2. Procedura
Procedura
Tytuł: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Firlej w 2027 roku
Opis: 4.1 Przedmiotem zamówienia jest 1. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach zamieszkałych w granicach administracyjnych Gminy Firlej. 2. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych na nieruchomościach, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. 3. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych, opakowań z papieru i tektury, papieru i tektury, szkła, opakowań ze szkła, tworzyw sztucznych, opakowań z tworzyw sztucznych, metali, odpadowej papy, zmieszanych odpadów opakowaniowych, farb, tuszy, farb drukarskich, opakowań zawierających pozostałości substancji niebezpiecznych, popiół paleniskowy z gospodarstw domowych, zużytych opon, przeterminowanych leków, igieł, strzykawek, odpadów tekstyliów i odzieży, odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych w zależności od rodzaju zbierane są w kontenerach KP-7, w workach lub luzem. Wyżej wymienione odpady będą odbierane z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w miejscowości Firlej przy ulicy Spacerowej 10A. 4. Dostarczenie worków foliowych do gromadzenia odpadów o pojemności 120 l, w ilości 350 000 sztuk/rok. Dopuszcza się stosowanie do odbioru szkła i popiołu worków o mniejszej pojemności. 5. Szacunkowa ilość odpadów zakresu podstawowego zamówienia wynosi 1 160,00 Mg. Ilość odpadów objęta prawem opcji: 200,00 Mg. Wskazane ilości odpadów są podane w celu ułatwienia wyceny zamówienia. Do określenia szacunkowej masy przyjęto ilość odebranych odpadów z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Firlej, z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w latach poprzednich. Powyższe ilości odpadów mogą ulec zmianie w wyniku ograniczenia lub zwiększenia wytwarzania odpadów przez mieszkańców. Zamawiający wskazuje, iż minimalna wartość świadczenia wynosi: 900,00 Mg odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych.
Wewnętrzny identyfikator: IR.271.30.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: 1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: - kierowania pojazdami specjalistycznymi służącymi do wykonywania zamówienia, - wykonywanie załadunku pojemników, worków do pojazdów specjalistycznych przystosowanych do odbioru odpadów, - sporządzanie ewidencji i sprawozdań wynikających z zawartej umowy. (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy 3. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie Umowy. 4. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej https://firlej.ezamawiajacy.pl 5. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.: - podłączenie do Internetu: min 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe); - komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta; - wybrana przeglądarka wpierana przez producenta: Firefox, Google Chrome lub MS Edge; 6. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające prawidłowe złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego: - zainstalowaną bezpłatną wersję oprogramowania Oracle JAVA w wersji co najmniej 1.8.0_202 lub użycie JAVA w wersji oprogramowania OpenJDK wydanej na licencji GPL. Rekomendowaną wersją jest AdoptOpenJDK, dostępną na stronie https://adoptopenjdk.net; - podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę; - certyfikat kwalifikowany zainstalowany na komputerze, na którym Wykonawca będzie się logował do konta (certyfikat musi być widoczny w magazynie logicznym certyfikatów systemu Windows o nazwie „Osobisty”). 7. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdział 11 SWZ. 8. Każdy Wykonawca może złożyć jedną ofertę. 9. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2023 r. poz. 57 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i złożona pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej za pośrednictwem Platformy. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc ze szczególnym wskazaniem na .pdf. W celu ewentualnej kompresji danych zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: .zip lub .7Z. 10. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdział 22 SWZ. 11. Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 12. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania - https://firlej.ezamawiajacy.pl
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90513100 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511000 Usługi wywozu odpadów, 90512000 Usługi transportu odpadów, 90533000 Usługi gospodarki odpadami
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: 4.1 Przedmiotem zamówienia jest 1. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach zamieszkałych w granicach administracyjnych Gminy Firlej. 2. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych na nieruchomościach, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. 3. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych, opakowań z papieru i tektury, papieru i tektury, szkła, opakowań ze szkła, tworzyw sztucznych, opakowań z tworzyw sztucznych, metali, odpadowej papy, zmieszanych odpadów opakowaniowych, farb, tuszy, farb drukarskich, opakowań zawierających pozostałości substancji niebezpiecznych, popiół paleniskowy z gospodarstw domowych, zużytych opon, przeterminowanych leków, igieł, strzykawek, odpadów tekstyliów i odzieży, odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych w zależności od rodzaju zbierane są w kontenerach KP-7, w workach lub luzem. Wyżej wymienione odpady będą odbierane z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w miejscowości Firlej przy ulicy Spacerowej 10A.. 4. Dostarczenie worków foliowych do gromadzenia odpadów o pojemności 120 l, w ilości 350 000 sztuk/rok. Dopuszcza się stosowanie do odbioru szkła i popiołu worków o mniejszej pojemności. 5. Szacunkowa ilość odpadów zakresu podstawowego zamówienia wynosi 1 160,00 Mg. Ilość odpadów objęta prawem opcji: 200,00 Mg. Wskazane ilości odpadów są podane w celu ułatwienia wyceny zamówienia. Do określenia szacunkowej masy przyjęto ilość odebranych odpadów z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Firlej, z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w latach poprzednich. Powyższe ilości odpadów mogą ulec zmianie w wyniku ograniczenia lub zwiększenia wytwarzania odpadów przez mieszkańców. Zamawiający wskazuje, iż minimalna wartość świadczenia wynosi: 900,00 Mg odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych.
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511300 Usługi zbierania śmieci, 90511000 Usługi wywozu odpadów, 90512000 Usługi transportu odpadów, 90533000 Usługi gospodarki odpadami
Opcje:
Opis opcji: Szacunkowa ilość odpadów zakresu podstawowego zamówienia wynosi 1 160,00 Mg. Ilość odpadów objęta prawem opcji: 200,00 Mg. Wskazane ilości odpadów są podane w celu ułatwienia wyceny zamówienia. Do określenia szacunkowej masy przyjęto ilość odebranych odpadów z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Firlej, z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w latach poprzednich. Powyższe ilości odpadów mogą ulec zmianie w wyniku ograniczenia lub zwiększenia wytwarzania odpadów przez mieszkańców. Zamawiający wskazuje, iż minimalna wartość świadczenia wynosi: 900,00 Mg odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb (zwiększonej ilości odpadów oddanych do odbioru przez mieszkańców) – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku, gdy ilość odpadów przekazanych przez mieszkańców przekroczy zakres podstawowy.