675750-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Aparatura kontrolna i badawcza – Dostawa optycznego grzebienia częstotliwości.
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dostawa optycznego grzebienia częstotliwości.
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja i uruchomienie optycznego grzebienia częstotliwości, zwanego dalej „sprzętem”, oraz 6-godzinne przeszkolenie stacjonarne 4 pracowników Zamawiającego z obsługi sprzętu. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia, jego zakres oraz wymagania jakościowe określone zostały w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 5 do SWZ. W przypadku wskazania w zapisach specyfikacji warunków zamówienia, nazw własnych, typów, modeli, symboli, należy zapisy te rozumieć jako zapisy o produkcie przykładowym. 3. Kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 38500000-7, 38636000-2. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia stanowi jedną funkcjonalną całość. Zamówienie dostosowane dla MŚP. 5. W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych do opisanych. 6. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Polska Sieć Infrastruktury Badawczej dla nauk ścisłych wspomaganych sztuczną inteligencją – PLAI4SCIENCE” realizowany w ramach Działania 2.4 Badawcza Infrastruktura Nowoczesnej Gospodarki Priorytet. Środowisko przyjazne innowacjom Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027.
Wewnętrzny identyfikator: 90-SZP.261.055.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: Niżej wskazana numeracja tożsama jest z zapisami SWZ: 1.Do oferty każdy wykonawca musi dołączyć: 1)oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, w skrócie: JEDZ (załącznik nr 2a do SWZ), stanowiące dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu), na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ustępie 2 niniejszego rozdziału; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie na formularzu JEDZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu). UWAGA: Informacje o certyfikacie, o którym mowa w rozdziale XV pkt 6-16 SWZ, wykonawca zamieszcza w części II sekcji A, w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu. Wykonawca powinien podać dane umożliwiające: • identyfikację certyfikatu; • ustalenie podmiotu certyfikującego; • odnalezienie certyfikatu w bazie; • ustalenie zakresu, w jakim wykonawca zamierza się nim posługiwać. 2)oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie tzw. „ustawy i rozporządzenia sankcyjnych” – załącznik nr 2b do SWZ, tymczasowo zastępujące podmiotowy środek dowodowy, o których mowa w ustępie 2 niniejszego rozdziału; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, ww. oświadczenie, składa każdy z wykonawców. 3)przedmiotowe środki dowodowe,o których mowa w ust. 6 niniejszego rozdziału: 6.Wraz z ofertą wykonawca musi złożyć niżej wskazane przedmiotowe środki dowodowe: 1)przedmiotowe środki dowodowe służące potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert (nie podlegające uzupełnieniu zgodnie z art. 107 ust 3 ustawy pzp): a)link (adres URL) lub kod QR do strony producenta lub dystrybutora sprzętu, na której znajduje się instrukcja obsługi, zawierająca informacje dla użytkownika dotyczące sposobu korzystania ze sprzętu w celu zminimalizowania wpływu na środowisko w czasie użytkowania, przeglądu, w tym dotyczące sposobu ograniczenia zużycia energii, a także zalecenia dotyczące odpowiedniej konserwacji sprzętu– Wykonawca uzupełni link lub kod QR w treści formularza oferty. Link lub kod QR musi być aktywny i prowadzić bezpośrednio do instrukcji Zamawiający dopuszcza instrukcję obsługi sprzętu zawierającą powyższe informacje w języku angielskim, bez tłumaczenia na język polski. 2)przedmiotowe środki dowodowe (podlegające uzupełnieniu w trybie art. 107 ust. 2 ustawy pzp): a)opis techniczny oferowanego sprzętu, np. opis techniczny lub/i karta katalogowa producenta lub/i karta produktu producenta, które pozwolą Zamawiającemu dokonać oceny zgodności sprzętu i jego elementów z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia (w zakresie wskazanych parametrów technicznych) - załączniku nr 5 do SWZ. Zamawiający dopuszcza opis techniczny oferowanego sprzętu np. opis techniczny lub/i kartę katalogową producenta lub/i kartę produktu producenta w języku angielskim, bez tłumaczenia na język polski.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 38500000 Aparatura kontrolna i badawcza
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 38636000 Specjalistyczne przyrządy optyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Dostawa optycznego grzebienia częstotliwości
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja i uruchomienie optycznego grzebienia częstotliwości, zwanego dalej „sprzętem”, oraz 6-godzinne przeszkolenie stacjonarne 4 pracowników Zamawiającego z obsługi sprzętu. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia, jego zakres oraz wymagania jakościowe określone zostały w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 5 do SWZ. W przypadku wskazania w zapisach specyfikacji warunków zamówienia, nazw własnych, typów, modeli, symboli, należy zapisy te rozumieć jako zapisy o produkcie przykładowym. 3. W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych do opisanych.