677227-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne – Zakup i dostawa oprogramowania w ramach projektu „NETFORCE-Network for Finansial Crimes Against European Union Enforcement
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zakup i dostawa oprogramowania w ramach projektu „NETFORCE-Network for Finansial Crimes Against European Union Enforcement
Opis: Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą w ramach projektu „NETFORCE-Network for Finansial Crimes Against European Union Enforcement oprogramowania XRY PRO ULTIMATED lub oprogramowanie równoważne spełniające kryteria określone w załączniku nr 3 do SWZ. Zamawiający planuje zakupić 1 szt. tego oprogramowania. Funkcje programu opisane zostały w załącznikach nr 3 do SWZ stanowią minimalne wymagania Zamawiającego. Niespełnienie wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga, aby produkt był fabrycznie nowy, gatunku I, niepowystawowy, wolny od wad technicznych i prawnych, dopuszczony do obrotu, spełniał normy jakościowe i użytkowe wskazane przez Zamawiającego w załączniku nr 3 do SWZ. Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę producenta, nazwy, wersji lub innych dodatkowych danych umożliwiających jednoznaczną identyfikację oferowanego produktu w załączniku nr 1 do SWZ. Brak wpisania producenta, nazwy, wersji lub innych dodatkowych danych umożliwiających jednoznaczną identyfikację oferowanego produktu w formularzu ofertowym skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp – jako niezgodnej z warunkami zamówienia. Zamawiający wymaga, aby oferowane produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa albo produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Zamawiający na podstawie art. 257 może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia nie zostały mu przyznane.
Wewnętrzny identyfikator: ZP-2380-393/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Uzasadnienie procedury przyspieszonej: zgodnie z art. 138 ust. 4 Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp
Główne aspekty procedury: Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej pod adresem: https://slaska-policja.eb2b.com.pl. Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. Dokument sporządzony w języku obcym wraz z tłumaczeniem na język polski stanowią komplet. Zamawiający nie wyraża zgody, w przypadkach, o których mowa w art. 20 ust. 3 ustawy (§ 5 rozporządzenia w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie Dz.U. z 2020 poz. 2452). Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem https://slaska-policja.eb2b.com.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Załączniki”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem https://slaska-policja.eb2b.com.pl. do konkretnego Wykonawcy. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. 2020r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na https://slaska-policja.eb2b.com.pl. tj.:a) Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;b) Komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych – MS Windows 7, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje; c) Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;d) Włączona obsługa JavaScript;e) Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.f) Dopuszczalny format przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 50 MB w formatach: .pdf;g) Plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, jest w Systemie zaszyfrowany. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu składania ofert;h) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi przypiętą do dokumentu elektronicznego datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss), znajdującą się po lewej stronie dokumentu w kolumnie „Data przesłania”. Poniżej została określona instrukcja korzystania z Platformy, tj.: a) zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu. Po wprowadzeniu danych użytkownika tj. adresu e-mail oraz hasła zgłoszenie jest automatycznie akceptowane przez system;b) w zakładce „Postępowania”, „Lista postępowań otwartych” należy wybrać niniejsze postępowanie oraz korzystając z polecenia „zgłoś się do udziału w postępowaniu” przejść do Formularza rejestracyjnego – w przypadku, gdy Wykonawca nie posiada konta na Platformie lub panelu logowania użytkownika do Systemu;c) po wypełnieniu Formularza rejestracyjnego Wykonawca otrzyma e-maila informującego, że może dokonać pierwszego logowania do Platformy. Formaty plików wykorzystywanych przez Wykonawców powinny być zgodne z Obwieszczeniem Prezesa Rady Ministrów z 09.11.2017r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg (.j RODO. KLAUZULA INFORMACYJNA KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W KATOWICACH dla uczestników postępowań o udzielenie zamówień publicznych, Wykonawców oraz innych osób których dane osobowe pozyskano w związku z ubieganiem się o udzielenie zamówienia bądź w związku z realizacją zamówienia przez Wykonawcę. Klauzula informacyjna znajduje się pod adresem: https://slaska.bip.policja.gov.pl/ KWK/rodo/wydzial-zamowien-publicznych/44266,Wydzial-Zamowien-Publicznych.html. Pouczenie wynikające z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119).
