677512-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Części zapasowe do pojazdów do transportu towarów, pojazdów pasażersko-towarowych i samochodów – Bieżąca dostawa fabrycznie nowych części zamiennych i materiałów pomocniczych do autobusów eksploatowanych w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej Sp. z o.o.
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Bieżąca dostawa fabrycznie nowych części zamiennych i materiałów pomocniczych do autobusów eksploatowanych w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej Sp. z o.o.
Opis: Przedmiotem zamówienia jest: 1. zamówienie podstawowe: bieżąca dostawa fabrycznie nowych części zamiennych oraz materiałów pomocniczych, do autobusów eksploatowanych w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej Sp. z o.o.; 2. zamówienie objęte „prawem opcji”: bieżąca dostawa fabrycznie nowych części zamiennych oraz materiałów pomocniczych, do autobusów eksploatowanych w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej Sp. z o.o. – zwiększenie dostaw do 50% wartości zadania podstawowego; Przedmiot zamówienia został podzielony na 20 grup: 01) Elektrody i drut spawalniczy.02) Opony. 03) Amortyzatory. 04) Łożyska. 05) Gazy techniczne. 06) Farby, lakiery, kleje i inne materiały. 07) Podkładki, nakrętki, śruby i nity. 08) Uszczelki, pierścienie uszczelniające, opaski zaciskowe i smarowniczki. 09) Żarówki, świetlówki. 10) Wyroby gumowe i z tworzyw sztucznych. 11) Filtry. 12) Paski klinowe. 13) Akumulatory. 14) Środki do wulkanizacji (określono przykładowo wg katalogu TECH, TIPTOPOL) 15) Części do autobusu Autosan. 16) Części do autobusu Solaris. 17) Części do autobusu Mercedes-Benz. 18) Części do silnika DAF.
Wewnętrzny identyfikator: ZP.P.15.D.2026.DT
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art.257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. Procedura przygotowania, składania, badania, oceny i wyboru najkorzystniejszej oferty jest uregulowana przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, w szczególności w Dziale V Zamówienia sektorowe.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 34330000 Części zapasowe do pojazdów do transportu towarów, pojazdów pasażersko-towarowych i samochodów
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: Przedmiotem zamówienia jest: 1) zamówienie podstawowe: bieżąca dostawa fabrycznie nowych części zamiennych oraz materiałów pomocniczych, do autobusów eksploatowanych w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej Sp. z o.o.; 2) zamówienie objęte „prawem opcji”: bieżąca dostawa fabrycznie nowych części zamiennych oraz materiałów pomocniczych, do autobusów eksploatowanych w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej Sp. z o.o. – zwiększenie dostaw do 50% wartości zadania podstawowego; Szczegółowe warunki, opis zamówienia oraz postanowienia dotyczące uruchomienia prawa opcji określa SWZ i projektowane postanowienia umowy tj. Załącznik nr 1 do SWZ.
Główna klasyfikacja (cpv): 34300000 Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich
Opcje:
Opis opcji: Zamówienie objęte „prawem opcji” obejmuje bieżąca dostawa fabrycznie nowych części zamiennych oraz materiałów pomocniczych, do autobusów eksploatowanych w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej Sp. z o.o. – zwiększenie dostaw do 50% wartości zadania podstawowego. Szczegółowe postanowienia dotyczące uruchomienia prawa opcji zawierają projektowane postanowienia umowy tj. Załącznik nr 1 do SWZ.