677645-2026 - Procedura konkurencyjna
Polska – Badawcze, testowe i naukowe symulatory techniczne – System modułowego zasilania elektrycznego z możliwością symulacji sieci elektroenergetycznej, baterii magazynów energii oraz paneli fotowoltaicznych
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Tytuł: System modułowego zasilania elektrycznego z możliwością symulacji sieci elektroenergetycznej, baterii magazynów energii oraz paneli fotowoltaicznych
Opis: System modułowego zasilania elektrycznego z możliwością symulacji sieci elektroenergetycznej, baterii magazynów energii oraz paneli fotowoltaicznych, składający się z sprzętowych symulatorów sieci elektroenergetycznej, zasilaczy dwukierunkowych AC/DC z możliwością symulacji baterii magazynów energii, ogniw fotowoltaicznych i paliwowych. System modułowego zasilania elektrycznego z możliwością symulacji sieci elektroenergetycznej, baterii magazynów energii oraz paneli fotowoltaicznych, składający się z sprzętowych symulatorów sieci elektroenergetycznej, zasilaczy dwukierunkowych AC/DC z możliwością symulacji baterii magazynów energii, ogniw fotowoltaicznych i paliwowych: a) Zestaw składający się z dwóch sekcji: jednej AC (sprzętowe symulatory sieci elektroenergetycznej) i drugiej DC (zasilacze dwukierunkowe AC/DC z możliwością symulacji baterii magazynów energii, ogniw fotowoltaicznych i paliwowych) z możliwością jednoczesnego wykorzystania obu sekcji w pełnym zakresie ich funkcjonalności. b) Zasilanie z sieci: 230/400Vrms +/-10%, 47÷53Hz, układ TN-S. c) Zabudowa zestawu w dwóch szafach typu „rack” o szerokości 19”, po jednej dla każdej sekcji. Wysokość montażowa każdej z szaf nie większa niż 40U. Minimalna rezerwa wysokości montażowej min. 6U w każdej szafie dla umożliwienia ewentualnej rozbudowy. d) Każda sekcja złożona ze współpracujących ze sobą modułów o mocy mniejszej niż moc sumaryczna sekcji, celem zwiększenia niezawodności na wypadek pojedynczej awarii. Liczba modułów współpracujących ze sobą w każdej z sekcji: od 4 do 10. e) Połączenia komunikacyjne pomiędzy modułami w ramach jednej sekcji realizowane przez łącza światłowodowe. f) W celu zapewnienia pełnej kompatybilności sprzętowo-programowej oraz jednolitej odpowiedzialności gwarancyjnej wszystkie moduły stanowiska muszą pochodzić od jednego producenta. g) Możliwość współpracy obu sekcji (AC i DC w zamkniętym obiegu energii pomiędzy sekcją AC i DC. Przewidziana trójfazowa moc zwarciowa sieci zasilającej w punkcie przyłączenia urządzeń: >1 MVA. h) Dostarczone urządzenia muszą pochodzić bezpośrednio od producenta lub z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych autoryzowanych przez producenta. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić możliwość potwierdzenia pochodzenia dostarczanego sprzętu z autoryzowanego kanału dystrybucji oraz zapewnić serwis gwarancyjny i pogwarancyjny autoryzowany przez producenta. i) Okres gwarancji wynosi 24 miesiące. j) Dostawa musi obejmować wszystkie przewody i akcesoria niezbędne do uruchomienia. W zależności od potrzeb Zamawiającego wymagane jest wsparcie zamawiającego w zakresie instalacji i uruchomienia urządzeń bez dodatkowego wynagrodzenia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.
Wewnętrzny identyfikator: KZKN-2/036/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: Zamawiający, zgodnie z art. 139 PZP, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 38970000 Badawcze, testowe i naukowe symulatory techniczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: System modułowego zasilania elektrycznego z możliwością symulacji sieci elektroenergetycznej, baterii magazynów energii oraz paneli fotowoltaicznych, składający się z sprzętowych symulatorów sieci elektroenergetycznej, zasilaczy dwukierunkowych AC/DC z możliwością symulacji baterii magazynów energii, ogniw fotowoltaicznych i paliwowych: a) Zestaw składający się z dwóch sekcji: jednej AC (sprzętowe symulatory sieci elektroenergetycznej) i drugiej DC (zasilacze dwukierunkowe AC/DC z możliwością symulacji baterii magazynów energii, ogniw fotowoltaicznych i paliwowych) z możliwością jednoczesnego wykorzystania obu sekcji w pełnym zakresie ich funkcjonalności. b) Zasilanie z sieci: 230/400Vrms +/-10%, 47÷53Hz, układ TN-S. c) Zabudowa zestawu w dwóch szafach typu „rack” o szerokości 19”, po jednej dla każdej sekcji. Wysokość montażowa każdej z szaf nie większa niż 40U. Minimalna rezerwa wysokości montażowej min. 6U w każdej szafie dla umożliwienia ewentualnej rozbudowy. d) Każda sekcja złożona ze współpracujących ze sobą modułów o mocy mniejszej niż moc sumaryczna sekcji, celem zwiększenia niezawodności na wypadek pojedynczej awarii. Liczba modułów współpracujących ze sobą w każdej z sekcji: od 4 do 10. e) Połączenia komunikacyjne pomiędzy modułami w ramach jednej sekcji realizowane przez łącza światłowodowe. f) W celu zapewnienia pełnej kompatybilności sprzętowo-programowej oraz jednolitej odpowiedzialności gwarancyjnej wszystkie moduły stanowiska muszą pochodzić od jednego producenta. g) Możliwość współpracy obu sekcji (AC i DC w zamkniętym obiegu energii pomiędzy sekcją AC i DC. Przewidziana trójfazowa moc zwarciowa sieci zasilającej w punkcie przyłączenia urządzeń: >1 MVA. h) Dostarczone urządzenia muszą pochodzić bezpośrednio od producenta lub z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych autoryzowanych przez producenta. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić możliwość potwierdzenia pochodzenia dostarczanego sprzętu z autoryzowanego kanału dystrybucji oraz zapewnić serwis gwarancyjny i pogwarancyjny autoryzowany przez producenta. i) Okres gwarancji wynosi 24 miesiące. j) Dostawa musi obejmować wszystkie przewody i akcesoria niezbędne do uruchomienia. W zależności od potrzeb Zamawiającego wymagane jest wsparcie zamawiającego w zakresie instalacji i uruchomienia urządzeń bez dodatkowego wynagrodzenia.