniowego harmonogramu (30 dni publikacja + 30 dni przygotowanie dokumentacji) do terminu podpisania umowy oraz 30 dniach na realizację umowy przypadałby po 30 listopada 2026 r., czyli po upływie ostatecznego terminu rozliczenia środków budżetowych oraz zakończenia remontu. Opóźnienie spowoduje utratę przyznanych środków PMT oraz brak możliwości zakończenia modernizacji stołówki w wyznaczonym terminie. Podsumowanie Aby zapewnić terminowe wykorzystanie środków, biorąc pod uwagę zakończenie prac remontowych oraz spełnienie wymogu technicznego (30 dniowy okres na dostawę i montaż), konieczne jest skrócenie terminu na składanie ofert w opublikowanym przetargu oraz przyspieszenie oceny ofert. Proponuje się przyjęcie najkrótszego dopuszczalnego terminu publikacji (16 dni) i jednoczesne skrócenie czasu procedowania dokumentacji do maksymalnie 20 dni, co łącznie pozwoli na zawarcie umowy najpóźniej w pierwszej połowie października 2026 r. oraz da czas potencjalnym Wykonawcom na dostawę oraz montaż sprzętu do 30 listopada 2026 r.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 39314000 Przemysłowy sprzęt kuchenny
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Dostawa zestawu 3 kociołków przechylnych elektrycznych
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawu 3 kociołków przechylnych elektrycznych
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 1
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Dostawa pieca konwekcyjno-parowego (20 półkowy)
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa pieca konwekcyjno-parowego (20 półkowy)
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 2
Główna klasyfikacja (cpv): 42214100 Piece kuchenne
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Dostawa kotła warzelnego elektrycznego 500L
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa kotła warzelnego elektrycznego 500L
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 3
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Dostawa zmywarki tunelowej i kapturowej
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa zmywarki tunelowej i kapturowej
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 4
Główna klasyfikacja (cpv): 42959000 Zmywarki do naczyń inne niż używane w gospodarstwie domowym
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: Dostawa ciągu gastronomicznego
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciągu gastronomicznego
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 5
Główna klasyfikacja (cpv): 39141000 Meble i wyposażenie kuchni
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: Dostawa frytownicy elektrycznej dwukomorowej na podstawie szafkowej otwartej
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa frytownicy elektrycznej dwukomorowej na podstawie szafkowej otwartej
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 6
Główna klasyfikacja (cpv): 39315000 Urządzenia restauracyjne
Część zamówienia: LOT-0007
Tytuł: Dostawa szafy chłodniczej przeszklonej o pojemności 250-320 l
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa szafy chłodniczej przeszklonej o pojemności 250-320 l
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 7
Główna klasyfikacja (cpv): 39711100 Chłodziarki i zamrażarki
Część zamówienia: LOT-0008
Tytuł: Dostawa płyty grillowej elektrycznej gładkiej, chromowanej na podstawie szafkowej otwartej
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa płyty grillowej elektrycznej gładkiej, chromowanej na podstawie szafkowej otwartej
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 8
Główna klasyfikacja (cpv): 39711400 Ruszty, płyty grzewcze (AGD), płytki do podgrzewania potraw i pierścienie do gotowania
Część zamówienia: LOT-0009
Tytuł: Dostawa trzonu kuchennego elektrycznego czteropłytowego na podstawie szafkowej otwartej
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa trzonu kuchennego elektrycznego czteropłytowego na podstawie szafkowej otwartej
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 9
Główna klasyfikacja (cpv): 39711361 Kuchenki elektryczne