2. Procedura
Procedura
Tytuł: Wynajem autobusów i busów wraz z kierowcą w celu świadczenia usług przewozowych w krajowym transporcie drogowym (zamówienie z podziałem na 6 części)
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych przewozu osób autobusami oraz busami wraz z kierowcą w krajowym transporcie drogowym dla jednostek i instytucji wojskowych. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 6 następujących części: 1) Część nr 1: Wynajem autobusów i busów w miejscowości Rzeszów; 2) Część nr 2: Wynajem autobusów i busów w miejscowości Przemyśl, Żurawica; 3) Część nr 3: Wynajem autobusów i busów w miejscowości Jarosław, Gniewczyna Łańcucka; 4) Część nr 4: Wynajem autobusów i busów w miejscowości Nisko; 5) Część nr 5: Wynajem autobusów i busów w miejscowości Sanok; 6) Część nr 6: Wynajem autobusów i busów w miejscowości Dębica. 3. Opis przedmiotu zamówienia w zakresie każdej z części określa załącznik nr 5 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowne - załącznik nr 4 do SWZ 4. Przewidywaną ilość kilometrów określa: 1) zał. nr 1A do SWZ – dot. części nr 1, 2) zał. nr 1B do SWZ – dot. części nr 2, 3) zał. nr 1C do SWZ – dot. części nr 3, 4) zał. nr 1D do SWZ – dot. części nr 4, 5) zał. nr 1E do SWZ – dot. części nr 5, 6) zał. nr 1F do SWZ – dot. części nr 6. - w zależności od części, o które ubiegać będzie się Wykonawca. Załączniki te stanowią równocześnie formularze kalkulacji ceny ofertowej. 5. Wykonawca ponosi wszystkie koszty dotyczące świadczonej usługi, w tym w szczególności koszty związane z opłatami za autostrady, parkingi, przeprawy promowe, przejazdy przez tunele i mosty, inne opłaty drogowe oraz koszty osobowe których uregulowanie wymaga wykonanie zadania transportowego. 6. Wykonawcę obciążają również ewentualne koszty noclegów i wyżywienia dla kierowców wykonujących przedmiot umowy. 7. Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia przez cały okres obowiązywania umowy, na własny koszt pojazdów przy użyciu których realizowany jest przedmiot umowy (ubezpieczenie OC, NW). 8. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę żadnych osób wykonujących Przedmiot Zamówienia w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.
Wewnętrzny identyfikator: ZP/11/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 60172000 Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: 1. Wynajem autobusów i busów dla m. Rzeszów
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych przewozu osób autobusami oraz busami wraz z kierowcą w krajowym transporcie drogowym dla jednostek i instytucji wojskowych. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 6 następujących części: 1) Część nr 1: Wynajem autobusów i busów w miejscowości Rzeszów; 3. Opis przedmiotu zamówienia w zakresie każdej z części określa załącznik nr 5 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowne - załącznik nr 4 do SWZ 4. Przewidywaną ilość kilometrów określa: 1) zał. nr 1A do SWZ – dot. części nr 1.
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 1
Opcje:
Opis opcji: 1. Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji. 2. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1A do SWZ 3. Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie o zleceniu wykonania opcji w terminie nie później niż do dnia 26 listopada 2027 r. 4. Maksymalny wymiar (ilość) prawa opcji określony został w załączniku nr 1A do SWZ – dot. części nr 1, 5. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 6. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 7. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 8. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za przejechanie jednego kilometra w ramach świadczonej usługi transportowej dla poszczególnych rodzajów pojazdów) zaoferowanej przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 9. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 10. Każdorazowo oświadczenie w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostanie złożone przed wykorzystaniem kwoty wynagrodzenia umownego przysługującego Wykonawcy w zakresie zamówienia podstawowego albo zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji. 11. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości kilometrów objęte tym prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 12. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: 2. Wynajem autobusów i busów dla m. Przemyśl, Żurawica
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych przewozu osób autobusami oraz busami wraz z kierowcą w krajowym transporcie drogowym dla jednostek i instytucji wojskowych. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 6 następujących części: 1) Część nr 2: Wynajem autobusów i busów w miejscowości Przemyśl, Żurawica; 3. Opis przedmiotu zamówienia w zakresie każdej z części określa załącznik nr 5 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowne - załącznik nr 4 do SWZ 4. Przewidywaną ilość kilometrów określa: 1) zał. nr 1B do SWZ – dot. części nr 2.
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 2
Opis opcji: 1. Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji. 2. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1B do SWZ 3. Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie o zleceniu wykonania opcji w terminie nie później niż do dnia 26 listopada 2027 r. 4. Maksymalny wymiar (ilość) prawa opcji określony został w załączniku nr 1B do SWZ – dot. części nr 2, 5. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 6. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 7. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 8. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za przejechanie jednego kilometra w ramach świadczonej usługi transportowej dla poszczególnych rodzajów pojazdów) zaoferowanej przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 9. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 10. Każdorazowo oświadczenie w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostanie złożone przed wykorzystaniem kwoty wynagrodzenia umownego przysługującego Wykonawcy w zakresie zamówienia podstawowego albo zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji. 11. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości kilometrów objęte tym prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 12. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: 3. Wynajem autobusów i busów dla m. Jarosław, Gniewczyna Łańcucka
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych przewozu osób autobusami oraz busami wraz z kierowcą w krajowym transporcie drogowym dla jednostek i instytucji wojskowych. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 6 następujących części: 1) Część nr 3: Wynajem autobusów i busów w miejscowości Jarosław, Gniewczyna Łańcucka; 3. Opis przedmiotu zamówienia w zakresie każdej z części określa załącznik nr 5 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowne - załącznik nr 4 do SWZ 4. Przewidywaną ilość kilometrów określa: 1) zał. nr 1C do SWZ – dot. części nr 3.