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 48000000 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą w ramach projektu „NETFORCE-Network for Finansial Crimes Against European Union Enforcement oprogramowania XRY PRO ULTIMATED lub oprogramowanie równoważne spełniające kryteria/funkcjonalność określone w załączniku nr 3 do SWZ. Zamawiający planuje zakupić 1 szt. tego oprogramowania. Funkcje programu opisane zostały w załącznikach nr 3 do SWZ stanowią minimalne wymagania Zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby oferowane produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa albo produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie powyższych wymagań skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp. Zamawiający wyraża zgodę na zmianę dostarczanego produktu na inny niż ten, który został zaoferowany w formularzu ofertowym w przypadkach wykazania przez Wykonawcę, iż zaoferowany produkt został wycofany ze sprzedaży lub zaprzestano jego produkcji, brak jest dostępu do niego na rynku polskim (potwierdzone przez producenta lub przedstawiciela handlowego na rynku polskim). Zamawiający dopuszcza możliwość dostarczenia innego produktu pod warunkiem spełnienia wymagań wskazanych w ust. 3 sekcja IV SWZ, oraz gdy jego funkcjonalność nie jest gorsza niż produktu zaoferowanego, spełnia wymagania określone w dokumentach zamówienia co najmniej w stopniu równoważnym, a cena jednostkowa nie jest wyższa od zaoferowanej w formularzu ofertowym. W przypadku, o którym mowa wyżej Wykonawca musi uzyskać zgodę Zamawiającego na zmianę oferowanego produktu. Jeżeli Wykonawca nie uzasadni konieczności zmiany Zamawiającemu przysługuje prawo nie wyrażenia zgody na zmianę zaoferowanego produktu. W zaistniałym przypadku Wykonawca będzie zobligowany do dostarczenia zaoferowanego produktu zgodnego z treścią oferty. Zamawiający zgodę lub jej brak przekaże w formie pisemnej Wykonawcy. Cena oferty winna obejmować zakup wraz z dostawą do Zamawiającego tj. 40-038 Katowice ul. J. Lompy 19 blok „E”. Zamawiający wymaga, aby produkt był fabrycznie nowy, gatunku I, niepowystawowy, wolny od wad technicznych i prawnych, dopuszczony do obrotu, spełniał normy jakościowe i użytkowe wskazane przez Zamawiającego w załączniku nr 3.1 do SWZ. Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę producenta, nazwy, wersji lub innych dodatkowych danych umożliwiających jednoznaczną identyfikację oferowanego produktu w załączniku nr 1 do SWZ. Brak wpisania producenta, nazwy, wersji lub innych dodatkowych danych umożliwiających jednoznaczną identyfikację oferowanego produktu w formularzu ofertowym skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp, jako niezgodnej z warunkami zamówienia. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych w przypadku zaoferowania produktu równoważnego w postaci szczegółowego opisu oferowanego produktu wraz z analizą porównawczą z opisaną funkcjonalnością programu w załączniku nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis oferowanego produktu wraz z analizą porównawczą może zostać sporządzony w formie zestawienia i ma potwierdzać, że zaoferowane produkty są w pełni równoważne do wskazanych przez zamawiającego produktów w załączniku nr 3 do SWZ. Ciężar udowodnienia, ze oferowany produkt jest równoważny i spełnia wszystkie wymagania określone przez zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia załącznik nr 3 do SWZ spoczywa na Wykonawcy. Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. Dokument sporządzony w języku obcym wraz z tłumaczeniem na język polski stanowi komplet. Brak jednego z dokumentów będącego częścią kompletu będzie mieć zastosowanie art. 107 ust. 2. Zamawiający nie wyraża zgody, w przypadkach, o których mowa w art. 20 ust. 3 ustawy (§ 5 rozporządzenia w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie Dz.U. z 2020 poz. 2452). Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający w trybie art.107 ust. 2 wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, z zastrzeżeniem art. 107 ust. 3 ustawy. W przypadku nie złożenia przedmiotowych środków dowodowych na wezwanie, o którym mowa w pkt. 2.3, oferta podlegać będzie odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2 lit.c ustawy Pzp. W przypadku nie złożenia przedmiotowych środków dowodowych w języku polskim na wezwanie, o którym mowa w pkt. 2.2, oferta podlegać będzie odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2 lit. c ustawy Pzp. Wezwanie zamawiającego o uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych służyć będzie do stwierdzenia że zaoferowane produkty są w pełni równoważne do wskazanych przez zamawiającego w załączniku nr 3 do SWZ. Wezwanie zamawiającego o uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych jest wezwaniem jednokrotnym w obrębie tego samego przedmiotowego środka dowodowego.
Ilość: 1 sztuka