677546-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne – (25) Pełnienie funkcji Inżyniera Projektu w zadaniu: „Budowa instalacji do fermentacji metanowej odpadów oraz budowa kompostowni w części przeznaczonej do stabilizacji frakcji podsitowej (0-80 mm) wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą na terenie zakładu „EKO DOLINA” Sp. z o.o. w Łężycach”
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Tytuł: (25) Pełnienie funkcji Inżyniera Projektu w zadaniu: „Budowa instalacji do fermentacji metanowej odpadów oraz budowa kompostowni w części przeznaczonej do stabilizacji frakcji podsitowej (0-80 mm) wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą na terenie zakładu „EKO DOLINA” Sp. z o.o. w Łężycach”
Opis: Pełnienie funkcji Inżyniera Projektu (dalej: IP) w zadaniu pn.: „Budowa instalacji do fermentacji metanowej odpadów oraz budowa kompostowni w części przeznaczonej do stabilizacji frakcji podsitowej (0-80 mm) wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą na terenie zakładu „EKO DOLINA” Sp. z o.o. w Łężycach” (zadanie zwane dalej również Przedsięwzięciem). 1. Usługa obejmuje w szczególności następujący zakres: 1) Weryfikacja i opiniowanie dokumentacji projektowej wykonanej przez wykonawcę robót pod kątem jej kompletności, prawidłowości i zgodności z dokumentacją zamówienia na wybór wykonawcy robót oraz obowiązującymi przepisami; 2) Pełnienie obowiązków nadzoru inwestorskiego w rozumieniu ustawy Prawo budowlane, a także innych czynności kontrolnych powierzonych przez Zamawiającego; 3) Monitorowanie postępów prac wykonawcy robót, dbanie o ich zgodność z umową zawartą w trybie “projektuj i buduj” oraz harmonogramem, a także nadzór nad jakością i bezpieczeństwem realizacji prac przez wykonawcę robót; 4) Identyfikowanie i rozwiązywanie potencjalnych problemów technicznych i operacyjnych, a także wdrażanie poprawek; 5) Zapewnianie stałej komunikacji i odpowiedniego obiegu informacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami procesu inwestycyjnego; 6) Przygotowywanie raportów o postępach robót, bieżących problemach i wynikach końcowych; 7) Zarządzanie ryzykiem: Analiza potencjalnych ryzyk i opracowywanie strategii ich minimalizacji. 2. Szczegółowy opis usługi IP stanowi załącznik nr 4 do SWZ - projektowane postanowienia umowy, wraz z załącznikami do niego, stanowiącymi opis przedmiotu zamówienia. 3. W zakresie Przedsięwzięcia objętego usługą IP wchodzi zaprojektowanie, wybudowanie, uruchomienie i przeprowadzenie wstępnej eksploatacji Instalacji do fermentacji metanowej odpadów oraz budowa kompostowni w części przeznaczonej do stabilizacji frakcji podsitowej (0-80 mm) oraz dostaw sprzętu mobilnego i wykonanie niezbędnej infrastruktury towarzyszącej na terenie zakładu „EKO DOLINA” Sp. z o.o. w Łężycach. Przedsięwzięcie realizowane będzie na działkach o numerach ewidencyjnych 7/60; 7/95; 177/2; 7/61; 7/62; 7/63; 7/44 obręb Łężyce, na terenie istniejącego Zakładu przy al. Parku Krajobrazowego 99 w Łężycach, 84-207 Koleczkowo, wg formuły ‘zaprojektuj i wybuduj’. Wykonawca robót będzie realizował Przedsięwzięcie w Etapach: ETAP I – wykonanie dokumentacji projektowej składającej się z projektu technolog., proj. budowlanego w zakresie proj. zagospod. terenu i projektu arch.