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 3
Opis opcji: 1. Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji. 2. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1C do SWZ 3. Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie o zleceniu wykonania opcji w terminie nie później niż do dnia 26 listopada 2027 r. 4. Maksymalny wymiar (ilość) prawa opcji określony został w załączniku nr 1C do SWZ – dot. części nr 3, 5. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 6. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 7. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 8. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za przejechanie jednego kilometra w ramach świadczonej usługi transportowej dla poszczególnych rodzajów pojazdów) zaoferowanej przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 9. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 10. Każdorazowo oświadczenie w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostanie złożone przed wykorzystaniem kwoty wynagrodzenia umownego przysługującego Wykonawcy w zakresie zamówienia podstawowego albo zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji. 11. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości kilometrów objęte tym prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 12. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: 4. Wynajem autobusów i busów dla m. Nisko
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych przewozu osób autobusami oraz busami wraz z kierowcą w krajowym transporcie drogowym dla jednostek i instytucji wojskowych. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 6 następujących części: 1) Część nr 4: Wynajem autobusów i busów w miejscowości Nisko; 3. Opis przedmiotu zamówienia w zakresie każdej z części określa załącznik nr 5 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowne - załącznik nr 4 do SWZ 4. Przewidywaną ilość kilometrów określa: 1) zał. nr 1D do SWZ – dot. części nr 4.
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 4
Opis opcji: 1. Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji. 2. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1D do SWZ 3. Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie o zleceniu wykonania opcji w terminie nie później niż do dnia 26 listopada 2027 r. 4. Maksymalny wymiar (ilość) prawa opcji określony został w załączniku nr 1D do SWZ – dot. części nr 4, 5. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 6. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 7. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 8. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za przejechanie jednego kilometra w ramach świadczonej usługi transportowej dla poszczególnych rodzajów pojazdów) zaoferowanej przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 9. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 10. Każdorazowo oświadczenie w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostanie złożone przed wykorzystaniem kwoty wynagrodzenia umownego przysługującego Wykonawcy w zakresie zamówienia podstawowego albo zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji. 11. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości kilometrów objęte tym prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 12. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: 5. Wynajem autobusów i busów dla m. Sanok
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych przewozu osób autobusami oraz busami wraz z kierowcą w krajowym transporcie drogowym dla jednostek i instytucji wojskowych. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 6 następujących części: 1) Część nr 5: Wynajem autobusów i busów w miejscowości Sanok; 3. Opis przedmiotu zamówienia w zakresie każdej z części określa załącznik nr 5 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowne - załącznik nr 4 do SWZ 4. Przewidywaną ilość kilometrów określa: 1) zał. nr 1E do SWZ – dot. części nr 5.
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 5
Opis opcji: 1. Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji. 2. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1E do SWZ 3. Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie o zleceniu wykonania opcji w terminie nie później niż do dnia 26 listopada 2027 r. 4. Maksymalny wymiar (ilość) prawa opcji określony został w załączniku nr 1E do SWZ – dot. części nr 5, 5. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 6. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 7. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 8. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za przejechanie jednego kilometra w ramach świadczonej usługi transportowej dla poszczególnych rodzajów pojazdów) zaoferowanej przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 9. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 10. Każdorazowo oświadczenie w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostanie złożone przed wykorzystaniem kwoty wynagrodzenia umownego przysługującego Wykonawcy w zakresie zamówienia podstawowego albo zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji. 11. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości kilometrów objęte tym prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 12. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: 6. Wynajem autobusów i busów dla m. Dębica
Opis: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych przewozu osób autobusami oraz busami wraz z kierowcą w krajowym transporcie drogowym dla jednostek i instytucji wojskowych. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 6 następujących części: 1) Część nr 6: Wynajem autobusów i busów w miejscowości Dębica; 3. Opis przedmiotu zamówienia w zakresie każdej z części określa załącznik nr 5 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowne - załącznik nr 4 do SWZ 4. Przewidywaną ilość kilometrów określa: 1) zał. nr 1F do SWZ – dot. części nr 6.
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 6
Opis opcji: 1. Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji. 2. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1E do SWZ 3. Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie o zleceniu wykonania opcji w terminie nie później niż do dnia 26 listopada 2027 r. 4. Maksymalny wymiar (ilość) prawa opcji określony został w załączniku nr 1F do SWZ – dot. części nr 5, 5. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 6. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 7. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 8. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za przejechanie jednego kilometra w ramach świadczonej usługi transportowej dla poszczególnych rodzajów pojazdów) zaoferowanej przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 9. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 10. Każdorazowo oświadczenie w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostanie złożone przed wykorzystaniem kwoty wynagrodzenia umownego przysługującego Wykonawcy w zakresie zamówienia podstawowego albo zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji. 11. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości kilometrów objęte tym prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 12. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.