677046-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Urządzenia sieciowe – Dostawa przełączników sieciowych na potrzeby sądów powszechnych apelacji gdańskiej
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Dostawa przełączników sieciowych na potrzeby sądów powszechnych apelacji gdańskiej
Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych i nieużywanych, wolnych od wad fizycznych i prawnych oraz sprawnych technicznie przełączników i przewodów do stackowania przełączników wraz z zapewnieniem usług gwarancyjnych i licencji niezbędnych do zarządzania, na rzecz Sądu Apelacyjnego w Gdańsku oraz jednostek sądownictwa obszaru apelacji gdańskiej. Zakres zamówienia obejmuje dostawę przełączników i przewodów do stackowania przełączników, tj.: a. Przełącznik Zarządzany L2 Access/Desktop RACK – 24 porty – wersja 1 – 10 szt. (zakres podstawowy); b. Przełącznik Zarządzany L2 Access/Desktop RACK – 24 porty – wersja 2 – 1 szt. (zakres podstawowy); c. Przełącznik Zarządzany L2 Access/Desktop RACK – 48 portów – wersja 1 – 72 szt. (zakres podstawowy); d. Przełącznik Zarządzany L2 Access/Desktop RACK – 48 portów – wersja 2 – 8 szt. (zakres podstawowy); e. Przełącznik Zarządzany L2 Access/Desktop RACK – 48 portów POE – wersja 1 – 41 szt. (zakres podstawowy); f. Przełącznik Zarządzany L2 Access/Desktop RACK – 48 portów POE – wersja 2 – 29 szt. (zakres podstawowy); g. Przełącznik Zarządzany L3 Agregacja/Core RACK – 16 portów – wersja 1 – 6 szt. (zakres podstawowy); h. Przełącznik Zarządzany L3 Agregacja/Core RACK – 16 portów – wersja 2 – 6 szt. (zakres podstawowy); i. Przewód do stackowania przełączników L2 Access/Desktop RACK – 45 szt. (zakres podstawowy); j. Przełącznik zarządzalny 8-portowy – 332 szt. (zakres podstawowy). Zamawiający informuje, iż podczas realizacji zamówienia przewiduje prawo opcji. Zakres (rodzaj) asortymentu objętego prawem opcji jest tożsamy z zakresem asortymentu podstawowego, natomiast ilość asortymentu objętego prawem opcji ograniczona jest do 100% wartości wynagrodzenia brutto Wykonawcy w odniesieniu do zakresu asortymentu podstawowego.
Wewnętrzny identyfikator: I.261.15.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Możliwość zastosowania art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, tj. skrócenia terminu składania ofert do 15 dni, uzasadniona jest wystąpieniem pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przełączników sieciowych stanowiących element infrastruktury teleinformatycznej, niezbędnej do zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa funkcjonowania systemów informatycznych Zamawiającego. Aktualna sytuacja na rynku sprzętu IT, w szczególności wydłużające się terminy realizacji zamówień na urządzenia klasy Enterprise, wynikające ze zwiększonego popytu, powoduje ryzyko braku możliwości terminowej realizacji dostaw przy zastosowaniu standardowego terminu składania ofert. Skrócenie terminu składania ofert jest zatem niezbędne dla zapewnienia realizacji dostaw w terminach wynikających z potrzeb Zamawiającego, przy jednoczesnym zachowaniu czasu wystarczającego do przygotowania i złożenia ofert przez Wykonawców funkcjonujących na rynku właściwym dla przedmiotu zamówienia.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 32420000 Urządzenia sieciowe
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 32422000 Elementy składowe sieci
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001