-budowl. wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Dokumentacja projektowa musi spełniać wszelkie wymagania określone przez wszystkie wydane i uzyskane w ramach przedmiotowego Przedsięwzięcia decyzje, opinie, uzgodnienia i pozwolenia; Strony są zgodne, że PFU zawiera opis wytycznych i zakładanych funkcjonalności, dostaw, niezbędnych do realizacji Instalacji jako jedno przedsięwzięcie, obejmujące swym zakresem: a) zaprojektowanie kompostowni bioodpadów wraz z niezbędnymi elementami infrastruktury, b) zaprojektowanie instalacji suchej fermentacji oraz współpracujących z nią instalacji technolog. związanych z przygotowaniem wsadu do procesu, odwadnianiem pofermentu, magazynowaniem powstających w procesie biogazu oraz nawozu płynnego, instalacji energetycznego wykorzystania biogazu oraz niezbędnych elementów infrastruktury. ETAP II – obejmuje swym zakresem: A) wykonanie dokumentacji projektowej dla projektu techniczn. zawierającego projektowaną technologię oraz dokumentacji wykonawczej, STWiORB i kosztorysów - w zakresie określonym w PFU, B) wykonanie robót budowlanych, w tym rozbiórkowych, w zakresie wynikającym z dokumentacji opracowanych w ramach Etapu I i II, wraz ze wszystkimi innymi towarzyszącymi pracami oraz sprawowanie nadzoru autorskiego na budowie podczas realizacji tych robót budowlanych, C) modernizację instalacji i urządzeń energetycznych istniejącej elektrowni biogazowej, D) dostawa/y maszyn i urządzeń niezbędnych do właściwej eksploatacji instalacji w części przetwarzającej Bioodpady, E) dostawę urządzeń i sprzętu mobilnego F) szkolenie personelu Zamawiającego w zakresie eksploatacji obiektów, urządzeń i instalacji, oraz obsługi Sprzętu mobilnego, G) przeprowadzenie Rozruchów: mechanicznego („na sucho”) oraz technologicznego („na odpadach”) instalacji, potwierdzenia pełnej sprawności wszystkich elementów Instalacji i jej gotowości do normalnej eksploatacji oraz potwierdzenia osiągnięcia wymaganych parametrów technicznych i technologicznych, H) uzyskanie lub zmianę wszelkich niezbędnych pozwoleń, decyzji i innych dokumentów wynikających z obowiązujących przepisów prawa regulujących eksploatację w/w instalacji w ramach Zakładu (z wyjątkiem uzyskania Pozwolenia Zintegrowanego, dla którego Wykonawca opracuje stosowny wniosek); I) wykonanie badań pofermentatu stałego i płynnego, jako przyszłych produktów, uzyskanie decyzji o nadaniu numeru wet. oraz przygot. kompletnego wniosku o wydanie dec. zezw. na wprowadzenie produktów do obrotu handlowego, jako działań umożliwiających Zamawiającemu wprowadzenie do obrotu handlowego wytwarzanych produktów, ETAP III - Wstępna Eksploatacja przy udziale Wykonawcy, w warunkach normalnej eksploatacji Instalacji. ETAP IV – Serwis i konserwacja elementów Przedmiotu Umowy wg wymagań określonych w PFU w okresie gwaran., tj. w okresie: a) 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego Etapu II dla budynków, budowli, sieci i instalacji, b) 24 miesięcy od dnia odbioru końcowego Etapu II dla dostarczonego Sprzętu mobilnego, maszyn i urządzeń zgodnie z DTR sprzętu podlegającego serwisowi. 4. Wykonawca na własny koszt, w okresie realizacji Umowy ubezpieczy i zapewni ciągłość ubezpieczenia (lub spowoduje taki stan) zgodnie z terminami, warunkami oraz w wysokościach określonymi w załączniku nr 3 do umowy. 5. Na podstawie art. 16b ust. 2 uPzp Zamawiający informuje, że nie dopuszcza złożenia ofert z udziałem usług pochodzących z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych.
Wewnętrzny identyfikator: IZP-P/25/2026/IP-ferment
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71318000 Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne, 71520000 Usługi nadzoru budowlanego, 71540000 Usługi zarządzania budową
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71247000 Nadzór nad robotami budowlanymi, 71318000 Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne, 71520000 Usługi nadzoru budowlanego, 71540000 Usługi zarządzania budową